• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tecaj za herbicide i sl.

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,538
znam ja i one dedeke koji su procitali 4L/ha ali budem dao 6Lda bude sigurno..
To su ljudi(poneki) radili jer ovi naši što prepakiravaju herbicide,pesticide,insekticide itd su to malo još posvetili sa svetom vodom(razrijedili):fiery::fiery::fiery:
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
to je izmišljeno samo da pokupe novce od nas,a što će biti s onima koji su završili srednju školu za fitifarmaceuta ili fakultet
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Rečeno je da npr. ja koji ću za koji mjesec biti magistar inžinjer agronomije-biljnih znanosti, s položenim modulima osnove zaštite bilja i integrirane zaštite biljaisto ću morat na taj tećaj jel nisam dovoljno dobro obućen za to, a onda će me tamo neko za tu lovu naućiti za par sati više:mur:
moš mislit, kurvinska posla ko i sve u ovoj državi:(envy):
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Barem da su malo kreativniji. Danas sam bio u savjetodavnoj sluzbi (jos mi nije jasno kako sam pomislio da bi ista korisno mogao saznati od tig parazita, al ajd, desi se svakome) i prelisto sam malo te letke o tim novim propisima. Majko milena, pa mi smo u osnovnoj skoli radili bolje stvari na kompu. Naljepili neke slike s neta, sve iz amerike s traktorima i situacijama koje su kod nas nerealne. A sve je tiskano na papiru za printanje. Ja sam dosao pitati par stvari u vezi ekoloske proizvodnje, gospodja me lagano odpirila i rekla kako oni nemaju pojma o tome. I dala mi neke adrese u Osijeku, ali samo za dvije zna da to rade, a ostale nema pojma. Prije mene je bilo jos dvoje ljudi koje je isto tako odpirila jer se mora posvetit nekim jakoooo vaznim strankama i da dodju kasnije. Dakle, ti paraziti moraju od necega zivit, pa natiskaju nekih infantilnih brosura, odrze neke tecajeve o cemu - jasno, nemaju pojma i uzmu 600 kn po covjeku. A pitanje je koliko ce jos na tih 600 nakalamit. Nema to veze s EU, ovo je nas problem. Produkt nepotrebne birokracije i parazita. U pravilu sam da se sve dovede u red, pogotovo po pitanju otrova. Ali ovo sto rade je kretenizam. I to tezi oblik.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
treba prvo napraviti reda u vladi oni su gori otrovi nego ovi što mi koristimo,,a minstrima treba uvesti predavanja o tome kako se vodi država...jer ovi ako ovako nastave spalit će i žito i travu......
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
:icon_thumright::icon_thumright::icon_thumright::icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Rečeno je da npr. ja koji ću za koji mjesec biti magistar inžinjer agronomije-biljnih znanosti, s položenim modulima osnove zaštite bilja i integrirane zaštite biljaisto ću morat na taj tećaj jel nisam dovoljno dobro obućen za to, a onda će me tamo neko za tu lovu naućiti za par sati više:mur:
moš mislit, kurvinska posla ko i sve u ovoj državi:(envy):

Da i ti ces morati na tecaj kao i ja koji sam u slicnoj situaciji. Ako se vec mora odrzati taj tecaj za toliko novca, tada bi tecaj trebala predavati dva predavaca. Jedan mora biti zastitar bilja, a drugi poljoprivredni mehanizator.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
Rečeno je da npr. ja koji ću za koji mjesec biti magistar inžinjer agronomije-biljnih znanosti, s položenim modulima osnove zaštite bilja i integrirane zaštite biljaisto ću morat na taj tećaj jel nisam dovoljno dobro obućen za to, a onda će me tamo neko za tu lovu naućiti za par sati više:mur:
moš mislit, kurvinska posla ko i sve u ovoj državi:(envy):

sada će više vrjediti tih 15 sati nego cjeli fakultet
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dali ste čuli ovu profesoricu danas u plodovima zemlje oko tog tečaja za rukovanje sa herbicidima i ostalim sredstvima vezanim uz to,sve u svemu to bude pušiona za nas i pokoja kuna u nečiji džep,istina da ima onih koji nemaju pojma oko upotrebe zaštitnih sredstava ali jako velikoj većini je u interesu da svako prskanje odradi kvalitetno i uz što manji trošak
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Izmišljaju samo kako bi ljudima uzeli novce.Cijenu su smislili a sve ostalo ima vremena,jel oni su sebi več u naprijed izračunali koliko če zaraditi na tome.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa pošto bude u početku velka navala na profesore, osobno sam odlučio sljedeće godine napraviti bar petogodišnju zalihu i uspostaviti prekograničnu suradnju sa Bosnom, te sve naše pametnjakoviće zaobići u širokom luku....:icon_twisted:
od mene ni kune!
:(happy):
 

shteva

Član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
66
Fascinantno je , kakvu god pizdariju da vladajuci izmisle , uvjek se nadje neki imbecil koji to odobrava.

Majketi, nema bolje drzave od Hrvatske za jednog politicara.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
znam ja i one dedeke koji su procitali 4L/ha ali budem dao 6Lda bude sigurno..
To su ljudi(poneki) radili jer ovi naši što prepakiravaju herbicide,pesticide,insekticide itd su to malo još posvetili sa svetom vodom(razrijedili):fiery::fiery::fiery:

ima i pacijenata koji su kukuruz prskali sa leđnom prskalicom i totalom između redova
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Sad je tečaj skočio već na 850 kuna, a do održavanja će biti preko 1000 kuna, švercat ćemo iz BiH sredstva i sve ostalo, od poticaja ionako neće ostati ništa na kraju.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Nemogu vjerovati da jedan fitofarmaceut ili ing da nekazem magistar poljoprivrede mora ici na takav tečaj a ako ima doma poljoprivrede mogao bi biti predavač istoga
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,538
Mogao bi ako če biti politički podoban,tko danas u državnim upravama još cijeni sposobnost i stručnost
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
dobio ja danas od zagrebinspekta letak...tečaj za traktor, tečaj za priključne strojeve, tečaj za pilu...ma bogtepitaj za kaj sve nemaju tečaj...
cijena?...samo 1000 kuna po ispitu, ili ako uzmeš više, na sve iza prvog u pola cijene...jedino je motorka 600 kuna i nema boga...
e sad, traktor imam...ode hiljadarka...a imam i nešto strojeva...još pet stotki...a dve žage...još šest stoja...pa uzgajam povrtalje...dve iljade...pa delam flance...možda dve, možda tri....pa mi treba za špricanje...pa će i šprica na tehnički...pa mi treba i liječnički za sve skupa...
da nisam odma bacil letak, sad bi napisal tri strane...:mad::
a u kojem je tek problemu moj sused koji mora najprije završit osnovnu školu, pa tek onda može ove tečajeve savladati...:icon_rofl:
joooooooj...j...jjjjjjjj....:icon_cool:
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Tečaj za herbicide

Neznam jel se o ovom već negdje pisalo, ako je nek netko premjesti. Dakle, kod mene u selu u društvenom domu bi se trebao sad kroz mjesec dana održati tečaj za herbicide. E sad mene zanima tko treba ići na taj tečaj. Tata je nositelj gospodarstva, ja sam zaposlen i nisam član gospodarstva. Hoće li se i dalje moći herbicidi normalno kupovati ako ja odslušam tečaj koji nisam član gospodarstva ili ne??
 

Najnoviji postovi

Na vrh