• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tegljenje drveta iz sume

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Željko, kaj da velim, mladost ludost bi se moglo reći, čista nepažnja ništ drugo. Sra... je dogodi sam tak dok ne paziš, x godina nazad, još sam bil klinac se sjećam dok smo s ujakom naletjeli sa kamionom di je po asvaltu samoutovarna puna sijena nizbrdo preokrenula ferca ko šibicu, sa sreća kaj je imal kabinu, a ujak hiaba na šumaru pa smo ga odma digli na kotaće.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Dok sam bil mlađi znal mi je stari dati da šlepam manje komade. Al se znal derati kad sam se znal okrenuti ili spustiti nogu sa kvačila. Znal je reči ako komad zapne traktor bude stal a ako gledam nazad i počne se dizati nebuš ni osetil da je u zraku. Nije da pametujem ali i stari su ipak nešta znali. Sva sreća šta se dobro završilo. Bome bi bile pune gaće.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
488
Moj sused kamionđija sa 30 godina staža,kak nebi znal traktor voziti . Dobra dva metra dok trupac nije zapel za korjenje .Okrenul se na leđa, uspel je opasti između zica i volana poprek- hauba je na sreču zapela na povišenom . Dva rebra i ruka pukla , nos zapiknut u pijesak .Najel se pjeska dok je uspel napraviti rupu za disanje .Posle veli da mu se kamion nikad nije digel na zadnje kotače
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A usrani težak na zadnjem kraju i samo hop i pogineš koma od traktora za šumu samo ubojstvo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čitam tu vaše komentare i nije mi jasna jedna stvar. Kak ne osjetite da vam se prednji kraj traktora diže dok gledate iza???

Samo to mi nije jasno:icon_scratch:


Puno puta sam se osavljal s traktorom, ali u glavi je stalno osjećaj gde su prednji kotači bez obzira kam gledal.
Osjeti se da se sic naginje iza, a ruka na volanu podiže, moraš skužiti da gledaš neznam kam, ali jednostavno moraš.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ako ti se traktor propne par puta pri sljepanj opustis se,postanes siguran u sebe i tad dolazi do gresaka.
Ko je propinjo traktor dovoljno visoko slicno kavasakiju zna da je tad tesko reagovati....sjedis u potpuno drugacijem polozaju a kvacilo je gotovo nemoguce stisnut ko nije vjest

Imate slike gdje sam orao na zalaz i odozdo direkt uzlazio.Prednji kraj je bio na dosta mjesta konstantno u zraku.Prva dva tri uzlaza neka nelagoda iako znam da su plugovi pozad a poslije o tom i ne razmisljas.

Na jednoj od slika ima brina gdje je otac prevrno fergu samo je njega pogurala prikolica
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
A da vežete lance malo niže na kuku?
Osavljal bi se i onda, ali puno manje.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ma dajte ljudi po vama se ne smiješ okrenut ni za živu glavu. Jasno mi je da ne osjetiš da se traktor digao i do pola metra, ali brate dragi preko toga osjeti svako živ.

A Bgm treba dosta iskustva u sumi u svakakvim situacijama. Kolega Kawasaki je trebao samo halku od lanca, sajle čime je već kacio da okrene na suprotnu stranu od one gdje je teglio, laganim povlačenjem stablo se okreće i pada ili promašuje panj i vozi dalje gdje ti milo i drago. U 90% slučajeva tako radim kod zaustavljenih stabala.
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa poslje dok smo traktor dobili dolje sam ljepo otišel kroz livadu pokraj šume u grabu, na rikvetc u brdo i potegnul ga na livadu ko od šale, sam si je trebalo malo promisliti.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Nekima se izgleda nikad nije dizao traktor. Koliko znam to ne traje baš dugo. Siguran sam da to traje skundu ili čak i krače.
Osim ako je netko baš jako osjetljiv pa osjeti svaku promjenu položaja prednjih kotača. Taj je onda jedno sa strojem i iskreno divim se takvim ljudima.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
To je nesto od cega me je najvise strah kad radim sa traktorom, znaci da se ne propne i prevrne u nazad. Prosle godine mi se tako lako propeo moj Ursula da nisam ni znao sta me je snaslo, srecom bez posledica. Vuko sam prikolicu sa nekih 3 m cerovine, a osovina na prikolici maksimalno postavljena nazad, prednji tegovi sa traktora poskidani, a veliki uspon. Otac je dok sam vozio skocio u voznji da pomeri jedno drvo koje je ispalo pre toga da bi ja proso i kad sam proso taj rizican deo na usponu resim da stanem da ga pokupim. Pustam gas i pritiskam kvacilo i kocnicu i prednji tockovi u vazduh i nekako se sreca i sam od sebe spusti ponovo na zemlju. Nije se mnogo propeo, ali mi nije bilo sve jedno, a narocito kad sam trebao da krenem odatle pa opet u vazduh.
 

echoo

Član
Tu od
17 Pro 2011
Poruka
43
ovako se slažu drva
iyn1wx.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kubik je uvek kubik drva a metar drva ovak složen je druga pesma.:eek::
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Pa i nije.
Šumarija višemetricu ne prodaje kubiciranjem pojedinih trupaca, već složenih na mjestu (dakle kao prostorni metar, a ne kao kubik trupca).
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Odkad su prešli na taj način obračuna?
Lukavci jedni. Mogli su "kao sniziti cijenu" za 20% i još cca 20% više zaraditi nego prije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Nisu to trupci, već manja stabla. Bilo bi previše posla da svakoga kubiciraju.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja testiro svoju napravu ne piga se nista a ferdo ide pjevajuci:(rofl)::(rofl):

 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Odlično Buco, dao si mi ideju sta da napravim. Imam ja navaren češalj od tramvajske sine na T komad od poluautomatske kuke, ali ovako je bolje zbog mogućnosti dizanja i spuštanja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh