• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

V

Vjerni983

Guest
Ma i ja mislim...al obavezno mu stavi zaštitni okvir...:finga::finga::finga:
 
D

dabegovic

Guest
Eto i mojega iskustva.
Danas bil na registraciji sa Same-om. Probali svjetla (ne radi mi svjetlo za osvjetljenje tablice, ccc.!), kočnice, amortizere (da, vagal sam ga), uslikali ga, plati skoro 700kn i nema trokuta. Jupiiiii!
Za vas koji imate 542 ili 549, nebi trebali trokut, jer traktor ide 30,2km/h po katalogu. Trokut treba za traktore koji idu do 30km/h.

ja imam 542 i prema njihovom katalogu kažu da taj traktor ide 29km/h i trebam trokut, proizveden sredinom 1983 i prva rega u RH bila 1984, tak da mi treba i kabina ili zaštitni ram. htio sam ga sam napravit, ali kažu da treba imat atest, ja napravim sam zaštitni ram od četvrtastih cijevi 80*50 5mm debelo meso zašarafan na mjesto gdje i blatobrani pa reko ako prođe prođe. no vele mi da sam za badav bacio novac na izradu i materijal i dok im ne pokažem papire od atesta nema prolaza na tehničkom. :prayer:a nekoliko ljudi koji išli mjesec prije na tehničkom napravili te rame tek tolko da se drže na traktoru i prošli! ko tu lud ono :madmana:, i niš, dođem doma i od susjeda posudim kabinu sa 560, zašarafal je na moje blatobrane sa 8mm šarafima i prođem tehnički bez problema. :lol::mrgreen::mrgreen:
naravno naprave mi nove papire za traktor i sad se vodi da ja imam kabinu ali sam je naravno vratio susjedu i dalje pičim bez nje, trokut sam objesio sa špagom za sic i vele da je to ok. a koliko sam načuo da vas policija ne može kazniti ako nemate trokut na traktoru.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Policija još miruje . Treba proći prelazno razdoblje to jest od uspostave na tehnićkom pregledu , znaći kada prođe godina dana od kada se na tehnićkom traži trokut od tada više niko neće policiji moći reći nisam znao jer da nisi znao nebi prošao tehnićki pregled . Ono za što se moramo pripremiti mi da nekažem koji znamo je da napravimo nosaće za trokut na sve prikljućke koje kapćimo na traktor i da ga po potrebi selimo , a to znaći na sve prikolice šprice gajbe tenjuraće itd. , sve što je duže od traktora koji se kreće brzinom manjom od 30 km/h . Što se tiće prikolica moraćemo ih dovesti u teh. ispravno stanje i 1 , 2 , 3 , 5 koliko imamo a mislimo koristiti van vlastitog dvorišta sve po redu registrirati ukljućujući i creine. Ako se neko misli koristiti tuđom kabinom , može dok ga policija ne zaustavi i ne kazni zbog teh. neispravnosti jer u saobraćajnoj piše SA KABINOM .


 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Zna li netko di ima u Zg kupiti tih trokutova po normalnoj cijeni?
Dali je određeno da traktor mora imati žutu rotaciju kad izlazi na cestu?
I gdje ima kupiti rotacija po normalnoj cijeni?
 
D

dabegovic

Guest
bio sam u stanici za tehnički pregled i kažu da se cistrne ne trebaju registrirati, a tvoja volja dal češ joj stavit trokut ili ne, ali je poželjno, pogotovo noču. a kaj se tiče rotirke žute ne znam koliko to ima smisla metat na male traktore jer ovi kaj se voze iza tebe nevide ni traktor a kamoli rotirku. pogotovo ako voziš sijeno u kocka balama pa složiš voza od 100+ bala i napustiš ga po 0.5m sa svake strane prikolice i cca 3-4m u vis.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Creina je isto prikolica , kao i kamionska auto prikolica . Ako susrečete na cesti iste creine od nekih poduzeća vodoprivreda , komunalno, održavanje parkovai slićno vidjećete da su registrirane . Za poljprivredu ne vrijrde drugi zakoni . Ako nas stisnu kao što još hvala bogu nisu nećemo izlaziti na cestu sa nićim neregistriranim kao ni sa traktorima bez registracije u što smo se uvjerili .
Jedan poljoprivrednik iz susjednog sela je iz nekih razloga morao registrirati creinu ( neznam kredit ili nešto drugo pa je morao sljedeće godine nije i došla kazna za neregistriranje 700 kunića ) . Oćemo oćemo sve ćemo mi polako registrirati .URL=http://img214.imageshack.us/i/smiley2023.gif/]
smiley2023.gif
[/URL]

Trokut nesmije biti kruto vezan za traktor on je predviđen da se skida ako si u šumi skineš i negdje spremiš ako si na cesti stavlja se na zadnj kraj vućnog vozila inaće nema svrhe što je malo prije rećeno trokut dobro zašarafljen na traktor a iza njega prikolica sa 100 bala i još vuće Tomo Vinković npr. ? funkcija trokuta je upravo ta da nas se VIDI , stvarno u europi i svijetu ništa novo ako pogledamo na netu traktori ih odavna imaju , a imali ko od nas da može tvrditi da uočljivost nije bolja pogotovo u noći , magli , sumrak , i meni smeta ali time čuvamo i sebe
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
a što je sa motokultivatorima,jel i oni moraju na tehnički.....:scratch
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
a što je sa motokultivatorima,jel i oni moraju na tehnički.....:scratch

Oni bi isto morali imat trokut ako idu na cestu?!?
I biciklisti i svi koji idu sporije od 30km.
Pa nek je zakon za sve :butthead::butthead::butthead:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
čuj nekad su bili registrirani bicikli,
ne bi se čudio da to opet uvedu, tak ne bi milo čudno
da se i mtk podlijegali tehničkom pregledu i registraciji.
Samo ne znam što bi na njima kontrolirali kad neki nemaju ni kočnica,
fult na kardanu???
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Oni bi isto morali imat trokut ako idu na cestu?!?
I biciklisti i svi koji idu sporije od 30km.
Pa nek je zakon za sve :butthead::butthead::butthead:

to baš planiram kupiti i staviti prije nego što krenem prvi puta na cestu,vrag nikad ne spava...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
koliko sam vidio,mislim da kod mene niti jedan nije vidio tehnički...i za sada nemamo problema...
tjeraj dok ide..
 
D

dabegovic

Guest
eeeee, bome nas budu naterali da sve registriramo, što i nije tako loše, al ja nemam nikakve papire za svoje priključke, prikolica ručni rad- kopija našičanke samo što nije kiper, cisterna kupljena od nekog švercera dovezena iz njemačke, gajba za krave ručni rad, prikolica za drva isto ručni rad,za sve svoje vučne priključke nemam papire. ali zato svaki ima nosač za trokut kojeg stalno selim s traktora na njih dok se krečem po cesti.
u europi je taj trokut od davnih dana normalna pojava,mislim da se koristi negdi od 1995, također imaju i trokute manjih dimenzija za neke traktore gdi nema baš mjesta da se postave. al di smo mi još od europe!!!
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
eeeee, bome nas budu naterali da sve registriramo, što i nije tako loše, al ja nemam nikakve papire za svoje priključke, prikolica ručni rad- kopija našičanke samo što nije kiper, cisterna kupljena od nekog švercera dovezena iz njemačke, gajba za krave ručni rad, prikolica za drva isto ručni rad,za sve svoje vučne priključke nemam papire. ali zato svaki ima nosač za trokut kojeg stalno selim s traktora na njih dok se krečem po cesti.
u europi je taj trokut od davnih dana normalna pojava,mislim da se koristi negdi od 1995, također imaju i trokute manjih dimenzija za neke traktore gdi nema baš mjesta da se postave. al di smo mi još od europe!!!

moja prikolica isto home made, i u mom kraju je bitno da je traktor registriran, a na prikolici treba bit trokut i radit svjetla i žmigavci...
jedino je problem ako se netko zabije straga u tebe, onda platiš kaznu za neregistriran priključak...
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Nitko mi nije odgovorio, di u Zg ima trokutova po normalnoj cijeni?

ja mislim, da je uz trokut, žuta rotacija jako bitna, jer se noću vidi daleko, i u svim smjerovima. a vozač čim vidi žutu rotaciju zna da je neko vanstandardno vozilo na cesti, pa pripazi na vožnju.
 
D

dabegovic

Guest
Nitko mi nije odgovorio, di u Zg ima trokutova po normalnoj cijeni?

ja mislim, da je uz trokut, žuta rotacija jako bitna, jer se noću vidi daleko, i u svim smjerovima. a vozač čim vidi žutu rotaciju zna da je neko vanstandardno vozilo na cesti, pa pripazi na vožnju.

nisam iz ZG pa neznam za trokute di ima za kupiti a kaj se tiče rotacije, dobro je to imat, al kažem kod nas svi mali ferkani vuku prikolice sa svim i svačim natovarene a to znatno nadmšuje visinu traktora pa se rotacija ne primjeti,a i dođe oko 200kn + tvoja volja i vreme da se postavi na neki nosač pa žice pa prekidači...... puno posla za možda svega 10 put u godini da je upališ.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hm,a kaj je to normalna cijena? kod mene u Karlovcu je +/- 80 kn trokut...
odi u Sekru u Sesvetski Kraljevec ako ti se isplati do tamo putovat...

a kaj se tiće rotirke, po mraku se vidi i da kuću voziš na prikolici jer bljaska na sve strane, pogotovo ako nije ravnica, pa ima kuća ili šume oko ceste...
vidio sam jednog lika stavio je tu rotirku na prikolicu na branik ispod sanduka prikolice... samo ne znam dal to pići u oči vozačima...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ja danas kupi trokut, 74kn, auto poljostroj, tak je vjerojatno i u zg u njihovoj trgovini, plastični...
kaj mi je najgore, nemremo ni to napravit, piše na njemu MADE IN POLAND, nemrem vjerovat...
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Kod mene je trokut 69 kuna.
A što se rotirke tiče kupio sam obadvije u Obi-u, jednu u Sloveniji za 15E, a drugu kod nas za nekih 70kn, a iste su.
Koja je razlika između te za 70kn i ove za 200 koje se prodaju u trgovini s dijelovima za traktor?
 

Najnoviji postovi

Na vrh