• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Ja sam na zetoru napravil nadstrešnicu.
Zanima me da li ram, nadstrešnica ili kaj je već tko ugrađival treba biti atestirano?
Što se sve na tehničkom pregledava?
Ja sam zamjenil kompletne kočnice, ručnu, dihtunge itd. samo mi još volan ima malo lufta a to mi je za sad preskupo popravljati, da li je to neka presudna stvar na tehničkom?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Ja sam na zetoru napravil nadstrešnicu.
Zanima me da li ram, nadstrešnica ili kaj je već tko ugrađival treba biti atestirano?
Što se sve na tehničkom pregledava?
Ja sam zamjenil kompletne kočnice, ručnu, dihtunge itd. samo mi još volan ima malo lufta a to mi je za sad preskupo popravljati, da li je to neka presudna stvar na tehničkom?

Glavana kontrolna točka na koje traktori padaju na tehničkom je
"luft volana", ali se to lako i na tehničkom riješi, pa taj luft nestane :finga:
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Glavana kontrolna točka na koje traktori padaju na tehničkom je
"luft volana", ali se to lako i na tehničkom riješi, pa taj luft nestane :finga:

a kako nestane, popravkom ili "dogovorom" sa čovjekom na tehničkom

Inače ove godine prvi put idem na tehnički koji je tu na selu, do sada je to bilo preko veze.
Svake godine se vozim okolo kada je taj "pregled" traktora i ko bi reko ali nigdje nema traktora, samo su ljudi sa papirima, pa se pitam da li se radi pregled na ljudima ili na traktorima.
Ove godine, odnosno sljedeći mjesec će valjda biti drugačije pošto se sada sve treba slikati. Zanima me da li će samo slikati traktor ili nešto i pregledati.


Da li se sa takvom nadstrešnicom može preći ili ne?
Inače je traktor iz 1971 pa bi trebao ići na policiju da pitam za datum prve registracije.
A kako je s tim luftom na volanu, veli mi mehaničar da je to dosta rastepanja, da može biti bilo što i da inače nije jeftino
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Glavana kontrolna točka na koje traktori padaju na tehničkom je
"luft volana", ali se to lako i na tehničkom riješi, pa taj luft nestane :finga:
Mene isto zanima kak vi zagorci rješavate taj luft na volanu :drinkers: ili
kesovina.gif

Kod nas ima jedan drugi sistem pošto su ovi naši prefina gospoda da bi seli na traktor.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Glavana kontrolna točka na koje traktori padaju na tehničkom je
"luft volana", ali se to lako i na tehničkom riješi, pa taj luft nestane :finga:
Mene isto zanima kak vi zagorci rješavate taj luft na volanu :drinkers: ili
kesovina.gif

Kod nas ima jedan drugi sistem pošto su ovi naši prefina gospoda da bi seli na traktor.

taj luft se riješava tako da se malo
kesovina.gif
stavi u prometnu ;)
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Katadiopter

Danas sam bio na tehničkom pregledu i srušili me jer nisam imao iza na traktoru katadioptere (mačje oči). Ne znam da li sam lud, ali na nijednom traktoru na cesti nisam vidio iza katadioptere!! Odtrčao sam do trgovine i kupio one koji se šrafe (jer nije bilo onih koji se lijepe) i samo ih prislonio iza do svjetla, čovjek poslikao i prešao sam. Na papiru iz tehničkog je pisalo da me je rušil i zbog toga jer sam imao staru naljepnicu od tehničkog zalijepljenu na tablicu, a treba biti naprijed na desnoj bočnoj strani. Znači ruši me jer imam naljepnicu zalijepljenu na tablicu, zatim je sastruže i zalijepi naprijed (nadam se da ste shvatili tu glupost)!!!!
Inače samo sam htio napisati da su katadiopteri obavezni!!!!!
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Zaboravio sam napisati da se ne pregledavaju kočnice, instalacija ni luft u volanu, znači baš ništa osim trokuta i katadioptera. Zanima me da došlepam samo zadnji dio traktora (diferencijal sa kotačima) da li bi prešao????
 
B

BAGERISTA

Guest
Zaboravio sam napisati da se ne pregledavaju kočnice, instalacija ni luft u volanu, znači baš ništa osim trokuta i katadioptera. Zanima me da došlepam samo zadnji dio traktora (diferencijal sa kotačima) da li bi prešao????

Kad sam ja svog registrirao,,,prvo me vračali za trokut,pa za kabinu,,,i na kraju treča sreča............niko nigdje nije bio reko da treba trokut,,,a za kabinu(sva sreča šta je nisam prodao jer je bila u prodaji),,,,,sve u svemu,,,niko ne kuži više ništa

a najbolje da dođeš samo s prednjim krajem,,pa ti neče treba te usr....i mačije oči,,,a to mi je prvi glas za to..........:evil::evil:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Mačje oči trebaju zato jer su skužili da je trokut premali pa se ne vidi :rolfer::rolfer:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Zaboravio sam napisati da se ne pregledavaju kočnice, instalacija ni luft u volanu, znači baš ništa osim trokuta i katadioptera. Zanima me da došlepam samo zadnji dio traktora (diferencijal sa kotačima) da li bi prešao????
A kaj bi ti htel još i na to da obrate malo pažnju :scratch
Budi sretan da je tak dok je tak ;)
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
A kaj bi ti htel još i na to da obrate malo pažnju :scratch
Budi sretan da je tak dok je tak ;)

Ajde nije da se nekaj previše bunim, ali problem je u tome što gledaju da li imaš trokut i luk ili ne i na temelju toga se prolazi (ili ne). Moj susjed ima vladimirca, ni jedna kočnica mu ne radi, barem jedanput na mjesec izleti sa ceste pošto su tu sami brijegi i to malo veći, ali čovjek redovito prolazi na tehničkom.
Barem da provjere kočnice na tehničkom, ručna i rasvjeta nisu toliko bitne, ALI BAREM KOČNICE.
Nadam se da razumijete, nije da se bunim, nek traktor bude sprhnjeni, gume ćelave, svjetla razbijena, ali za vlastitu sigurnost i što je još bitnije za sigurnost drugih neka barem kočnice rade.
Ja isto mislim da mačje oči trebaju jer je trokut premali, da mu je barem jedna stranica 70-80cm pa da mi još više smeta nego što mi smeta sada (ionako ništ koristi od njega)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Obavio prosli tjedan tehnicki bez problema, bez katadioptera i bez trokuta, vele ak mu pise u papirima da ide 40 na sat nemora imat onaj veliki ruzni trokut ali je pozeljno imati obicni za zaustavljanje vozila. Cujem price da ce bit obavezna prva pomoc i aparat... zlo mi od toga
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Da traktor mora imati kočnice, signalizaciju i volan (bar donekle) se sa tobom u potpunosti slažem. Ali trokut nisu ovi na tehničkom zmislili, a i sad ga još moraju slikati (naravno otraga) pa ti evo riješenja mistrerije zakej mora imati trokut i mačje oči. Fučka se njemu kaj buš ti poslije sa njim.
Moraš znati da je to njihov posel i oni ga čuvaju kao i ti svoj ;)
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Da traktor mora imati kočnice, signalizaciju i volan (bar donekle) se sa tobom u potpunosti slažem. Ali trokut nisu ovi na tehničkom zmislili, a i sad ga još moraju slikati (naravno otraga) pa ti evo riješenja mistrerije zakej mora imati trokut i mačje oči. Fučka se njemu kaj buš ti poslije sa njim.
Moraš znati da je to njihov posel i oni ga čuvaju kao i ti svoj ;)

Dobro si rekao, osnovna ispravnost vozila je najbitnija iz tog razloga se i provjerava, a to da je trokut posao jest. U Rovinju ako nemas trokut ima ga majstor (citaj kontrolor) na tehnickom naljepljeni magnetici nasloni ga di treba poslika i platis 50 kuna za koristenje trokuta i vozi !
 
V

Vjerni983

Guest
Ja sam išel u stanicu s traktorom i pita me majstor jel mi tablica napred ili otraga. Ja velim otraga i veli mi ajd navezi se u rikverc u stanicu i on ga samo poslikal...nikakve kočnice signalizacija i pizdarije! A kaj mi je najbolje buraz i ja 2 sata se zezali sa strujom da sve funkcionira...
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Ja sam isto išao prvi puta na tehnički i nisam znal da se to samo tako prolazi pa sam zbog toga prije tri tjedna platio 1800kn za servis kočnica i ručne, znači ama baš sve je zamjenjeno, a i instalacija je nova...
Za iznajmljivanje trokuta na tehničkom još nisam čul, ali ako se iznajmljuje za 50kn onda je bolje kupiti novi za 60.
Razumijem da se na ljudi brinu za posao, ali recimo dođeš na tehnički i ''unajmiš'' trokut za slikanje, onda ideš doma i zaustavi te murja, nemaš trokut a ideš sa tehničkog. A što onda???
Ak se ne varam tu sam pročitao da treba trokut ako traktor ide manje od 35km/h, a na tehničkom je rekao da treba ak ide manje od 31km/h?!?!
Ne razumijem zašto traktor koji ide 35km/h treba trokut, a onaj koji ide 36km/h ne treba trokut, nema mi to smisla. Pa i moj ide 35, a na pločici mu piše 24,5.
Jedini problem u cijeloj državi je da oni koji pišu zakone nemaju pojma o onome za što ih pišu! Kada je koji ministar sjedio za traktorom. Pa Čobanković, Šuker, Bajs itd. nikad nisu ni sjedili na nekom ozbiljnom traktoru, a kamoli na mojem zetoru iz 1971.:finga::confused:
 
V

Vjerni983

Guest
Ma sve su to budale pisale te zakone! Pa ajd gle ovo koja je sad razlika u traktoru do 83 god i onom iza 83??? Kaj se ovaj stariji nemre prekrenut pa netreba zaštitni luk??? I još kaj su me najviše raspizdili je kaj radi 3 riječi treba nova prometna i knjižica! Nije se moglo nadopisat "sa zaštitnim lukom" nego mora banda pokupit novce i stvorit još više papirologije:mad::mad::evil::evil::evil: Još pitam ovu tam jel može napisat to pod napomenu i veli mi da nesmije
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Ja sam došao mjesec i tri dana prije na tehnički, čekao tri i pol sata u redu i onda mi veli da ne mogu raditi tehnički jer sam prerano došao, mogu doći najviše mjesec dana prije. Jučer sam se vozio jedan sat u Ivanec na tehnički i kad sam to objasnil samo mi se gospođa nasmijala i rekla je da sam mogao obaviti tehnički. E sad ko tu koga jebe?!?!
Meni je pod napomenu napisala da je datum prve registracije 1977., čudno da mi i za to nije mijenjala knjižice pa da zarade 150kn više.
Zanima me kako pišu te datume prve registracije u knjižicu, za traktor mi piše 2003 kao i za bivši auto koji je bio 93. godište. Kod svake ili svake druge kupnje vozila mjenjaju taj datum na datum kupnje, nije mi jasno zašto. Možda čak zato jer potvrdu o datumu prve registracije naplaćuju 40kn, pa da malo i tu kasiraju.
Naravno da je najveća moguća glupost to mjenjanje knjižica i pisanje umjesto bez kabine, sa lukom, a može se sve vrlo jednostavno staviti u napomenu. Prije nije postojao oblik karoserije ''sa lukom'' pa i ako je bio luk na traktoru, a zašto sad nebi postojao kad mogu to naplatiti 150kn*broj traktora bez kabine=pun ku..c love
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Ja sam isto išao prvi puta na tehnički i nisam znal da se to samo tako prolazi pa sam zbog toga prije tri tjedna platio 1800kn za servis kočnica i ručne, znači ama baš sve je zamjenjeno, a i instalacija je nova...
To nisi napravil radi njih nego radi sebe ;)
bajbaj.gif
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
To nisi napravil radi njih nego radi sebe ;)
bajbaj.gif

To je istina, ali možda ne bi baš sad to radil jer su kočnice bile još dobre, samo je desna malo slabije primala ali da ne bude zabune primala je, nije da sam vozio bez kočnice, a ručna nikad nije primila koliko je traktor kod mene, a nije mi nešto ni trebala jer baš da tu na brdima ostavim upaljeni traktor sa samo stegnjenom ručnom NE HVALA, mislim da bi ga cijeli dan tražio ak mi pobjegne nizbrdo!!
:scratch :supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh