• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Kod mene nije tako strogo..
Bitno da ima trokut i da su kočnice koliko toliko ispravne te instalacija..Gume skoro pa ni ne gledaju..
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
nisu ni kod mene strogi a što se tiče trokuta nedavno sam gledao neki američki film i zaprežna kočija kakve voze njihovi amiši su imala isti takav trokut.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Da, to Ameri zovu "SMV sign". Samo, oni netrebaju registrirati traktore već im je dovoljno postaviti taj znak. I njihovi traktori nemoraju imati niti žmigavce.
Znak inače ima smisla, jer je masa ljudi poginula zalijećući se u neosvijetljene prikolice. Dakle, na prikolici ima smisla, no na traktoru samo smeta (svaki ima barem "mačje oči", uz žmigavce i pozicijska svjetla) i smanjuje preglednost, dakle UMANJUJE a ne povećava sigurnost.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Mene bas zanima koliko cu dugo taj trokut imati na traktoru. Uspijem polomiti i zmigavce a kako nebi to cudo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Smiljan kaže:
Mene bas zanima koliko cu dugo taj trokut imati na traktoru. Uspijem polomiti i zmigavce a kako nebi to cudo.
koji problem :scratch , kupit ćeš novi :lol: 8)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Da :lol: posto mi registracija istice u svibnju nekako sam sklon odmah sa trgovcem dogovoriti pretplatu za novi trokut svake godine u svibnju :p Mozda dobijem kolicinski rabat 8)
Btw postoji i aluminisjki koji, navodno, ne puca kad ga opalis s necim vec se savije pa se moze i izravnati. Sve, naravno, navodno :mrgreen:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Smiljan kaže:
Da :lol: posto mi registracija istice u svibnju nekako sam sklon odmah sa trgovcem dogovoriti pretplatu za novi trokut svake godine u svibnju :p Mozda dobijem kolicinski rabat 8)
Btw postoji i aluminisjki koji, navodno, ne puca kad ga opalis s necim vec se savije pa se moze i izravnati. Sve, naravno, navodno :mrgreen:
Samo pazi da ne dobiš količinski rabat na cesti ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
muhanicar kaže:
Samo pazi da ne dobiš količinski rabat na cesti ;)

A postoj kakva kazna za neimanje tog trokuta na traktoru za vrijeme vožnje na cesti???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ako je obavezan za tehnički onda je dovoljno da te vrate na ponovljeni tehnički i tu si tehnički neispravan.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Mislim da je cifra ista ko za neispravnu signalizaciju ako te zaustave.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Kak god bilo ako nema trokuta ovci je dlaka narasla i spremna je za šišanje ;)
 
K

kemicar

Guest
Trokut za spora vozila? Gledam taj pravilnik i malo me nekaj muči. Nemojte se smijati nije zaj..... Imam frezu sa kotačima i malom prikolicom. Kaj sam ja na cesti, sporo vozilo? Još me policija nije vidjela pa se ne bih htio .... Dakle trebam li i ja na prikolici trokut? Da li trebam još kaj? Kojoj državnoj službi trebam postaviti pitanje da mogu policiji mahati tim papirom?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
kemicar kaže:
Trokut za spora vozila? Gledam taj pravilnik i malo me nekaj muči. Nemojte se smijati nije zaj..... Imam frezu sa kotačima i malom prikolicom. Kaj sam ja na cesti, sporo vozilo? Još me policija nije vidjela pa se ne bih htio .... Dakle trebam li i ja na prikolici trokut? Da li trebam još kaj? Kojoj državnoj službi trebam postaviti pitanje da mogu policiji mahati tim papirom?
Nesmiješ niti na cestu ako nemaš signalizaciju i registraciju.
Trokut stavi radi TVOJE sigurnosti, jer sigurno si ti ugroženiji na prikolici nego neki auto koji te može ne ugledati.
 
K

kemicar

Guest
HMMM! A sad, kaj moram imati i signalizaciju, registraciju? Pa zakaj onda prodaju nekaj kaj nemre na cestu? Jasno mi je za trokut. Pa idem unutar 500 m od kuće, pa nebu me valjda netko,...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ako te slučajno netko.....
Onda ga drugi put otpeljaš na labudici :lol:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Ja ti imam Labinca 14 ks s kard. prikolicom i nisam baš spor po cesti ali radi prevencije budem ga stavio jer sam dosta na cesti,zlu ne trebalo ali budeš bolje vidljiv
 
K

kemicar

Guest
Super je to s vidljivošću, ali fakat kaj ak to nije plavima dosta?
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Jučer je u našem kraju organiziran tehnički pregled za traktore niko nije tražio signalni trokut a ja nisam htio ništa pitat dal treba il netreba da nebi izazivo vraga.
Evo i nekoliko slika zeznuo sam stvar jer mi je bila na mobitelu odabrana mala rezolucija a nisam primjetio.
tehnicki-foto_15057894_17393036_17890004.jpg

tehnicki-foto_15057894_17393036_17890005.jpg

tehnicki-foto_15057894_17393036_17890006.jpg

Najstariji traktor:
tehnicki-foto_15057894_17393036_17890009.jpg

Najneobičniji FIAT:
tehnicki-foto_15057894_17393036_17890011.jpg

I moj:
tehnicki-foto_15057894_17393036_17890008.jpg
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Otac dobio kući obavijest, SVA signalizacija mora biti ispravna i trokut postavit. Sve se slika tak da nema švercanja.
Baš me zanima koliko će traktora bit registrirano, ak ništ drugo bar ću imat posla :mrgreen:

Al će bit brikanja po instalaciji, čim daš kontakt ima da svijetli ko betlehem. Inače gledam da bude sve ispravno, jedini je problem s zadnjim i bočnim svijetlima, to šuma odnosi svaki mjesec.

Uglavnom nabijem ih na trokute..
 

Najnoviji postovi

Na vrh