• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ja dođem sa Sameom na tehnički......u knjižici piše da ide 30km/h ja pitam dali mogu napisat u knjižicu 31???vele ne....moraš imat trokut na zadnjem lijevom kraju....1. morao sam bušiti plastični blatobran da ga mogu stavit ,2.kad sam ga stavio nemogu otvorit zadnje staklo??? 3.od trokuta se nije vidla zadnja lampa,žmigavac ništa???dođem ja veli on nemože tu bit jer se nevidi svjetlo ....skini ga i stavi negdje na zadnju šajbu u sredinu!!! reko kaj bi trebo staklo bušit???onda ga samo pridrži da poslikam i nemoraš ga imat............nevjerojatno!!!!!!!!
 
Posljednje uređivanje:
V

Vjerni983

Guest
Ja dođem sa Sameom na tehnički......u knjižici piše da ide 30km/h ja pitam dali mogu napisat u knjižicu 31???vele ne....moraš imat trokut na zadnjem lijevom kraju....1. morao sam bušiti plastični blatobran da ga mogu stavit ,2.kad sam ga stavio nemogu otvorit zadnje staklo??? 3.od trokuta se nije vidla zadnja lampa,žmigavac ništa???dođem ja veli on nemože tu bit jer se nevidi svjetlo ....skini ga i stavi negdje na zadnju šajbu u sredinu!!! reko kaj bi trebo staklo bušit???onda ga samo pridrži da poslikam i nemoraš ga imat............nevjerojatno!!!!!!!!

Ha ha zanimljivo...To si u Čazmi bil? Koji je majstor radil??
 
V

Vjerni983

Guest
Pa ja sam bil tam i nije bilo problema s pregledom...uostalom piše ti gore višlje
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Pa ja sam bil tam i nije bilo problema s pregledom...uostalom piše ti gore višlje

ma nisam ni ja imao problema već hoću reći za taj trokut da makar oni kažu da mora biti tu i tu da ipak nemora i da su to sve velike gluposti isto i za tablicu mora ju uslikat na zadnjem lijevom blatobranu kaže kad sam bio sa 539...a ja ju imam unutra u gornjem kutu pod šajbom....i nisam ju mogao skinut i onda ju je uslikao tak kak je....a kaže da inaće može biti gdje god hočeš ali ju mora slikat na zadnjem lijevom blatobranu.....jebe ludi zbunjenoga......a ako je tamo stavim di će mi onda biti trokut????
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Eh, trokut, tablica, katadiopteri, prva pomoć, rotirka, čekić za u slučaju nezgode razbij staklo, vitlo za izvuć se iz nezgodne situacije u polju da nebi ugrozio ostale sudionike prometa, rezervni točak, motorka u slučaju pada stabla na cestu, četka za WC školjku..

Moš mislit, pa gdje te sve stvari stavit na npr.malog imt-a? I tablica mi je naprijed jer smeta iza,gdje bude zabacana blatom i u šumi malo malo ju pomotam, iako imam samo ''polukabinu'' zbog koje su ove godine mjenjali prometnu, a prije 2 godine su upisali zaštitni luk.

Trokut nije fiksan, nego je na nosaču i većinu vremena na polici u šupi.
 
G

GROF

Guest
., pozdrav forumašima najboljega poljoprivrednoga-foruma!!!

., evo vidim kako je od ove teme napravljen kokošinjac., pa odlučil i ja ko jaje stuć!

., moj narode, bećari moji., pogotovo VI mladi!!!., pa nije mi jasno to vaše rezimiranje, razmišljanje i polemika., dali treba taj jebni trokut, mačje oko - katediopteri ili kako se već zovedu?, i svakako taj i takov zaštitni luk - rolllbar???., pa barem danas u 21. veku - stoljeću!., ako vo je 21. stoljeće?!., imate mogućnosti saznanja i spoznaje širom svita ča se primjenjuje i kopča - kalemi po strojevima da su ča više osvitljeni, prepoznatljiviji u škurini, jeftino ali pametno i dobro zaštićeni nedaj Bože! prilikom prevraćanja.-
., primjera radi navodim da svi traktori ki su došli drito iz Njemačke - dojča još prije 40 godin., a to su razno-razni dajčevi, kormici, poršeji, fari, sliteri, fendi, renoli, djoniji, ... i da nenabrajam., ma narode moj svi su imali još onda zaštitne okvire, mačje oči., nisu imali trokuta voga velikoga., kaj točno, slažem se smeta!., ali., taj jebeni ALI., ako idemo ko oni primitivni AMIŠA!!!., oni su još u no daleko vrime - prošlo imali na zaprežnim kočijami i kolima te takove ili slične trokute!., mi., čak i mi u MOJOJ i našoj Liki - Jezerani!., morali smo za zaprežna kola - železna ili gumenjak!!! plaćat općini nekakovu cestarinu i porez Općini!, i kola su sva odreda imala tablicu ka se šarafila i zabijala sa čavli na sredinu kol - srce ili kako se već zove?!., i svakako su morala imat te takove jebene mačje oči!., čim uvatim vremena poslikat ću VAM i jedno i drugo i treće da vidite kako to gov*o izgljeda!?, ko i tablica registracijska, na koj je pisalo., primjera radi; frane vranić općina brinje jezerane 31!!!., tako da je svaki komentar bez komentara daljnjega!...
., Bog!., dragi moj svite., čitamo se ...
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pa evo da i ja nešto kažem , u vezi ove teme , s obzirom da sam prije par dana išao registrirati traktor . Naravno svi smo ogorčeni , ljuti zato što moramo prilagođavati svoje traktore po novom zakonu o sigurnosti prometa na cestama . Naravno ako ih želimo registrirati ( a , ako ne , onda nemoramo ) .
Nemogu da se neosvrnem na jednu stvar ...., a to je , dali ima neko na ovome forumu , da barem jednom nije prilikom voženje u autu , naletio na neosvjetljeni traktor .:?: Dali sa prikolicom ili bez nje svejedno .
Ja osobno sam susreo takve traktore , neznam ni sam koliko puta . E onda tome traktoristi spominjemo oca , majku ili ostale članove uže familije .
Pa neprođe ni mjesec dana , a da u novinama neosvane naslov
" Traktorom sletio u kanal i poginuo "
" Zabio se u neosvjetljen traktor i poginuo "
.... i slični naslovi .
O. k. ovdje je riječ o signalnim trokutima . Ali osobno sam mišljenja da je to sve povezano . Jer ako voziš traktor na registraciju trebaš imati signalni trokut , a samim tim i traktor bi trebao biti potpuno ispravan . A ako je ispravan kako onda može biti da svijetla nerade.
Normalno traktor nije ni registriran , osbito u mjestima ( selima ) koja su udaljenija od grada .
E sad kada kažeš tome čovjeku.... pa kako možeš voziti neosvjetljen , i neregistriran traktor :?:
Komentar je obično... Pa šta ga imam registrirati kada policija ovdije prođe možda jedan put u 10 ili 20 dana .
Znači nije bitno što se neko može zabiti u njega , i ubti njega ili sebe nego je bitno da ga policija nezaustavi .
Mislim da skroz dok budemo prvo mislili na policiju, pa tek onda na svoju sigurnost tako ćemo se i ponašati.
E sad normalno ovi veći poljoprivrednci koji imaju 2-3 ili više traktora će reći ... Šta sad on nama tu pametari , a on ima taj traktorćić.
Ok , tu su u pravu ali , pa tko ima 2-3 i više traktora pa on onda živi od poljoprivrede , i mora se prilagođavati .
A s obziro da ja neživim od poljoprivrede meni je to možda veći izdatak nego njima .
Registraciju sa osiguranjem sam platio 500 kn
Morao sam napraviti novu knjižicu vozila i prometnu radi promjena na traktoru 350 kn
Trokut 75 kn
Cijevi i ostali radovi na traktoru 500 kn .
Meni to uopće nije malo . ... a vi sad razmislite .
Eto to bi bili moje mišljenje .
Naravno evo slika moje traktorčine




Uploaded with ImageShack.us





Uploaded with ImageShack.us
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Veći ti trokut nego traktor...i ugrožava tvoju sigurnost.
j... ga onaj koju je tu glupost naredil
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Veći ti trokut nego traktor...i ugrožava tvoju sigurnost.
j... ga onaj koju je tu glupost naredil


Pa to si 100% upravu . Kada se okrenem iza se ništa nevidi od trokuta .
Kao što sam i napisao treba biti nekog reda , ali po meni trebalo je možda napraviti dvije vrste trokuta . Za velike traktore , normalna veličina , i neki manji za male traktore kao što je moj i slični , kojih ima jako puno .
To se moglo napraviti slično kao registracijske pločice koje postoje velike i male.
Ali kako je kod nas sve nedorečeno , onda me ni ovo nečudi .
Slično je i sa ovim zaštitnim okvirom ( olukom ) .
Prije nego sam ga uopće počeo izrađivati , otišao sam u stanicu za tehnički pregled da pitam kakav treba biti.
Međutim zakonom je propisano , samo da mora biti na traktoru pričvršćen za čvrsti dio traktora , ( ne za blatobrane ) i da mora biti razmak od 30 cm . iznad glave vozača , do gornje vodoravne cijevi. To je to.
Nije bitno koji je promjer cijevi , dali cu cijevi okrugle ili pravokutne , dali cijevi trebaju biti varene ili motane , debljina stijenke cijevi , niti same dimenzije okvira nisu definirane . :?::?:

Znači bitno je samo da se napravi :scratch.
Ali opet pa nije kriv čovjek koji radi na tehničkom pregledu .
Nažalost kada je to od nas sve nekao naopako:(
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
morali smo za zaprežna kola - železna ili gumenjak!!! plaćat općini nekakovu cestarinu i porez Općini!
Za ovo mi je pričal čovjek koji je dobio zadatak da popiše sve ljude u selu koji imaju traktore da im pošalju račune i na kraju su mu svi sve opsovali, a mislim da iz toga nije ništa ni bilo. To je naravno bilo prije nekih 15-20 godina.
Mislim da se nitko ovdje ''previše'' ne žali što treba imati trokut, rollbar itd. smo je svima problem što nigdje nije propisano kako to treba biti, npr. rollbar od 50mm cijevi određene visine i širine s obzirom na širinu traktora itd. Čak nigdje ne piše da rollbar treba biti od željeza, što ako ga ja napravim od plastike ili pleksija ili nešto slično i prefarbam da izgleda ko da je željezni?? To ionako nitko ne provjerava! Kao što sam već i napisao na tehničkom bi se barem trebala pregledati rasvjeta i kočnice.
E sad kako je napisao Žuti mijenjali su mu knjižicu vozila i prometnu, a svima kod mene su mjenjali samo prometnu, a u knjižici vozila i dalje piše oblik karoserije: bez kabine i to košta ''samo'' 150kn. E sad smo opet jedan radi jedno, a drugi drugo?!?
Problem je u tome što ne postoji PRAVILNIK u kojem bi sve bilo definirano, već svatko radi po svojem!!!
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Za ovo mi je pričal čovjek koji je dobio zadatak da popiše sve ljude u selu koji imaju traktore da im pošalju račune i na kraju su mu svi sve opsovali, a mislim da iz toga nije ništa ni bilo. To je naravno bilo prije nekih 15-20 godina.
Mislim da se nitko ovdje ''previše'' ne žali što treba imati trokut, rollbar itd. smo je svima problem što nigdje nije propisano kako to treba biti, npr. rollbar od 50mm cijevi određene visine i širine s obzirom na širinu traktora itd. Čak nigdje ne piše da rollbar treba biti od željeza, što ako ga ja napravim od plastike ili pleksija ili nešto slično i prefarbam da izgleda ko da je željezni?? To ionako nitko ne provjerava! Kao što sam već i napisao na tehničkom bi se barem trebala pregledati rasvjeta i kočnice.
E sad kako je napisao Žuti mijenjali su mu knjižicu vozila i prometnu, a svima kod mene su mjenjali samo prometnu, a u knjižici vozila i dalje piše oblik karoserije: bez kabine i to košta ''samo'' 150kn. E sad smo opet jedan radi jedno, a drugi drugo?!?
Problem je u tome što ne postoji PRAVILNIK u kojem bi sve bilo definirano, već svatko radi po svojem!!!
postoji pravilnik samo kaj se nebi jos rado zmirali ljudima,pa se tak prolazi ,za rolbar treba imat atest a ne svarit 3 cjevi i to je to.
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
za rolbar treba imat atest a ne svarit 3 cjevi i to je to.
Trebalo bi imati, ali tko ga uopće ima i tko uopće pita na tehničkom za to.
Upravo je u tome i problem.
Ako tko ima taj pravilnik ili ima link do njega neka objavi, zanima me kako BI TO TREBALO BITI, a ne kako je to sad.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
kod nas to ima jedna kovinotokarska radnja,covik kojem je taj radil rolbar nije ni znal dok nije dosal na tehnicki za taj atest,znaci da oni znaju za ta ali malo se naprave slijepi da se nezamjeraju.
 
V

VTZ

Guest
Ako tko ima taj pravilnik ili ima link do njega neka objavi, zanima me kako BI TO TREBALO BITI, a ne kako je to sad.

Zakon o sigurnosti na cestama (donesen još u bivšoj državi) tražio je da od 01.01.1983. svaki novoregistrirani traktor mora imati kabinu ili barem zaštitni okvir. Dakle, gledano strogo po zakonu, nakon tog datuma nijedan traktor ne bi se više mogao registrirati, ako nema ugrađen barem zašt. okvir.

Druga je stvar što su se tehnički pregledi za traktore ranije obavljali skupno "na licu mjesta", tj. ekipa iz stanice za teh. pregled izlazila je na teren, i bilo je dovoljno samo se pojaviti tamo.

http://www.cvh.hr/cvh/sluzbene-obavijesti/2010/iii9-broj-1351-12010.aspx

Što se zašt. okvira ili luka tiče, na nadzorniku je da ocjeni hoće li tražiti atest za njega. Ako je luk izveden solidno, i čvrsto spojen na šasiju traktora, nadzornik vjerojatno neće praviti probleme.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Evo kako sam ja sebi napravio trokut za prikolicu i malo uštedio. Malo boje, malo lima, jedan stari neiskorišteni trokut koji sam rastavio, 8 šarafa s maticama i ploćicama i bušilica i evo rezultata.







 

Najnoviji postovi

Na vrh