• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled i registracija motokultivatora

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad registriram motokultivator , dobijem tablicu i knjižicu .
Gdje treba postaviti tu tablicu?
Da li je pravilo postaviti tablicu na prikolicu)ako je to priključno vozilo) .

vaš velečasni
 

vuki6

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
22
na prikolicu da na zadnju stranicu naprimjer ili ispod nje,,,da te malo ispravim...to nije priključno vozilo, motokultivator + prikolica = RADNI STROJ....u tome i je kvaka mtd su krivo rekli da je to laka prikolica,laka prikolica ili bilo koje priključno vozilo mora imati propisanu signalizaciju a radni stroj nemora!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj je to propisana signalizacija na lakoj prikolici koju vuče motorkultivator koji nema signlizacije?

Ja kupim motorkultivator -idem ga registrirati ?
dobijem tablicu ..

nakon dvije godine skupim pare i kupim prikolicu ..da li nju registriram posebno ili prekvalificiram sve to u radni stroj i dobijem zajedničku tablicu koju stavim na zadnju stranicu?
Kaj ako ja idem u promet bez te prikolice kao i prve dvije godine ?
 

vuki6

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
22
ako imate samo kultivator onda ga nemate potrebe registrirati jer ako nema prikolice nećete se ni voziti njime po cesti..??? ili hoćete...neznam kako?':^):..čisto sumnjam a kad kupite i prikolicu onda imate radni stroj!

Propisana signalizacija na lakoj prikolici su žmigavci, pozicijska svjetla, stop svjetla, svjetla registarske pločice,katadiopteri!
Na motokultivatoru koji je u prometu na cesti dovoljno je imati samo katadioptere od gore navedenog!

evo razlike na slikama,,,laka prikolica ima propisanu signalizaciju, a druga slika od kolege mtd(nadam se da se neće ljutit kaj koristim njegovog labinca) ta prikolica je skupa sa motokultivatorom RADNI STROJ, nema signalizaciju i nemora ni imati(trebala bi imati dva trokutasta katadioptera otraga i dva okrugla mala bijela naprijed na uglovima)!
 

Prilozi

  • index.jpg
    index.jpg
    10.5 KB · Pregleda: 260
  • mtd labin.jpg
    mtd labin.jpg
    7.9 KB · Pregleda: 326
Posljednje uređivanje:

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
ako imate samo kultivator onda ga nemate potrebe registrirati jer ako nema prikolice nećete se ni voziti njime po cesti..??? ili hoćete...neznam kako?':^):..čisto sumnjam a kad kupite i prikolicu onda imate radni stroj!

Propisana signalizacija na lakoj prikolici su žmigavci, pozicijska svjetla, stop svjetla, svjetla registarske pločice,katadiopteri!
Na motokultivatoru koji je u prometu na cesti dovoljno je imati samo katadioptere od gore navedenog!

evo razlike na slikama,,,laka prikolica ima propisanu signalizaciju, a druga slika od kolege mtd(nadam se da se neće ljutit kaj koristim njegovog labinca) ta prikolica je skupa sa motokultivatorom RADNI STROJ, nema signalizaciju i nemora ni imati(trebala bi imati dva trokutasta katadioptera otraga i dva okrugla mala bijela naprijed na uglovima)!


Baš to su i meni rekli nekidan na tehničkom, jedino prije nego što dobijem papire o registraciji trebam sredit prikolicu (ofarbat) - njihov zahtjev - malo je ruzinava:=:)
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Lijepo ste to sve napisali, cijenim trud uistinu, al ajd nek netko tko je to konkretno odradio napiše. Svi smo se uvjerili da često teorija i praksa budu vrlo različiti. Evo nešto konkretno, godišnje obvezno osiguranje košta oko 230,00 kuna... Pozdrav
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Pozdrav! Nasao sam čak i obrazac za izjavu o vlasništvu. Stavim je na net za dan dva. Nego, molio bih točan podatak ako tko zna, u kojem razdoblju je proizvođen Super special sa fiksnim upravljačem? Zvao sam Labinprogres i tako su me stručno odj... da sam ostao bez teksta..ljudi su zbilja nekomunikativni... Dakle kada su pravili ss sa fiksnim upravljačem? Hvala!
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Evo ga. Tu je primjer izjave o vlasništvu koju ispunja vlasnik motokultivatora, i supotpisuje jedan svjedok kod javnog bilježnika. Bitno je što se može primijeniti samo na vozila starija od 31.12.1994. po uputi CVH, nakon toga se sa istom odlazi na tehnički i izrađuju papiri...

Ako netko treba datotetku u wordu, nek se javi na privat, nisam mogao postavit tu...
 

Prilozi

  • izjava.JPG
    izjava.JPG
    22.3 KB · Pregleda: 228

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Dosta je nezgodno ovo sa registracijom motokultivatora,pogotovo ako su ih strpali u kategoriju G (radni strojevi)...
Za rukovanje radnim strojevima potrebno je imati položen ispit,a kod registracije postaje vidljivo da posjedujete radni stroj,pa bio on za vlastite potrebe ili za nekakav posal...
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Izmjenama i dopunama Zakona o sigurnosti prometa na cestama motokultivator je ubacen pod radni stroj.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Zna li tko, treba li se na prikolici original mio standard raditi atest? Pretpostavljam ako postoje papiri da ne treba?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pa bilo bi logički da netreba.
Valjda ima pločicu ili kakav broj uz papire?
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Idem u petak za gudovec, pa sam nasao par prikolica usput i mislim jednu kupiti pa registrirati MTK. Navodno ako ga vozis pod utjecajem da ti ne mogu uzeti b kategoriju?
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Dali itko zna dali se nesto mjenjalo u vezi registracije? Imam Labinprogresa SS 14ks 2010 god. i prije su mi rekli da se moze registrirat samo kao radni stroj ( velika neka cifra ) i stari danas isao pitat i rekli mu 600kn. Sad ili se sto mjenalo ili sta?
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Ne, i dalje ide kao radni stroj, ali to nije nesto puno, ko traktor ili skuter. Normalno ide i polica osiguranja, ako se ne varam oko 200kn. I u slučaju vožnje pod utjecajem alkohola vjerujem da bi ti uzeo G a ne B. Ja ću isto registrirat dok složim prikolicu...
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Evo da ja napišem svoja iskustva.
Imam Labinku 14KS sa prikolicom. Kupio staru, bila prije registrirana u Ivancu, 91 godine još u socijalističkoj Hrvatskoj.

Budući da bi trebao kultivator kod kuće i kod punice, to je 15km vožnje. Baš iz navedenih razloga da me strah da nedaj Bože sudjelujem u nekom prometnom okršaju, bolje da si registriran.

Imam kupo-prodajni ugovor koji nije uvjeren kod bilježnika. Znači, ako želiš registrirat kultivator moraš prvo ići na policiju i pitat jeli broj šasije kod njih u sistemu. Ako nije, onda napraviš izjavu vlasništva kod bilježnika sa svijedokom (to je kod mene bio slučaj, jučer to obavio. Šasija nije u sistemu kod policije).
Ako broj šasije jest, onda moraš imat od bilježnika uvjeren kupo-prodajni ugovor.

I dođem ja na tehnički u Krapini, i velim da želim registrirat vozilo. Prvo su svi bili iznenađeni, i vidio sam po facama da sam vjerojatno jedini koji ikad došao registrirat motokultivator. Čak komunalac grada Krapine nema registrirane motokultivatore a u prometu su svakodnevno!!!
Za njih zakon vjerojatno ne važi, ipak želim biti na sigurnoj strani pa sam išao dalje svojim putem. I vele mi na tehničkom da moram sve donesti, doma izmjerit kultivator (dimenzije sa prikolicom), podatke mašine, snaga, obujam itd.
Znači sve to donesem kod tehničkog i oni mi izdaju prometnu (380kn). S tom prometnom idem po policu osiguranja (800kn kao za traktore!), i natrag na tehnički da sve oni poštambiljaju i sve to.

Sad zbilja neznam jel da idem to obavit il ne. :icon_scratch:
 
Na vrh