• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

I

ihorzic

Guest
Nikad čuo veče budalaštine...primjer, jel se na novim traktoria koji izlaze iz tvornice farbaju felge u boju limarije.?? NE ;)

Eto vidiš , budalaštine stvarno ,..

Sad sam se sjetio još jednog bisera !
Kažu da nisu pustili tipa sa originalnim deutz ramom (onom u krug).
Kao nije visina po propisu koje oni imaju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Evo danas mi dođe rođak sa informacijom kako po novom kod nas na tehničkom , moraju biti felge pofarbane u boji limarije inače nema prolaza.
Strašno , ako je tako !!!!!!!!!!!!!!!!
Počeo sam rovati po pravilnicima da vidim što piše.

Navodno da svaki bude morao imati i rotirku.. sad, jel stupilo na snagu ili nije ali bude sigurno... da se malo napuni blagajna.. Ali ovo sa trokutom nije ispalo loše, sad se stavlja di treba i netreba. Pogotovo najesen kad ljudi voze kuruzu u svakojakim sklepama, ili sa čezama kad su u prometu. . ali opet to je nemar ljudi po mome mišljenju, ebemu sve, pa da uzme 2 mala trokuta u dućanu, nije više od 15 kn.: a od velike je uloge ostalim vozačima, vide ga nadaleko, a ne kad izađeš između sela van kako zna biti kod mene, ti se zašpanaš na ravnici 80, 90 100 i samo s estvori neosvjetljena prikolica ispred tebe...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ovo za felge ču več ovaj tjedan provjerit..

Pod kraj tjedna MF ide na registraciju pa čemo vidjet dal treba farbat ili ne:scratch
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja bio prije 2 dana na tehnickom i niko me nist nije pito ni za felge ni za sta drugo. Bitno da kabina ima sva stakla, da spone nemaju lufta, trokut gore i svetla rade i fala lipa dodjite nam opet.
Rotirke su u Srbiji obavezne na SVIM traktorima vec nekoliko godina.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Nitko ne može proći na tehničkom ako nema lijevi retrovizor bilo to kabina bilo to s zaštitnim lukom.
Ja imam bez kabine i montiram na ispušni lonac retrovizor poslje skinem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Nitko ne može proći na tehničkom ako nema lijevi retrovizor bilo to kabina bilo to s zaštitnim lukom.
Ja imam bez kabine i montiram na ispušni lonac retrovizor poslje skinem.
A oni bez zaštitnog okvira ili luka?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
A oni bez zaštitnog okvira ili luka?

Ne prolazi nikako,usklađivanje s EU.
Jer osiguranje ne priznaje ozljede kod teh neispravnog traktora,osobito prevrtanje(slikaju traktor)ako naknadno skineš da imaju dokaz.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
nije istina,ako je traktor registriran prije 1.1.1983,a nije imao kabinu ili zaštitni luk onda ga ni netreba
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Rijetkost tko je 1982 god i nadalje registrirao dovoljno da nisi jednu god registrirao i poništava se.Ja nisam do prije 5 godina a traktor mi 1982 god i treba zaštitni luk.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ma gledajte svake godine nešto novo izmisle od stanice do stanice.
Preklane pustili sve tko imao tko nemao luk,trokut,prvu pomoć,signalizacija idr.
lane rekao je svima nema bez luka,trokuta signalizacije
Za ovu godinu nam je svima unaprijed rekao tko nema komplet opremu,zaštitni luk,traktori preko 40km/h rotirku,retrovizor,ne moraju ni doći jer on neće izgubiti posao zbog toga.
Radi se o 100-150 traktora u selu jedan dan u god organizira teh.pregled i PP

A kada bi morali na valjke 80% ne bi prošlo,prvi ja.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ma gledajte svake godine nešto novo izmisle od stanice do stanice.
Preklane pustili sve tko imao tko nemao luk,trokut,prvu pomoć,signalizacija idr.
lane rekao je svima nema bez luka,trokuta signalizacije
Za ovu godinu nam je svima unaprijed rekao tko nema komplet opremu,zaštitni luk,traktori preko 40km/h rotirku,retrovizor,ne moraju ni doći jer on neće izgubiti posao zbog toga.
Radi se o 100-150 traktora u selu jedan dan u god organizira teh.pregled i PP

A kada bi morali na valjke 80% ne bi prošlo,prvi ja.

rotirka samo za one prek 40km/h?
 
B

BAGERISTA

Guest
Rijetkost tko je 1982 god i nadalje registrirao dovoljno da nisi jednu god registrirao i poništava se.Ja nisam do prije 5 godina a traktor mi 1982 god i treba zaštitni luk.

I moj je 80,,,,pa sam mora stavit ili jedno ili drugo:blackeye:blackeye,lopeždurije,,,,,,ali sad ide i rotirka..
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
odete na policiju,pod napomenu vam upišu datum prve registracije i nema problema,kao što vidite na slici lijevo na tv nema luka a registriran prije neki dan
 
B

BAGERISTA

Guest
Znam da trokut treba,,,za sve sporije od 40kmh,,,i da treba kabina ili onaj rollbar iznad,,prije je prolazilo, koji je bio stariji,pa nije trebalo ničeg,,,,,ali sad neznam,,,dali i dalje stoji tako,,,ili su opet nešto mijenjali..

Možda su nešto i zamijenili,,,opet im treba novaca...:mad:
Reci šta te zanima konkretno....??
 
I

ihorzic

Guest
Fino sam danas vratio kući mog zekana jer kaže p...r da signalni trokut ne smije biti vani na blatobranu gdje stoji već dvije godine nego na zadnjoj šajbi sa unutrašnje strane.
Obrazloženje : trokut zaklanja vidno polje retovizora.

Pitam se kad se promjenio zakon ili pravilnik , te kako kad ga metnem na šajbu - onda ne vidim iz kabine nazad ništa.
Dajte da čujen kako je dalje jer na rubu sam živaca da puknem i j...m mu nanu federsku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Nemoj tak.
Taj posel je tom pederu kruh, a slika koju je obavezan uslikati dolazi baš odozada pa bi on, ako bi neko tu sliku videl mogel ostati bez svog kruha, kao i njegova dječica ..................
Taj peder nije zakon izmislil nego ga samo sprovodi ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh