• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tecaj za herbicide i sl.

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Tečaj za herbicide

Ja sam danas bil prvi dan u Križevcima .Nisam član ali budem se upisal na tečaju sam kao novi član . Ove godine se budu mogli kupovati herbicidi .
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: Tečaj za herbicide

Znam da se budu ove godine mogli kupovati, mene brine za na godinu. Neki vele da je bitno da si član kučanstva, a sad kaj je točno tko bi ga znal.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Tečaj za herbicide

Meni rečeno da tko dobije karticu može kupovati ali da bi kupil za vlasnika OPG-a moraš biti upisan kao član toga OPG-a .
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: Tečaj za herbicide

Misliš na R1 za neki OPG? Moji nisu u sustavu PDV-a tak da ak je to u pitanju onda je ok.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Tečaj za herbicide

Nezna još ni savjetodavna služba sve navodno da će biti za hobiste manja pakovanja koja će se kupiti bez kartice .
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: Tečaj za herbicide

A dobro, ja bum to položil pa ak bu trebalo bum se upisal za člana. Ak nikaj drugo bar nem više doma na crno delal :icon_mrgreen:
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Re: Tečaj za herbicide

Tomek nemoj samo delat po noči odi delat po danu pa nebu na crno:(giggle)::icon_pray:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Tečaj za herbicide

Misliš na R1 za neki OPG? Moji nisu u sustavu PDV-a tak da ak je to u pitanju onda je ok.

Neovisno o PDV-u moraš vodit evidenciju špricanja a onda i pokazat račune.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
Re: Tečaj za herbicide

A dobro, ja bum to položil pa ak bu trebalo bum se upisal za člana. Ak nikaj drugo bar nem više doma na crno delal :icon_mrgreen:



Ak nisi zaposlen ili ostaneš bez posla ak si član platil buš mirovinsko , crno na bijelo .
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Tečaj za herbicide

Nebi trebao biti clan opg a niti obveznik pdv-a,,,
jer sigurno ce biti ljudi koji ce i taj dio posla obavljati usluzno,,,
evidenciju vodi nositelj opg-a

kod nas je podosta toga nedoreceno pa tako i ovi primjeri,,,
vidla zaba da pas digo nogu pa bi i ona,,,:icon_confused:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Tečaj za herbicide

Mi uvijek idemo linijom tezeg otpora i uvijek kad i izađe neki propis prvo gledamo na koji nacin ga zaobici umjesto da se odmah u pocetku dignemo frku,,,
Ovo je samo ociti primjer uzimanja novaca od ionako upropastenih poljodjelaca,,,
Ako je zaista drzavi u cilju edukacija pa zasto to onda ne daju ljudima gratis, zasto savjetodavna sluzba prima placu u zimskim mjesecima kad ih nitko ne treba,,,
Zasto, zasto, zasto?

Neke stvari nemaju logike ali cinjenica je jedna da kd administracija nesto naumi naci ce nacina da to i ostvari,,,

Slicno je bilo i sa pojasevima u autima,,,
Sad se svi vezu pa i kamionđije,,,:tongue:
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Re: Tečaj za herbicide

Kolika je cijena tečaja kod vas. Nama rekoše da će biti ove godine - cijena 3.000,00 kn po osobi. Tisućicu daje županija, tisućicu općina a tisućicu osoba. E baš me zanima što u tom tečaju košta tri soma, za te novce bi trebala pojedinačna poduka, a ne ovako u salu pa tko čuje, tko ne., Važno da se plati.
Ja sam eko pa nemoram bar se nadam, ako ne smisle da moram u školicu da bi radila pripravke od koprive, preslice, mlijeka i sl.
Šalu na stranu svima bi nam dobro došlo malo stručne pomoći, ali što je previše previše je.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: Tečaj za herbicide

Mislim da ste vi nešto pomiješali. Kod mene je tečaj u trajanju 19 sati 390 kn + 50 kn trošak ispita + 30 kn izdavanje iskaznice. A ako me sjećanje dobro služi da sam negdje čuo ili pročitao dok se počelo pričati o tome tečaju da je ministarstvo odredilo da cijena neće smjeti biti viša od nekih cca 1000 kn.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: Tečaj za herbicide

tečaj 300+ispit 80 + skripta 25=405kn
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Re: Tečaj za herbicide

Kod nas je cijena 300 -predavanje, 50 - ispit , 30 izdavanje iskaznice i cjeli iznos vraća općina . Predavanje u trajanju 15 sati , tri dana i treći dan je ispit .
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: Tečaj za herbicide

Kod mene ova firma to radi: http://dmdnaturalis.hr/index.php/odrzavanje-predavanja
Tko god je zainteresiran može im se javiti i organiziraju tečaj u društvenom domu u selu. Mislim da je uvjet da mora biti najmanje 25 prijavljenih. Tečaj traje 2 dana, najčešće subota i nedjelja. Kod mene u selu bude 31.1. i 1.2. samo još nisu objavili na webu.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Re: Tečaj za herbicide

Nadam se da su nam dali krivu informaciju, priupitat ću u ponedjeljak. Ovo je ipak razumnija cijena. I svaka čast općini koja plaća tečaj.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Tečaj za herbicide

Cijena ukupno 380 kn danas položio a kartica kad stigne :(emo): Račun će poslati na kučnu adresu pa možda opčina ili tko drugi nešto refundira i cijena je bez PDV-a jer ga nema za tu uslugu odrekli ga se .
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Re: Tečaj za herbicide

Čestitam na položenom ispitu, a i cijena je ok. Uhvatit ću svoje općinare za gušu ili zbog cijene ili krive informacije.
 
Na vrh