• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
DSC08339.jpg
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
BELEC7340 kaže:
Kak otvaraš šajbu?

p.s koliko plačate trokute?
Skinem trokut dok radim u polju i otvaram šajbu bez problema, imam jedan nosač s unutarnje strane blatobrana (vidi se na slici, ako malo bolje gledaš) tu stavim trokut da mi ne smeta ili ga postavim iza na priključak/prikolicu.

80 kn je kod nas isto kao i kod vas ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
BELEC7340 kaže:
p.s koliko plačate trokute?

Pozdrav!

Evo baš sam jučer bil sa autom na tehničkom i pitam za trokut dali treba za traktor?
Meni odgovaraju svi da još nisu dobili nikakav službeni dopis uvezi toga.
Tako da ne treba trokut, a sigurnosni luk ne trebaju traktori proizvedeni do 1983 god.

Inače u mojem kraju trokut doče 78,98 kn.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Odakle si ti? i meni se čini da trokuti i zaštitne rame trebaju samo u Koprivničko- križevačkoj županiji :twisted: jer trokute jedino kod nas viđam.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
DF&Torpedo kaže:
Odakle si ti? i meni se čini da trokuti i zaštitne rame trebaju samo u Koprivničko- križevačkoj županiji :twisted: jer trokute jedino kod nas viđam.

Krapinsko zagorska županija,
općina Sveti križ Začretje.
A na tehnički idem u grad Zabok.

Za trokute velim ke su mi dečki na tehničkome rekli,
čak je šef stanice išel provjeravat e su došle neke nove spise i rekel je da nema niš novog.
Jedina novina je ke se sad sve snima i traktor se mora slikati za vrijeme tehničkoga...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Čudno :scratch , kod nas su po tri puta neke ljude vraćali s tehničkog, jer nisu dobro postavili trokut, a bez njega ni pomisliti. Ima točno određeno u zakonu, na kojoj visini mora biti, na lijevoj strani... gluposti, znači samo naša županija ima taj zakon :?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Da malo je čudno :( .
Jer sam ja im rekao da je zakon od 10 mjeseca ove godine i da je objavljen u Narodnim Novinama i da ima na stranicama CVH, a što su se oni još više čudili.
Ja se nadam da bude tak još ostalo jer planiram svoj traktor registrirati krajem siječanja;
nadam se da do tada ne bude i kod nas stupio na snagu. :mrgreen:
 
M

Massey4455

Guest
evo mi smo sad išli na tehnički sa traktorima i ni na jednom nemamo postavljen signalni trokut i nitko nije ništa pitao ni da bi netko nešt rekao da je obavezno ili da nas ne bi pustio da prođemo...
 
T

TOMY

Guest
Massey4455 kaže:
evo mi smo sad išli na tehnički sa traktorima i ni na jednom nemamo postavljen signalni trokut i nitko nije ništa pitao ni da bi netko nešt rekao da je obavezno ili da nas ne bi pustio da prođemo...

nisu pitali zbog toga jer tvoji traktori idu brže od 30, odnosno pise im max brzina u prometnoj 31 km/h ili veća....
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Mi smo postavili samo na Torpeda i kombajne, traktori koji idu 40 km/h ne moraju imati trokut.
 
M

Massey4455

Guest
to nisam bil siguran za to..
zato me na tehničkom nisu ni pitali za trokute.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
a gle...ti trokut ne moraš imati na traktoru koji ide 40 km/h il 50 km/h...stvar je el ga očeš il ne tak da...
pogledaj te videe diljem svijeta i većina traktora ih nema...al ima iznimaka...!

al meni to izgleda O.K.! I ja planiram staviti trokute na većinu strojeva...znači traktori svi plus prikolice plus ostali strojevi na koje uspijem namontirati(rotobrana,plug,sijaćica...)

budem ih kupil par komada i onda ih selim sa stroja na stroj...

eto,stvar je ukusa... :p
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
budem ih kupil oko desetak i onda ih selim sa stroja na stroj...
A jedan dođe 90kn!
Pa nebudeš valjda potrošio 1 000kn za trokute!?!?!
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Mene zanima kako staviti trokut na visinu od metra ako je traktor visok 80 cm , da navarim nosac da nosi trokut ili ????
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
ovaj mjesec bio na tehničkom sa traktorom .čovjek donio trokut naslonio na kabinu poslikao i rješen problem.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
trokute smo nabavili a sad čujem da budu ukinuli i tehničke preglede po selima,da li netko zna nekaj više o tome i je li opče istina.
 
Na vrh