• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tegljenje drveta iz sume

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ja za sumu koristim samo lanac,,imam dva komada pruznog lanca sa sitnim karikama koje tesko pucaju,,bas mora biti velika sila ili trzaj..:icon_biggrin:
Prije sam koristio sajlu ali mi je nekako sa lancem lakse raditi,mogu ga skratiti na polugama gdje ga kopcam i dignem trupac,te stim dobijam vecu silu na traktor kad vozim..Ali nismo svi isti svako radi kako mu je lakse:icon_biggrin:

Možeš mi slikat taj Pružni Lanac? Radim na pruzi al takav lanac još nisam vidio a ni čuo za njega...
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
I naj jaci lanac je jak koliko je jaka najslabija karika na njem,sajle sto su se "ofucale"na tim mjestima malom brusilicom obrusite te zice sto strse ili umotajte krpu oko tog mjesta zbog ruku,samo savjet nista pametovanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Kad sajla pukne...ubija. Lanc samo opadne.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
971
Možeš mi slikat taj Pružni Lanac? Radim na pruzi al takav lanac još nisam vidio a ni čuo za njega...

Kolega taj pruzini lanacje zapravo od krana,,,samo sto se kod nas u bosni zove Pruzni.. :icon_fU:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
E vala i ja nigdje nisam čuo izraz ''pružni'' nego kranski.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
E baš takav sam si nabavio, jedino kaj sam još uzeo jednu dodatnu kuku za drugi kraj lanca pošto ga kačim direkt na traktor. Ne znam sad napamet koja je debljina al još ga nisam uspio potrgat.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ali od nekih 10m kak moja, ta te cakne ko britva, fala Bogu kaj je fi20 od krana pa se ne opterečujem previše sa pucanjem. Prije bude traktor puknul na pola nego ona. Vidiš kak ga lepo napeto drži?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Idealna pozicija za ispustiti ulje iz reduktora i volana :D:

Ovo je bilo korak do smrti...ipak luk ima nekakvu svrhu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
To mi je podsjetnik da se u šumi ne skida noga sa kuplunga niti kad se po putu voziš! Stari bljed ko krpa, drugi dan sam ga vozil na hitnu kolko se preplašil, par mj. prije toga majka umrla i onda sam skoro ja naj. pod traktorom. Bdw, svako zlo za neko dobro, barem sam videl da mi semerong na kardanu pušta pa sam tada i to rješil
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja se baš i nebi tak igral. Nedo Bog većeg zla. A kaj da trupac krene i počne traktor vući ...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Problem je u tome kaj nije krenul trupac jer je bil zacvikan nego samo traktor pod šperon. Špera primila i samo je išlo hop.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Meni je krenul trupac zakačen za vitlo. Sreća kaj nisam zakočil bubanj na vitlu. Ja na traktoru, a trupac u jarak. Ko kad Amur krene od obale prema dnu. I sreća kaj nije išel koliko sajle ima na bubnju. Zato, opreza nikad dosta !
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Koliko puta sem bil tak u zraku desna noga na šperi a ruka na ručnom gasu do 1 000 o/min kad se digel samo sem vratil ručni gas . Susjed se prevrnul sa traktorom starim 3 mjeseca sreča kaj je ispal pa mu nije ništa bilo .
 

Najnoviji postovi

Na vrh