• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Idući mjesec moram na tehnički sa traktorom, a načuo sam da se na traktoru sada obavezno mora imati nekakav trokut od iza, pa me zanima zna li netko nešto više o tome.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Zdenko1981 kaže:
Idući mjesec moram na tehnički sa traktorom, a načuo sam da se na traktoru sada obavezno mora imati nekakav trokut od iza, pa me zanima zna li netko nešto više o tome.
Nigdje u zakonu nisam videl da treba.
Budu te vrnuli, niš se ne sekiraj. Ak netreba, buš prešel. Važno je imati kočnice i svjetla.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Zdenko1981 kaže:
Idući mjesec moram na tehnički sa traktorom, a načuo sam da se na traktoru sada obavezno mora imati nekakav trokut od iza, pa me zanima zna li netko nešto više o tome.
pa idi bez traktora na tehnički pa te nebudu pitali za trokut.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja imam 3 registrirana i na jednom nisu tražili trokut
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Kod mene po novome sad,traktori koji idu manje od 40km/h moraju imati trokut stavljen..
Sad koji im je cilj toga :scratch
 
L

Luka.

Guest
moj tata je pital kolegu koji radi na tehničkom pregledu i ništ mu nije rekel za trokut. samo treba imati barem jedan retrovizor
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
marko malo da te ispravim, vozila sporija od 30 km moraju imati znak za spora vozila a to je taj "famozni" trokut koji je odrezanih vrhova i stoji uspravno cijena mu je u AGM 350 kn, a navodno ih sad ima i u AUTOAKCIJI za 90 kn
 
K

KRESO

Guest
prije par dana sam bio u jednoj trgovini i ljudi su kupovali trokute ko ludi , a prošli tjedan sam ja bio na tehničkom nitko me nije pitao ništa za trokut :idea:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
To Ameri imaju odavno, no netrebaju registrirati traktore, niti imati signalizaciju na njima.
Koji će to k... na traktoru i kam smjestiti toliko pleha uz onu ogromnu tablicu???
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Jedna stvar više koja će mi zapinjat, motat se, otpadat bla,bla...
MIJ lopovsku, i tačke ćemo morat uskoro regat..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Za vrijeme NDH i bicikli su bili registrirani :shock:
Nije poanta u registraciji, već u plaćanju jer rasipnicima nikad dovoljno novaca...
 
Posljednje uređivanje:
E

encho

Guest
Ja kad sam kupio svoj zetor došao je sa trokutom nazad,na tehničkom nije bilo važno jel ga imam ili ne kao i rotaciono signalno svjetlo,traktor kupljen u holandiji...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
jozek kaže:
marko malo da te ispravim, vozila sporija od 30 km moraju imati znak za spora vozila a to je taj "famozni" trokut koji je odrezanih vrhova i stoji uspravno cijena mu je u AGM 350 kn, a navodno ih sad ima i u AUTOAKCIJI za 90 kn
jozek,hvala na točnijoj informacijimj a sam dobio ovu...
Svima traktorima kojima ne piše 40 piše večinom 25km/h a svaki ide prek 30 osim IMT i nekih zetora i TD...
Glupi mje ovaj zakon,samo da kažem da sam na dva TD vidio znaka...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Baš sam bio neki dan na tehničkom, nisu mi ništa htjeli registrirat, čak ni radni stroj koji nemora ići na tehnički, moraš im pokazati trokut tako da vide da ga imaš. Moram na sve prikolice, kombajne, traktor postaviti trokut inače će kažnjavati policija ako ga nema. Treba mi pol prikolice trokuta :(

A sad mi se javlja problem kamo ga postaviti na Torpeda, mora biti na visini do 1.2m i na lijevom blatobranu na kojem nema mjesta...
 
H

Hurlimann86

Guest
A j....em ih ja sa njihovim trokutima , pa kud čemo mi na mali hurlič koji je sav natiskan staviti taj trokut... koja je to banda :axe:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Hurlimann86 slažem se sa tobom,
da ja stavim taj trokut i reg. tablicu na svog TV pa to mi zauzme
više od pola limarije na cjelom traktoru :lol: :lol:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Večina traktora ako stavi na ljevi blatobran,neče moč ni otvorit zadnju šajbu :twisted:
Totalno ima je ovo glupa ideja..
 
U

URSUS335

Guest
ZJ kaže:
To Ameri imaju odavno, no netrebaju registrirati traktore, niti imati signalizaciju na njima.
Koji će to k... na traktoru i kam smjestiti toliko pleha uz onu ogromnu tablicu???

Samo da se zna, taj famozni trokut je PLASTIČNI a ne limeni,.. Iz razloga što se plastika bude prije potrgala i morat će se kupit novi trokut,..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Imaš raznih...ti si videl plastičnog...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
URSUS335 kaže:
ZJ kaže:
To Ameri imaju odavno, no netrebaju registrirati traktore, niti imati signalizaciju na njima.
Koji će to k... na traktoru i kam smjestiti toliko pleha uz onu ogromnu tablicu???

Samo da se zna, taj famozni trokut je PLASTIČNI a ne limeni,.. Iz razloga što se plastika bude prije potrgala i morat će se kupit novi trokut,..
 
Na vrh