• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Imam graska jedan hektar, ali ova kisa pa nikako da ga sklonim, poslije mislim kuruz...daj mi recite da li bi bilo dovoljno potanjurati ili ipak moram orati...zemlja nije teska i ravno je poprilicno, i da li je dovoljan jedan prohod za tanjiracu ili vise puta ili bi ipak najbolje bilo plug...???
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Imam graska jedan hektar, ali ova kisa pa nikako da ga sklonim, poslije mislim kuruz...daj mi recite da li bi bilo dovoljno potanjurati ili ipak moram orati...zemlja nije teska i ravno je poprilicno, i da li je dovoljan jedan prohod za tanjiracu ili vise puta ili bi ipak najbolje bilo plug...???

Ako možeš pripremiti samo s tanjuračom onda je to bolje jer češ manje vlage izgubiti
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
NEWHOLLAND@ nataj nacin nista neces uraditi,jedan u mom kraju 4-5 puta leteo po njivi i nista plug je zakon :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nije mi ni cilj uraditi nista. Nego potaknuti rast korova i sacuvati vlagu u zemlji. Za mjesec dva prskanje totalom i poslje jesenska brazda. Ovo je bilo za probu. To radimo di su problematicne njive s korovima. Dalje ide oranje.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Posljednje uređivanje:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
tanjuranje poslije podrivača
6mkm.jpg

ghv3.jpg

81wl.jpg

9ywh.jpg

smq2.jpg
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
dino mnogo velike grudve ti ostaju...tu treba dooobra kisaa...al svaka cast na pokusaju. i ja probao moje da tanjiram al nece ne vredi...suvo kao u sahari
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma sve je suho ko barut,ajd sad nešto kiše palo,al nije to ništa... a ove velke grude su kolko vidim od podrivača?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Da,to je od podrivača,zato to i tanjuram,da malo razbijem te buse i poravnam to sve,na to sad ide gore RD+S!
Da nije podrivano,nebi isle tanjurace u zemlju nikako...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
fino,fino
kazes da tanjurace nisu bas isle u zemlju,a meni ovo odlicno izgleda!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Išle su al nije toto kak bi trebalo,ipak sam morao ići 2puta mjestom,vidi se po slikama gdje sam išao jednim prohodom a na zadnjoj slici se vidi da sam išao 2puta.
Tanjurače su više za travu,a za ambroziju bi bio bolji gruber.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Išle su al nije toto kak bi trebalo,ipak sam morao ići 2puta mjestom,vidi se po slikama gdje sam išao jednim prohodom a na zadnjoj slici se vidi da sam išao 2puta.
Tanjurače su više za travu,a za ambroziju bi bio bolji gruber.

još samo da imaš veču tanjuraču,a time i težu pa da vidiš posla
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Bilo bi bolje da je neki gruber,al kada sam vidio cijene od nekih boljih i normalnijih grubera,odma sam odustao od njega,bit će dobre i tanjurače.
Ove su bile posuđene od forumaša Dino.DF se igra sa njima,barem da su 36diskova i da su neke masivne to bi bio poso,ali i ovako se dosta dobro napravilo.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Bilo bi bolje da je neki gruber,al kada sam vidio cijene od nekih boljih i normalnijih grubera,odma sam odustao od njega,bit će dobre i tanjurače.
Ove su bile posuđene od forumaša Dino.DF se igra sa njima,barem da su 36diskova i da su neke masivne to bi bio poso,ali i ovako se dosta dobro napravilo.

Znam ja kako je to raditi,i ja sam nekada tako tanjuro strnjake sa leskovačkom 24 diska i IMT 539 i barem 2 x da bi nešto napravio
Kasnije došao i veči traktor i veča i teža tanjurača i odmah jednostavnije
 

Najnoviji postovi

Na vrh