• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tegljenje drveta iz sume

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Prenapumpane su ti gume na prikolici. Zato se teško kotura.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Cak je i relativno tvrdo, samo je vrh bio sklizak,ljigav.
Gume na sumskoj mozda treba i dopumpati jos. Kaze otac da se ljulja na cesti. Rade gume previse.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Ako gume rade, znači da imaju veću gaznu stopu lakše se vleku po mekanom (ne guraju klin ispred sebe). Ista stvar je i za traktor.
Za asfalt je druga priča (za bržu vožnju).
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Jasna stvar. No gume su vise nego dovoljno velike za taj teret pa se ni ne zamaram s tim stvarima. Mozda nisu ni pumpane od kako je prikolica napravljena. A ima tome vec dosta.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550

Ovo je bilo izvlacenje, odnosno spustanje bez prikolice, ali se gadno zavrsi. Srecom bez povredjenih.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sreća u nesreći. Glavno da nitko nije stradao.
Jel nagib tako velik da su trupci krenuli brže od traktora?
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Zlo se dogodi kad se najmanje nadas, bitno da niko nije nastradal, pleh se bu slozil! Objasni podrobnije kaj ga je kantnulo na stranu
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Nije nagib nesto mnogo veliki, ali su trupci mazni bez grana i kad je traktor poceo da skrece u desno oni su postali brzi od njega i nastavili da klizaju pravo. Sve se to desilo odjednom i odjednom ga cimnulo i eto kako se zavrsilo.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Proslu subotu smo izrezali i izvukli nesto graba sto je jos snijeg izvalio..

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=4NfcrUANIlY[/YT]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Crvenih 6 cilindra,nije tak kopalo kak ovo :)..
I danas mi nije jasno zašo se taj traktor prodao,jer ovaj Fent je isto tog godišta i nebi rekao da je neka bolja zamjena..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Nebi sigurno. Duzi, tezi, veci..
3080 nije mogao kultivirati, spricati kukuruz, nije isao u redove. A suziti ga ispod 200 bi bio grijeh. Jos su i gume bile 520..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovo je baš čudno da taj traktor teško vuče, a ni puna prikolica nije. I dupljak .... :(:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
utega nema , znači od prednjeg pogona ništa , gume su tak-.tak još ktome široke ..
a i kopčanje se čini dosta daleko i dosta široko
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Dodjite se popet pjesice pa ce vam sve bit jasno :icon_wink:

Na vrhu je stao jer nije mogao proc izmedju dva panja. Vracao se u rikverc i skretao lijevo prije njih.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Kod nas je nedavno jednoga pogurala prikolica niz brijeg. Išao je sa Ursusom 8045 i mislim kamionskom prikolicom za drva. Pošteno se čovjek izlomio.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zato pamet u glavu, ja sa ursusom nikad više od 3-3,5 metra ne spuštam u šumi, rađe idem gore, dole dvaput, zajebati se možeš samo jedanput i onda sa hiapom dižu traktor sa tebe. Šuma nije za zajebanciju, ja sam samo jedanput se zajebal i skoro ostavil glavu. ustvari ovu slika mi je uvijek pred očima dok idem u šumu.
35b1f611544ea56f69822510fae04410.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh