• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehničke upute poljoprivrednih strojeva

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Eh da, dobio u posudbu katalog od pazite sad 402/404/502/504 no kakve sam ja sreće u koricama samo 402/420 i 404/420dt :confused:.. Zvao i tiskaru u Sloveniji koja je to tiskala davnih godina da mi probaju iz arhive dati i za 502/504 no 0 bodova. Vele da je sva arhiva štogod ili izgubljena ili uništena 90-tih..

Eto iz ovog razloga molim ako netko ima uputstva za upotrebu 502 sa IMR motorom i katalog bi dobrodošao?

VELIKO HVALA...

Ako imate povjerenja možete mi poslati poštom, ja ću odraditi kopiranje u PDF i dići na neki link, te uredno vratiti original. Tako da svi imamo na raspolaganju :p
 
B

BAGERISTA

Guest
Zanima me dali neko ima ili di bi se mogla nač knjiga o održavanju traktora fiat agri80-90dt..

I da mi neko kaže,,,,di mogu pogledat,,,,ulje u mijenjhaču,,,prokleti čep nemogu nač..za ispuštanje sam ih naša 4kom,,,,a za pogledat ni jednog:shock::shock:

Unaprijed zahvaljujem..:p
 
Posljednje uređivanje:

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
hehe treba nekom u PDF-u na Slovenski (radi slikica) i drugi dio HRV jer je povezan sa slikicama :partyman: ??

14122011276.jpg


:finga::rolfer:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Nadam se da si kvalitetno scaniral (300dpi, još bolje u JPEG-u, da se dade obraditi). Možda se da tekst prebaciti.

Postavi na Jumbo mail, pa mi pošalji link na PM.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Trebao bi neki katalog za Hurlimann XT 130,pa ako tko zna gdje se to može nabavit neka stavi link.
 
D

Dalmatinac

Guest
Pozdrav svima! Imam traktor Casse 4230 Dali ima neko uputstvo za njega imam problema sa mjenjanjem ulja sve je u hidraulickom i kocnice i mjenjac kako mjenjati filter od hidraulika ulje curi na sve strane kako zamjeniti dihtunge kako zamjeniti gumice na cilindrima,kako nastelati ove rucice za oranje koja cemu sluzi ...Hvala unapred!
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
Pozdrav svima! Imam traktor Casse 4230 Dali ima neko uputstvo za njega imam problema sa mjenjanjem ulja sve je u hidraulickom i kocnice i mjenjac kako mjenjati filter od hidraulika ulje curi na sve strane kako zamjeniti dihtunge kako zamjeniti gumice na cilindrima,kako nastelati ove rucice za oranje koja cemu sluzi ...Hvala unapred!

imam ja traktor kao tvoj 4220 , malo je nejaci, filter od ulja ti je ,hledano odstraga traktora naporedo sa lijevim zadnjim tockom, ma slikaj traktor pa cu ti obiljezit na slici , takodje slikaj unutrasnjost traktora (mislim na rucice) pa cu ti obiljezit koja je rucica za dubinu oranja
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
Jeli neko uspio naci sta za Masey Ferguson 260 i meni trebaju ta uputstva za rukovanje npr. oranje i te stvari, a dobro bi dosli i neki katalozi za njega.
Pa ajd ako neko nadje te dvije knjige neka se javi bio bih zahvalan puno.
 
B

brajce92

Guest
Bobo, što misliš zašto asm napisao 3000 €, jednostavno se ravnam po tome što je djed dobio za svojeg 560!!!
Neznam cijene sad, al sigurno padaju za te traktore, jer 539 ak je dobar ispod 2500 € neide!!!!
Ja sam samo htio reči da je djed dobio prije 1,5 godina za svoj 560 3500 €, ali kažem da nisi mogao nači grešku, jednostavno je bio predobar, ali nam je postao preslab za poslove radit!

Ako je ovaj tako loš, a vidio sam stvarno polupanih 560 dosta, onda nema tu neke velike cjene jer treba puno, puno uložit da se dobije potpuno ispravan 560 ;)

Inače ak je kvačilo u velikom ku***, samo korpa košta oko 1600 kn, može i na reparaciju ak se da spasit!

pozdrav,da li neko zna od kojeg stroja bi se mogo ugraditi motor na MF 595
 
D

Dalmatinac

Guest
imam ja traktor kao tvoj 4220 , malo je nejaci, filter od ulja ti je ,hledano odstraga traktora naporedo sa lijevim zadnjim tockom, ma slikaj traktor pa cu ti obiljezit na slici , takodje slikaj unutrasnjost traktora (mislim na rucice) pa cu ti obiljezit koja je rucica za dubinu oranja

Hvala! Vidcu ja sutra da ga uslikam pa cu okaciti slike znam ja to otprilike sve al ne znam dal za promjenu filtera hidraulika treba ulje ispustiti volio bi te osnovne stvari sam odraditi ao kod drugih stvari nije neki problem al eto ovdje je malo tih vecih traktora a samim tim i majstora a opet ako ga zapustim skroz na skroz nece dugo ionako svi ti polovni traktori dodju kod nas vec izradjeni. Zasad ga ja koristim stotinjak sati godisnje vuca oranje utovar djubra... pa bi htio jos ako uspijem nabaviti neku povoljnu balirku iza rolke da ga koristim pa bi to bilo prava investicija ovako jos uvjek vise lezi nego mali traktor sto je steta. Pozdrav!
 
D

Dalmatinac

Guest
Ove poluge otraga su mi nekako stari tip ne kao ove na novijim trakt
orima tip koji mi je prodao traktor prilikom isporuke pola stvari je zamjenio sa istog ovakvog kojeg je imao na prodaju ni do danas ga nisam skrpao kako treba.
A ove rucice za oranje ustvari sve poluge ne funkcioniraju kako treba tesko sa puno lufta ponekad ispadnu neznam kako nastelati u oranju fino.Trebao bi i taj filter od hidraulika promjeniti al neznam dal moram ispustiti svo ulje tad plasim se da mi pumpa ne rikne kocnice isto propustaju jedna koci druga ne kazu da je to komplicirano popraviti da su mozda neke gumice ispucale unutra.... inace je traktor super nadam se da ce moci da tjera rolo balirku ako je uspijem nabaviti... Pozdrav
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
pozdrav,da li neko zna od kojeg stroja bi se mogo ugraditi motor na MF 595

Mislim da bi veliki IMR motor koji nose Zmaj kombajni mogao da paše, radi se o S46/T motoru

http://www.imr-rakovica.com/imr-motormS46Tbig.htm

http://www.imr-rakovica.com/imr-motormS46Icrtezbig.htm

http://www.imr-rakovica.com/imr-motors46t.html

Taj motor po snazi i zapremini odgovara na MF595, uz neke dorade na zvonu, eventualno izradu medjuploče , dobio bi odličnu kombinaciju motor-mjenjač, uz prednost lakšeg održavavanja jer se ipak radi o "domaćem" proizvodu. Taj motor inače nose i IMT 5100, 5106, IMT5130 i IMT5136 (sa turbinom) kao i mnogo Zmaj kombajni, što sam već rekao.
 
B

brajce92

Guest
Mislim da bi veliki IMR motor koji nose Zmaj kombajni mogao da paše, radi se o S46/T motoru

http://www.imr-rakovica.com/imr-motormS46Tbig.htm

http://www.imr-rakovica.com/imr-motormS46Icrtezbig.htm

http://www.imr-rakovica.com/imr-motors46t.html

Taj motor po snazi i zapremini odgovara na MF595, uz neke dorade na zvonu, eventualno izradu medjuploče , dobio bi odličnu kombinaciju motor-mjenjač, uz prednost lakšeg održavavanja jer se ipak radi o "domaćem" proizvodu. Taj motor inače nose i IMT 5100, 5106, IMT5130 i IMT5136 (sa turbinom) kao i mnogo Zmaj kombajni, što sam već rekao.
hvala prijatelju
 
B

brajce92

Guest
mf

pozdrav,da li znate za sta se ovo koristi na MF 595,nalazi se ispod sjedala
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nije mjesto al da ne otvaram novu temu dali je itko upoznat sa kvalitetom ulja za getribu i hidrauliku ,proizvođač ROST Njemačka ima specifikaciju 50 -85 može i u MFa i Fendta a cijenom povoljniji od INA JD 50 dali netko ima kakav odgovor ili savjet
 

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
pozdrav ljudi ima li tko radionicki prirucnik za jcb 3cx
ili ako zna di bi ga mogao pronaci?
 

Najnoviji postovi

Na vrh