• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Iskreno, nisu mi jasni niti trokuti niti rotirke. Po meni je jedno i drugo suvišno.
Trokuti: ak su postavljeni onak visoko kak zahtjevaju, UOPĆE SE NE VIDE pri kratkim svjetlima, dok ne dođeš (pre)blizu. Po meni, puno je bolja njemačka varijana: mačje oči u visini zadnje osovine, dakle na metar od zemlje. Prikolice i dalje moraju imati trokutaste katadioptere, i oni su dovoljno nisko i uočljivi.
Uostalom, traktori i prikolice MORAJU imati ispravno osvjetljenje, te ne vidim svrhu ovih velikih trokuta. Jer, ako je netko nemaran, strojevi mu i dalju budu "nevidljivi".
Glede rotirke: na neki način imaju smisla kad se vozi teret izvan gabarita, za one koji traktoru dolaze ususret. Po meni, važnija bi bila gabaritna svjetla ili mačje oči, da pokažu pravu širinu priključka. Naravno, uz ispravnu signalizaciju na priključku (prikolici).
Rotirka nemre i nesmije zamjenjivati signalizaciju, a mnogi na taj način shvaćaju njezinu svrhu.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
mene osobno živcira i smeta ona trokutčina kaj moram na traktor ljepit,
ali na prikolici je OK ovaj veliki zato što sam par puta naletio na traktor s prikolicom i tim ogromnim trokutom na prikolici, i fenomenalno je uočljiv,stražnja svjetla jedva da se vide u odnosu na njega...

a rotirka je dobra stvar na cestama sa jednom trakom, u brdovitom krajoliku gdje ima šume i zavoja, kad vidiš žute odbljeske u mraku stigneš na vrijeme usporit jer znaš da ide nešto većih dimenzija u susret...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo nekoliko primjera nosaća koje sam radio za svoje prikljućke a čeka se lijepo vrijeme da ih postavim gdje mislim da trebaju ,



ovaj srednji sivi je orginal
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
ja danas kupi trokut, 74kn, auto poljostroj, tak je vjerojatno i u zg u njihovoj trgovini, plastični...
220 kn ti je kod nas limeni, samo dal bu to ovu našu gospodu zadovoljilo :scratch
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
220 kn ti je kod nas limeni, samo dal bu to ovu našu gospodu zadovoljilo :scratch

pokušaj otvoriti stranice mupa i postaviti pitanje putem meila vjerujem da ćeš dobiti odgovor .
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
ARNO Zar ti na onom narančastom nosaču neće smetati glava vijka na onom provrtu,da zabodeš trokut?
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
zanima me dali je potrebna ona naljepnica 40 ili 50 na traktorima koji nemaju trokut a piše im u njižici vozila da idu 40km/h
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Zar ti na onom narančastom nosaču neće smetati glava vijka na onom provrtu,da zabodeš trokut?


pitanje je na mjestu !
ali ja imam i odgovor koji će te nadam se zadovoljiti . Taj nosać je predviđen za KŽK špricu a on će se variti na nosać grane rupa na ovom nosaću služi da sam ga mogao objesiti kod farbanja :partyman:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Jučer sam išel na tehnički da obavim redovni pregled.
Traktor je registriran ima trokut,sve ispravno, 78g.,bil je registriran čim je kupljen znači 79g.
Sad ja dam ženski na šalteru papire i ona pita dal ima trokut,zaštitni lug(ili kabinu)i retrovizor?
Velim ja trokut ima,luga nema pošto je regan 79g. a retrovizora nema jer nema kabine . . .
Pita ona di mi je potvrda?
Koja potrvrda?
Fino moram ič na policiju izvadit potvrdu kad je regan prvi put!
Bez potvrde nema tehničkog!

Dal je netko imal več takva iskustva?
Vele oni da taj zakon vrijedi od 01.01.2011!
Tak da budite spremni da nas čekaju nova iznenađenja u vezi rege traktora!
Danas idem na policiju pa bum napisal koliko "cepaju" za potvrdu.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zanima me dali je potrebna ona naljepnica 40 ili 50 na traktorima koji nemaju trokut a piše im u njižici vozila da idu 40km/h

dado nije dobio odgovor, a mene isto zanima. mora li biti ta naljepnica na traktorima koji idu 40+ i nemaju trokut?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Potvrda je izvađena!
Prva rega je bila 4 mjeseca prije roka,tak da nema problema oko rege!
40kuniča biljega i to je to:roll:
 
I

ihorzic

Guest
Jučer sam išel na tehnički da obavim redovni pregled.
Traktor je registriran ima trokut,sve ispravno, 78g.,bil je registriran čim je kupljen znači 79g.
Sad ja dam ženski na šalteru papire i ona pita dal ima trokut,zaštitni lug(ili kabinu)i retrovizor?
Velim ja trokut ima,luga nema pošto je regan 79g. a retrovizora nema jer nema kabine . . .
Pita ona di mi je potvrda?
Koja potrvrda?
Fino moram ič na policiju izvadit potvrdu kad je regan prvi put!
Bez potvrde nema tehničkog!

Dal je netko imal več takva iskustva?
Vele oni da taj zakon vrijedi od 01.01.2011!
Tak da budite spremni da nas čekaju nova iznenađenja u vezi rege traktora!
Danas idem na policiju pa bum napisal koliko "cepaju" za potvrdu.

strašno , ne mogu vjerovati sad bi se morali nekako složiti i zatražiti peticiju protiv takovih zakona .

ja ne mogu vjerovati što sve traže , čini mi se kako sad samo moraju gurati sondu u auspuh kao na autu i da nas s...u sve .
mislim da tako više nejde i trebali bi iznjeti svoj stav
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
strašno , ne mogu vjerovati sad bi se morali nekako složiti i zatražiti peticiju protiv takovih zakona .

ja ne mogu vjerovati što sve traže , čini mi se kako sad samo moraju gurati sondu u auspuh kao na autu i da nas s...u sve .
mislim da tako više nejde i trebali bi iznjeti svoj stav

yep... nema druge nego početi se buditi i osvještavati oko nekih stvari. Bijeli labud vodu muti :evil: -to je metaforička poanta uvođenja svih tih pravila i propisa šatro u "svrhu uvođenja reda" i "za dobro puka" i sl. papzjanije
 
I

ihorzic

Guest
yep... nema druge nego početi se buditi i osvještavati oko nekih stvari. Bijeli labud vodu muti :evil: -to je metaforička poanta uvođenja svih tih pravila i propisa šatro u "svrhu uvođenja reda" i "za dobro puka" i sl. papzjanije

Neznam što je pjesnik hto sa time reći ??????????????????
 

Najnoviji postovi

Na vrh