• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Iskoristil sam jučerašnji kišni dan da se prilagodim zakonu 8)

Slika0127.jpg

Poljski model. Cijena 80,- :roll:

Slika0126.jpg

Veli čovjek u dučanu da bude nabavil još ovih malih nosača tak da mogu trokut preselit na prikolicu. . .
Neko je rekel da mora bit uvijek na kraju kompozicije :?: :?:

Slika0129.jpg

Slika0128.jpg

EEE sad čekamo kaj bu na vlada sljedeče zmislila :evil: :evil: :evil:

Do tad :partyman: :supz: :drinkers:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
trebao si ga stavit na stražnju stranu sjedala..tamo bi bio najzaštićeniji.mi smo tako stavili i prošli na tehničkom.Nije mi jasno kako taj plastični može bit skuplji od limenog trokuta.Limeni smo platili po 60 kuna.probušili ga i pop-nitnama učvrstili za traktor(jedan na sicu,drugi na rollbar s unutarnje strane).
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ovaj je samo nataknut.
Ko neki Qickout!
Skinem ga čim dojdem na "kritično" područje(van ceste)!
Obečal mi je trgovac još tih malih nosača pa bum jednog stavil s unutarnje strane na blatobran tak da ga mogu
pospravit na sigurno.
Rekli su mi da MORA biti na ljevi strani!
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
I koliko je meni poznato nesmije se bušit kao ni tablica...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
dino kaže:
I koliko je meni poznato nesmije se bušit kao ni tablica...
Baš tako, kao ni tablica, a neki buše i tablice pa valja, kao i sam na imt-u, zakuco ju zakovicama, onih plastika nemoš nasmagat...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Eto i mojega iskustva.
Danas bil na registraciji sa Same-om. Probali svjetla (ne radi mi svjetlo za osvjetljenje tablice, ccc.!), kočnice, amortizere (da, vagal sam ga), uslikali ga, plati skoro 700kn i nema trokuta. Jupiiiii!
Za vas koji imate 542 ili 549, nebi trebali trokut, jer traktor ide 30,2km/h po katalogu. Trokut treba za traktore koji idu do 30km/h.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
A kaj ako mu u knjižici piše 25km/h :scratch
Stavljaju ga na valjke :?:
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Danas sam namontirao ovu nakazu na traktor . Protupropisno, naravno, da postignem traženu maksimalnu visinu od tla do gornjeg ruba nakaze (1500mm) , trebam ili odrezati blatobran, ili ispustiti gume . Uz najbolju namjeru, u prebačaju sam 73 mm.

Ako me budu zajebavali, ima da konstruiram poseban lagani priključak na tri točke takozvani "nosač gluposti" pa hidraulikom reguliram visinu prema zahtjevu genija koji nikad traktor nije ni vidio .

Problem je samo nosivost, kolko gluposti oni smisle( ustvari i ne, to bi bar u nazivu uključivalo mišljenje, a ovo je čisto prepisivanje direktive XYZ123blablabla) , nema traktora da to ponese .
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Ako ide na cestu i nije brži od 30 na sat treba ovdje kod mene kombinirke, mješalice i ostali radni strojevi imaju trokut.
 
A

Attila

Guest
U suštini podržavam sve ovakve propise što se tiču bezbednosti na cesti. Fazon sa tim trokutom je što reflektuje svetlo na mnogo veću daljinu no što to čini mačje oko, a pošto je po gabaritima također mnogo veće od mačjeg oka - lakše se i primeti.
Mi moramo dati svaku mogućnost vozačima da nas na vreme primete. E sad, ako se svejedno odluče da nam se skucaju u kompoziciju... Neka to bude u potpunosti njihov problem. Barem neće moći reći da nas nisu primetili. ;)
Ja sam par tih trokuta naručio iz Amerike i stvarno su me skupa izašli - 50 dolara zajedno s poštarinom. Jednu sam montirao na IMT 539 tako da se lako može skinuti ako smeta (samo treba malo odvrnuti 2 leptir zavrtnja i držač table se da izvući), a drugi sam montirao na kraj prikolice te sam sad miran što se toga tiče. :D
Jedino još hinim zalepiti fluorescentne trake sa strane prikolice da se noću da primetiti i sa boka.
 

dkolar

Novi član
Tu od
10 Kol 2010
Poruka
23
Ako sam dobro shvatio, za prolaz na tehničkom pregledu treba imati ispravno postavljen signalizacijski trokut i ram?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
dkolar kaže:
Ako sam dobro shvatio, za prolaz na tehničkom pregledu treba imati ispravno postavljen signalizacijski trokut i ram?


Trokut trebaš a ram ovisi kda je traktor bil prvi put regestriran u RH?
Kam peš na tehnički?
 

dkolar

Novi član
Tu od
10 Kol 2010
Poruka
23
Trokut trebaš a ram ovisi kda je traktor bil prvi put regestriran u RH?
Kam peš na tehnički?
Prvi put je registriran 1986. godine. Prije moje ere :)
Tehnički bude u Pregradi, ako se ne varam prvi tjedan u rujnu.
 

dkolar

Novi član
Tu od
10 Kol 2010
Poruka
23
puki22 kaže:
Onda trebaš ram ili kabinu!
I naravno ovaj seksi trokutič :evil:
Odlično, mislim da budem glavni baja u selu s time. Sutra idem "skupljat dokumentaciju", da vidim kako to izvesti. Svi vi koji ste radili ram za 533, slobodno se javite. Možda mogu složiti neki 3d, ako ću znati potrebne mjere, pa ćemo svi imati koristi od tog.
 

Najnoviji postovi

Na vrh