• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tegljenje drveta iz sume

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Možda bi bilo bolje da imaš još jedan glavni lanac koji bi bio zavezan za trupac i zakačen na kuku za vuču. Manje bi bila hidrulika opterećena i manje bi se prednji kraj propinjao prilikom vuče debljih i dužih komada.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Lepi posel. Dečki, to kaj potegne trupac, dva na hidrauliki, ako ju to uništi onda bolje da ga odmah u šumi zapali. 30g je mali 533 bil kod dede na pilani i gospodarstvu glavni stroj prije nego su došli viljuškari, kamioni sa hiabom, kranevi i ostala pomagala. Te traktor je otplatil sam sebe valjda 80x minimalno, radil sve u poljoprivredi, navukao se tisuće trupaca na hidrauliki, navozil se kubiki i kubiki građe na zadnjem viljuškaru dok je na prvom kraju bilo dvoje-troje ljudi i sve moguče železo koje se dalo gore nabacati da ga ne diže i smena mu je bila u prosjeku od 6-trdog mraka 7 dana u tjednu uz nikakvo održavanje pa je sve preživel, a start spreja se u životu nagutal više nego neki traktori nafte.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ovo je bio jedan od večih trupaca do sad kaj sam vukao van šume,na hidraulik sam ga podigao i vozi miško:
33459.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako mogu doc blizu zakopcam malo podignem da mi ne ruje i vozi ide milina, puno lakse vuc traktoru ima pritisak, od 7 ovakvih trupaca kaj sam izvuko jednom stisnuo speru i to jer mi je guma bila na zili!!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ako se bojite za hidrauliku, onda uzmete stroj koji hidrauliku nema, samim time ista niti ne trpi.. :(angel):

DSC_0187_zps17i6yw5o.jpg
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pa i nije.
Šumarija višemetricu ne prodaje kubiciranjem pojedinih trupaca, već složenih na mjestu (dakle kao prostorni metar, a ne kao kubik trupca).

Ovo nije točno, barem ne za Krapinsku šumariju. Kad su dopeljali trupce, svaki je imal redni broj i svaki je na računu bil kubiciran posebno. mjerenje naravno nisam videl, ali kubiciraju oni posebno.... (možda su na mjerenju varali :p: )

Dobil ja račun rolu papira jer je bilo 46 trupaca. Da se skužiti da mogu max voziti 12 kubika na kamionu , a ne 13 14 kak se deklariraju.... matematika ne laže...
 

matko1056dt

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
64
Ja kupujem višemetricu na šumskom putu 253kn m3 i kad se tovari tada se kubicira, dobiš otpremnicu i to je to, naravno prije toga odeš u nadležnu ispostavu šumarije i tamo uplatiš višemetricu ovisno gdje ti lugar ima robe odnosno koji sektor rajon itd. i za to dobiješ račun odnosno uplatnicu rok isporuke 30dana od dana uplate. račun daš vozaču kamiona i on to nosi na utovar, a možeš i ti ići sa njim ovisno od dogovora. Kada od šumarije kupuješ metricu onda je to druga pjesma.


To je za sve šumarije isto, rade svi po istim odredbama cijela Hrvatska. Tako je jedino ispravno, a što lugari rade i kako muljaju u to ne ulazim. Kada uzimaš robu na panju onda je ovako 131kn m3 i to je to. (govorim o bukvi i grabu)
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ako skubiciraju na panju,ali kad ih mi spilimo i skalamo i složimo onda mjere kak je zj napisal.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja kupujem višemetricu na šumskom putu 253kn m3 i kad se tovari tada se kubicira, dobiš otpremnicu i to je to, naravno prije toga odeš u nadležnu ispostavu šumarije i tamo uplatiš višemetricu ovisno gdje ti lugar ima robe odnosno koji sektor rajon itd. i za to dobiješ račun odnosno uplatnicu rok isporuke 30dana od dana uplate. račun daš vozaču kamiona i on to nosi na utovar, a možeš i ti ići sa njim ovisno od dogovora. Kada od šumarije kupuješ metricu onda je to druga pjesma.


To je za sve šumarije isto, rade svi po istim odredbama cijela Hrvatska. Tako je jedino ispravno, a što lugari rade i kako muljaju u to ne ulazim. Kada uzimaš robu na panju onda je ovako 131kn m3 i to je to. (govorim o bukvi i grabu)

To opet nije isto ili točno za Krapinu. Jbt. koja su to šaranja, kako se vara.

Evo kod nas je tak da se možeš slikat na šumariji jer tamo ne možeš dobiti račun, ja sam samo dobio otpremnicu s onim kubikažama na nekakvom ručnom printeru s beskonačnim papirom.

1. Na šumariji su zapisali samo ime i prezime i kamo trebaju voziti.
2. šumarija kakti nema kamiona i prosljeđuju me lokalnim mangama koji voze za njih, kod njih dvoje neznaš koji je veći lopov.
3. kad bude drva, onda me zval vozač kamiona i s njim je došal šumar na istovar s tom otpremnicom i po brojevima mi istovarival.
4. računa nisam dobil.
5. cijena kubika varira tak je rekla žena na šumariji
6. ostali su iznenađeni da sam uopće došal na šumariju po drva WTF?
7. vozač nepristojan i vulgaran, istovaruje kam stigne, idiot, šumar je došal pijan, zibal se i smrdilo je iz njega.l....
8. vozač ima svog kranistu jer nezna raditi s kranom....


Kaj da vam velim, muko moja kakvo je kod nas stanje....svi imamo različite priče
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ja kupujem višemetricu na šumskom putu 253kn m3 i kad se tovari tada se kubicira, dobiš otpremnicu i to je to, naravno prije toga odeš u nadležnu ispostavu šumarije i tamo uplatiš višemetricu ovisno gdje ti lugar ima robe odnosno koji sektor rajon itd. i za to dobiješ račun odnosno uplatnicu rok isporuke 30dana od dana uplate. račun daš vozaču kamiona i on to nosi na utovar, a možeš i ti ići sa njim ovisno od dogovora. Kada od šumarije kupuješ metricu onda je to druga pjesma.


To je za sve šumarije isto, rade svi po istim odredbama cijela Hrvatska. Tako je jedino ispravno, a što lugari rade i kako muljaju u to ne ulazim. Kada uzimaš robu na panju onda je ovako 131kn m3 i to je to. (govorim o bukvi i grabu)

Ti konstantno mješaš pojmove i pišeš gluposti.:(clap):
Roba na panju 131kn+25%PDV+korištenje šumske ceste8.54kn+PDV izračunaj onda koliko je to.To je šumarijska početna cijena roba sva ide na MEĐUNARODNO JAVNO NADMETANJE i sa početnom cijenom nemožeš ni prismrditi.Pogledaj portal HŠ javna nadmetanja su ti svaki petak u 10 sati
 

matko1056dt

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
64
Imamo sljedeće pojmove za otkup robe koja nije prodana privatnicima na međunarodnom javnom nadmetanju koje je svaki petak u 10,00 sati , a koja je za nas interesantna.

1- na panju = 131,00 kn
2- kraj panja oboreno = 145,00 kn
3- kraj panja izrađeno = 231,00 kn
4- šumska cesta = 253,00 kn


Isto tako imate cjenik glavnih šumskih proizvoda. koji se isto tako nalazi na www.hrsume.hr

Neda mi se sve jebene detalje pisat. Pa ako ste u ovim cjepanicama i drvima ma koliko ona koštaju valjda nešto znate ja samo državnu šumu kupujem i radim oko 2000 do 3000 prm / god

laku noć
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Neda mi se sve jebene detalje pisat. Pa ako ste u ovim cjepanicama i drvima ma koliko ona koštaju valjda nešto znate ja samo državnu šumu kupujem i radim oko 2000 do 3000 prm / god

slab si:(clap):
 

Najnoviji postovi

Na vrh