• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

B

BAGERISTA

Guest
., pozdrav forumašima najboljega poljoprivrednoga-foruma!!!

., evo vidim kako je od ove teme napravljen kokošinjac., pa odlučil i ja ko jaje stuć!

., moj narode, bećari moji., pogotovo VI mladi!!!., pa nije mi jasno to vaše rezimiranje, razmišljanje i polemika., dali treba taj jebni trokut, mačje oko - katediopteri ili kako se već zovedu?, i svakako taj i takov zaštitni luk - rolllbar???., pa barem danas u 21. veku - stoljeću!., ako vo je 21. stoljeće?!., imate mogućnosti saznanja i spoznaje širom svita ča se primjenjuje i kopča - kalemi po strojevima da su ča više osvitljeni, prepoznatljiviji u škurini, jeftino ali pametno i dobro zaštićeni nedaj Bože! prilikom prevraćanja.-
., primjera radi navodim da svi traktori ki su došli drito iz Njemačke - dojča još prije 40 godin., a to su razno-razni dajčevi, kormici, poršeji, fari, sliteri, fendi, renoli, djoniji, ... i da nenabrajam., ma narode moj svi su imali još onda zaštitne okvire, mačje oči., nisu imali trokuta voga velikoga., kaj točno, slažem se smeta!., ali., taj jebeni ALI., ako idemo ko oni primitivni AMIŠA!!!., oni su još u no daleko vrime - prošlo imali na zaprežnim kočijami i kolima te takove ili slične trokute!., mi., čak i mi u MOJOJ i našoj Liki - Jezerani!., morali smo za zaprežna kola - železna ili gumenjak!!! plaćat općini nekakovu cestarinu i porez Općini!, i kola su sva odreda imala tablicu ka se šarafila i zabijala sa čavli na sredinu kol - srce ili kako se već zove?!., i svakako su morala imat te takove jebene mačje oči!., čim uvatim vremena poslikat ću VAM i jedno i drugo i treće da vidite kako to gov*o izgljeda!?, ko i tablica registracijska, na koj je pisalo., primjera radi; frane vranić općina brinje jezerane 31!!!., tako da je svaki komentar bez komentara daljnjega!...
., Bog!., dragi moj svite., čitamo se ...




Uploaded with ImageShack.us
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Grofe to je izgleda ujedno bila i vizit-karta u to vrijeme u Lici :) Danas dodaš još broj mobitela i e.mail i to je to :) Šalim se malo nemoj zamjerit, nekad mi ta vremena izgledaju puno ljepše od ovih danas.
 
B

BAGERISTA

Guest
Grofe to je izgleda ujedno bila i vizit-karta u to vrijeme u Lici :) Danas dodaš još broj mobitela i e.mail i to je to :) Šalim se malo nemoj zamjerit, nekad mi ta vremena izgledaju puno ljepše od ovih danas.

I jesu bolja su bila,,,,barem nisu gledali šta drugi rade,,i više su se ljudi cijenili..
 
G

GROF

Guest
Za ovo mi je pričal čovjek koji je dobio zadatak da popiše sve ljude u selu koji imaju traktore da im pošalju račune i na kraju su mu svi sve opsovali, a mislim da iz toga nije ništa ni bilo. To je naravno bilo prije nekih 15-20 godina.
Mislim da se nitko ovdje ''previše'' ne žali što treba imati trokut, rollbar itd. smo je svima problem što nigdje nije propisano kako to treba biti, npr. rollbar od 50mm cijevi određene visine i širine s obzirom na širinu traktora itd. Čak nigdje ne piše da rollbar treba biti od željeza, što ako ga ja napravim od plastike ili pleksija ili nešto slično i prefarbam da izgleda ko da je željezni?? To ionako nitko ne provjerava! Kao što sam već i napisao na tehničkom bi se barem trebala pregledati rasvjeta i kočnice.
E sad kako je napisao Žuti mijenjali su mu knjižicu vozila i prometnu, a svima kod mene su mjenjali samo prometnu, a u knjižici vozila i dalje piše oblik karoserije: bez kabine i to košta ''samo'' 150kn. E sad smo opet jedan radi jedno, a drugi drugo?!?
Problem je u tome što ne postoji PRAVILNIK u kojem bi sve bilo definirano, već svatko radi po svojem!!!


., lipi pozdrav mladiću!., mrcina!!!

., kodmene u mojoj Llki - Jezerani!., traktori imadu obavezu registracije i tehničkog pregljeda od; 1976. godine gospodnje!!!., a nameti - porezi - cestarine ili kako se već zvalo ??? gov*o!, ko se moralo plaćat za sprežna kola - železna ili gumenjake., plaćalo se od 1960. godine pa sve negdi do, oko; 1975.godine gospodnje!., tako da mladiću moj! to je bilo puno prije nego si se ti rodil., a ja još i dan danas čuvam za uspomenu račune od plaćanja ke je moj dragi otac u no blesavo vrime isto moral plaćat!., tablicu od gumenjaka - železni zaprežni kol sam prišarafil na malu prikoličicu od traktora "tome"., a naš vridni forumaš i moj prijatelj: BAGERISTA!., ju je priklejil da narod i svit vidi!., tako da moj mladiću!., kada nešto divaniš - pišeš?!., piši sa kakovom podlogom - temeljem, pitaj stare svoje., naravno!., ako znadu???., vjeruj mi na moju pisanu reč!., najviše na vom blesavom svitu ima oni ki neznadu?!.-

., mladiću moj rešpekt na g.......!., čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
Grofe to je izgleda ujedno bila i vizit-karta u to vrijeme u Lici :) Danas dodaš još broj mobitela i e.mail i to je to :) Šalim se malo nemoj zamjerit, nekad mi ta vremena izgledaju puno ljepše od ovih danas.

., ma ok-e je moj forumašu Ronin!
., nima nikakove ljutnje!., svakako uvik podržavam dobar komentar, sugestiju., ma i pogrdu, poprd, zajebanciju, sprdačinu,... ako je obostrana!!!

., nažalost., ni bilo ni vizitka, ni posjetnica., već je bila registracija na temelju ke se naplaćivala nekakova davanja za državu!., svaka država je na svoj način skupa, dobra i loša., ma ko i ljudi ki živedu u njoj.-
., e sad., virime lipše ili ne., ma svako na svoj način., sve ima svoje prednosti i mane., sve ima dobre i loše strane!.-
., moj pokojni otac bil je obrtnik - privatnik., imal je puno, puno za plaćat svega i svačega državi., niš ni bolje ni danas!., žena mi obrtnik - privatnik., na istom mestu i sa istom adresom., samo druga zanimacija!., ali doslovce dolazidu razno-razna "gospoda" sa svakojaki uplatnica i trebovanjem za plaćanjem svih mogući i nemogući sranja., jednostavno i doslovno izmišljanja do iznemoglosti, samo da se čoviku uzmedu novčići!.-., tako da, teško onda, teško danas., ma uvik je teško za svakoga ki oće imalo imat sve doniklje u tom i takovom, nazovimo ga REDU!!!...
., fala ti za dobre komentare, tvoju izvornost, pedantnost, ... štivo pisano ko je uvik dobro došlo!!!., sretno!, Bog! ...
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
., tako da moj mladiću!., kada nešto divaniš - pišeš?!., piši sa kakovom podlogom - temeljem, pitaj stare svoje., naravno!., ako znadu???., vjeruj mi na moju pisanu reč!., najviše na vom blesavom svitu ima oni ki neznadu?!.
:?::?::?::?::?::?::?::?::?::?:
Za ovo mi je pričal čovjek koji je dobio zadatak da popiše sve ljude u selu koji imaju traktore da im pošalju račune i na kraju su mu svi sve opsovali. To je naravno bilo prije nekih 15-20 godina.
Znači nisam ja to izmislio nego sam naravno pitao. I iz toga plačanja naravno ništa nije bilo zato jer nitko nije htio platiti pošto ni opčina nije popravljala ''seoske'' ceste. Znači ako ste Vi to plačali ne znači da je i cijeli svijet plačao!!
 
G

GROF

Guest
:?::?::?::?::?::?::?::?::?::?:

Znači nisam ja to izmislio nego sam naravno pitao. I iz toga plačanja naravno ništa nije bilo zato jer nitko nije htio platiti pošto ni opčina nije popravljala ''seoske'' ceste. Znači ako ste Vi to plačali ne znači da je i cijeli svijet plačao!!

., e moj mladiću! mrcina007!!!., godine., godine tebe jebu!!!

., neradi se o onome ča je bilo pred 15 - 20 godin!., jebote., pa čitaj celo štivo NE!!!., prije 15 - 20 godin samo su neke stvari plaćale budaletine poput mene samoga., a ja ti pišem u mom postu za plaćanje iz noga vremena od 1960.godine!., tada su nam lipo drugari dolazili u štalu i otpelji nam kravicu, tele, konjića, ... ki ni mogal da plati u kešu NE?!., a kada divanimo - pišemo o kolima zaprežnim???!., pa prije 15 - 20 godin bilo ji je jako malo!...

., aj Bog!., ma mlad si ti!!!...
 
B

BAGERISTA

Guest
., e moj mladiću! mrcina007!!!., godine., godine tebe jebu!!!

., neradi se o onome ča je bilo pred 15 - 20 godin!., jebote., pa čitaj celo štivo NE!!!., prije 15 - 20 godin samo su neke stvari plaćale budaletine poput mene samoga., a ja ti pišem u mom postu za plaćanje iz noga vremena od 1960.godine!., tada su nam lipo drugari dolazili u štalu i otpelji nam kravicu, tele, konjića, ... ki ni mogal da plati u kešu NE?!., a kada divanimo - pišemo o kolima zaprežnim???!., pa prije 15 - 20 godin bilo ji je jako malo!...

., aj Bog!., ma mlad si ti!!!...

Nekim ljudima,,,vidim treba malo više da se protumači,,,,prosto ko pekmez,,,valjda je grof uspio pojasnit...........:rolfer::scratch
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hm... eto pripremam za na godinu traktor za registraciju, ovo sa trokutom mi je jasno otprilike...

citam tu o nekim katadiopterima, macje oci ili kaj to vec je, pise u pravilniku da ide na bok vozila ili prikolice ako je duza od 6m

ovdje se moze procitat vise o tome:

http://www.cvh.hr/cvh/sluzbene-obavijesti/1996/i7-broj-553-196.aspx

znaci to mi ne treba ni na fergyu 533 ni na prikolici koja ce imat oko 3 m...

trece

Eh, trokut, tablica, katadiopteri, prva pomoć, rotirka, čekić za u slučaju nezgode razbij staklo, vitlo za izvuć se iz nezgodne situacije u polju da nebi ugrozio ostale sudionike prometa, rezervni točak, motorka u slučaju pada stabla na cestu, četka za WC školjku..

lik, legenda si, valjao sam se od smijeha na poslu, pa je sefica dosla provjerit kaj se dogadja!!:oops:

:lol:
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
citam tu o nekim katadiopterima, macje oci ili kaj to vec je, pise u pravilniku da ide na bok vozila ili prikolice ako je duza od 6m

ovdje se moze procitat vise o tome:

http://www.cvh.hr/cvh/sluzbene-obavijesti/1996/i7-broj-553-196.aspx

znaci to mi ne treba ni na fergyu 533 ni na prikolici koja ce imat oko 3 m...

:lol:

A tko bi znao da li to treba ili ne, mene su rušili jer nisam imao na traktoru, a sad vidim da baš nitko to nema.
Najsigurnije je kupiti one samoljepljive pa ako treba zalijepiš na traktor i gotovo, a onda ne trebaš trčati do trgovine ko ja.
A za prikolicu mislim da bi trebali biti dva iza, po jedan na svakoj strani, ali da su u obliku trokuta.
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Bio sam ovaj tjedan na tehničkom, ove mačije oči trebaju ali nisu pravili problema ljudima, imali su nekakva dva samoljepljiva koja su stavljali na svaki traktor samo za slikanje, ali za iduću godinu će biti obavezna. Jedino su na piku imali stare traktore tj. provjeravali su da li u papirima piše ispravan broj kilovata motora, boja traktora, dužina, visina traktora, gume isl.
E da, na svakom traktoru su provjeravali da li poteznica za kačenje prikolice ima atest, pa tako ako imate neku iz kućne radinosti skidajte je prije tehničkog.
Sve u svemu jako sporo je išlo tako da iduće godine sigurno neidem na tehnički tu u selo već direktno kod njih, tamo mi i lakše preći a i gotov sam za najviše 10 minuta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Koji k... imaju veze dimenzije guma? Pa poznata je stvar da se to na traktoru mijenja prema potrebnim radovima.

A ovo za kuke...nemam komentara. A tko će platiti atest od 1000kn za kuku na Fergusinima, kad kuka košta parsto, a cijeli traktor vrijed malo više od registracije???

E Jugo, Jugo, kak je jednostavno bilo živjeti u tebi...
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Ma samo nam kompliciraju život, evo kroz moje selo koje ima pedesetak kuća i jedno 20 traktora barem jedanput tjedno prođe policijska ophodnja koja provjerava traktore. Susjeda su zaustavili sa neregistriranim imt-om 533 i mislim da je dobio kaznu od 7000kn, tako da kako bilo da bilo traktor moram registrirati, iako me taj tehnički svake godine sve više košta i novaca i živaca.
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Pošto se moraju imati ugrađeni katadiopteri itd. na svemu što postoji, evo ja ugradio katadioptere na snjegovića jer mi nije do zezancije sa policijom.




Pošto je snjegović 2011. godište onda mu uskoro moram napraviti i zaštitni okvir radi njegove sigurnosti od prevrtanja. :D
Šala mala, ali kako je krenulo još nas u budućnosti to i čeka! :finga:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ma samo nam kompliciraju život, evo kroz moje selo koje ima pedesetak kuća i jedno 20 traktora barem jedanput tjedno prođe policijska ophodnja koja provjerava traktore. Susjeda su zaustavili sa neregistriranim imt-om 533 i mislim da je dobio kaznu od 7000kn, tako da kako bilo da bilo traktor moram registrirati, iako me taj tehnički svake godine sve više košta i novaca i živaca.

To je samo naša županija, okolo gledam (Slavonija, oko Bjelovara, ...) neki traktori imaju još onu zelenu tablicu, 20 godina ga nije zaustavila policija ili su tolerantniji. Kod nas da vide zelenu tablicu, ne da bi te isključili iz prometa i kaznili, nego bi te i priveli u postaju, jer bi mislili da nije normalan.
Mi smo imali nedavno slučaj s ne registriranom prikolicom, nije toliki problem ni platiti kaznu (koja je užasno visoka), nego nisu dali da dovezemo prikolicu do kuće, trebalo je po pravilu naručit šlep službu ili labudicu, i jedva ih namolili da ju dovezem kući, a bilo je u pitanju 5-6km.

A sad registrirati prikolicu je prava procedura, pogotovo jer dosad je bila registrirana kao kamionska.
 
V

Vjerni983

Guest
Mrcina a kaj je s trokutom?? Jel je odostraga??:lol::lol::rolfer:
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Mrcina a kaj je s trokutom?? Jel je odostraga??:lol::lol::rolfer:
Nije mi ni na pamet palo raditi nešto bez trokuta :rolfer: ipak se danas gleda samo trokut, a ne stanje snjegovića :rolfer:
Pošto je trokut mislim da me policija ne bi kaznila iako je snjegović ''malo'' pijan, sjedi na podu i još u svakoj ruci drži flašu :finga:
 

Najnoviji postovi

Na vrh