• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tegljenje drveta iz sume

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
dajte decki da malo razglabamo o ovoj temi...kao mladi vozac ovo sam ljeto radio u zbilja ekstremnim uvjetima u sumi, prvobitno na traktoru IMT 577 DV DeLuxe, pa zatim na LKT 81...sto vi mislite o 577 i o 8,9,pa i do 12 metara drveta kojega ona vuce??
 
G

GROF

Guest
...DAJ! obećane slikice!!!., ipak je slikica 1000 /tisuću/ reči!...
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
aj mi objasni kako da ubacim sliku...ja pokusavam po propisima al neide...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
za pocetak imas ovo:

Neispravan link obrisan!

ako ti dalje ne bude uspjevalo, reci tocno sta te muci pa cemo ti pomoc.. ;)
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
577 i 12m drva
to bih volio vidjeti,jel ima taj 577 vitlo
jel lkt turbo
pozdrav :D
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Evo da se i ja ukljucim jedan, mali tutorijal :mrgreen:

Slike ce te voditi na koji nacin da to napravis,,, ovisno to tome na koji naci zelis da slike budu prikazane na forumu,,,
zelis li da se na slici vide detalji onda je neces smanjivati dimenzionalno ali da bi je mogao postaviti na forum morat ces je kao umanjenu (thumbnail) te ce se ona klikom na nju otvoriti na uploadanu velicinu,,
Primjer


a ako pak zelis slike kao ove ispod ovako namjesti velicinu



E sad kako uploadati sliku




 
A

Alen

Guest
A IMT 533 i 10 metri drva na dvije prikolice.... Jedna šumarska i jedna dvoosovinka. Tp je posao!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Alen kaže:
A IMT 533 i 10 metri drva na dvije prikolice.... Jedna šumarska i jedna dvoosovinka. Tp je posao!

Potpisujem,,, godinama rađeno ;)
Zato je sad u zasluzenoj mirovini :?
 

nenad393

Član
Tu od
5 Srp 2009
Poruka
83
na kakvom terenu,ja imam 533 al se muči sa 4 m drva,kad mene je jako brdovito :)
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
U zadnjih 20 godina imali smo 539 s kojim smo po obroncima bilogore godisnje izvlacili (izradili) prosjecno oko 300 m" drva, dok prosjecno prodam oko 700-800 m".
Po sumi normalno je da izvlacis jednu po jednu do glavnog puta a dalje s dvije bez obzira na nizbrdicu jer lakse mu je drzat dvije (1 jednoosovinku i 1 dvoosovinku) sa 10 m ukupno nego samo dvoosovinku sa 5 m".
U zadnjih 4-5 sezona smo na ravnici uz to dosla je i zamjena malome ;) 550.10 koji te dvije ni ne osjeti...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
malo skrecem s teme, ali daj stavi koju sliku od 550.10 u imt-ovu temu..
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
et stavio sam par slikica nadam se da ste ih vidjeli...a sad da cujem...dal mi valja mehanizacija??? :D imam i boljih slika no pomalo,na ovima je 577 bez lanaca(kopitara)no kasnije je dobila svoju tesku obuću...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
lijepe slike, nema šta....

samo,kad ih uploadaš na imageschaku, imaš ispod slike ono nešto kao direct link kod, link kod, forum kod.... moraš kopirati forum kod i onda je slika direkt tu....
 

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
đani kaže:
ovo ti je na slici lkt 80 i 81 standard(bez turbine)!


da oba su 81-ce...nemaju turbine iako kod kolege ima turbaš s 120 KS...ovaj zuti LKT ima 2 vitla s pojedinacnom jakoscu od 11t...dok je na crnom jedno vitlo jakosti 18t...a sta je kod ovoga IMT 550 10 ,,,sto predstavlja ovo na kraju 10???
 
Na vrh