• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
s

znate li ima li gdje bi tocno trebao stajati na prikolici? neka otprilike visina? pri dnu sanduka, sredini, pri vrhu?

13320610.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
pa na prikolici

Da li ga je ko morao imati na prikolici kada ju je registrirao ?:(
Nadam se da ima neko ko je išao sa prikolicom na registraciju :!:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Da li ga je ko morao imati na prikolici kada ju je registrirao ?:(
Nadam se da ima neko ko je išao sa prikolicom na registraciju :!:

to je prvo šta ti i gleda kad dođeš na tehnički:)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
A kaj je s trokutima na prikolicama traktora koji idu brže od 30km/h?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
A kaj je s trokutima na prikolicama traktora koji idu brže od 30km/h?

Kod registracije ih treba imat..

Jedino možda ne ako prikolici u papirima piše 40km/h:scratch
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
imali smo tu raspravu doma.
mislim da mora ici trokut bez obzira na to. kad tad ces ju posuditi susjedu koji ce ju vuci max 28kmh. i sta onda?
barem na prikolici ne smeta iza nicemu. iako ga ja jos nemam niti na jednoj :oops: ali planiram sada prije zetve staviti.
jedino sam na kola stavio nosac pa prebacujem sa malog ferka na njih posto nemaju nikakvu signalizaciju..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kod registracije ih treba imat..

Jedino možda ne ako prikolici u papirima piše 40km/h:scratch

To je "rupa u zakonu" heheheh pa jel uopće i ima takvih prikolica kod nas? obično su sve do 30 km
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
na prikolice koje se brze vuku moraju ici dvokruzne kocnice, blatobrani i mozda jos neke sitnice. nisam upamtio.
e sad, jel to za 30 ili 40kmh, nisam siguran..
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
to je prvo šta ti i gleda kad dođeš na tehnički:)

Znači , bio si sa prikolicom te je tražio da bude i trokut ,,,,, ali koji ?????????
da li onaj sa traktora ili prikolica mora ima svoj ???
da li na prikolici postoji znak ograničenja brzine , ako da koji ?
Ako je prikolica za veće brzine i jači traktor da li smije vući sa manjim traktorom koji recimo ne može razviti brzinu veću od 30 km/h ,, kao kod recimo auto prikolica postoji ograničenje 750 kg a nakon toga C kategorija :madmana:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Znači , bio si sa prikolicom te je tražio da bude i trokut ,,,,, ali koji ?????????
da li onaj sa traktora ili prikolica mora ima svoj ???
da li na prikolici postoji znak ograničenja brzine , ako da koji ?
Ako je prikolica za veće brzine i jači traktor da li smije vući sa manjim traktorom koji recimo ne može razviti brzinu veću od 30 km/h ,, kao kod recimo auto prikolica postoji ograničenje 750 kg a nakon toga C kategorija :madmana:

da, lani sam išao prvi puta sa svojom, sramota da tehnički sa osiguranjem dođe oko 300 kn,a 400 platiš tablicu, izdavanje dozvola, biljege , ovo ono, znači 700 kn. trokut imam i na prikolici i na traktoru, a i svi su imali tamo tako. Znak ograničenja brzine imam isto, a to koji češ staviti, najbolje da si pogledaš u papirima koja je brzina dozvoljena, ali mislim da ti to nema veze. Onda ti gleda kakve su ti gume i jel dimenzija odgovara onima u papirima, ako ti je prikolica šira od 1.60 m, onda sa prednje strane moraš obavezno staviti bijela gabaritna svjetla, jedino nije kočnice i ručnu gledao...i nesmije biti hrđva, trula, stranice moraju biti pokopčane, itd.. ukratko.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
A kak registrirati prikolicu, ako traktor nema sustava kočenja prikolice, dakle, prikolica nemre biti kočena (osim, recimo, sajlom i ručnim zatezanjem kočnice)?
Naime, prikolica ima zračno kočenje, ali niti jedan od traktora mi nema kompresor, čak niti ventil za hidraulično kočenje.
Može li se uopće registrirati i na koliku nosivost (Tehnostroj ETK410, 4T).
Sad nosi do 5,5T, bez kočnica.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
da, lani sam išao prvi puta sa svojom, sramota da tehnički sa osiguranjem dođe oko 300 kn,a 400 platiš tablicu, izdavanje dozvola, biljege , ovo ono, znači 700 kn. trokut imam i na prikolici i na traktoru, a i svi su imali tamo tako. Znak ograničenja brzine imam isto, a to koji češ staviti, najbolje da si pogledaš u papirima koja je brzina dozvoljena, ali mislim da ti to nema veze. Onda ti gleda kakve su ti gume i jel dimenzija odgovara onima u papirima, ako ti je prikolica šira od 1.60 m, onda sa prednje strane moraš obavezno staviti bijela gabaritna svjetla, jedino nije kočnice i ručnu gledao...i nesmije biti hrđva, trula, stranice moraju biti pokopčane, itd.. ukratko.


Istina ,, cjena registracije je grozno skupa , a kada zamisliš da bi trebao imati sve prikolice i poluprikolice ,,, pa i creinu registriranu to je stvarno puno novaca ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, a da se taj teh. rješi sa nekom simbolićnom cjenom ,pa da su nam teh. ispravne to bi puno više vrjedilo nego skupa registracija a naše prikolice i dalje polu ili potpuno teh. neispravne , a kažeš kočnice i ne gleda što je najosnovnije da sačuva od nedaj bože ,,,,
Za trokute je bija prvo prića da se skida sa traktora i meće na svako priključno vozilo ili prikljućak , ali kasnije sam čuo da to više ne vrijedi da je trokut za raktor ( makar se i ne vidi a svaki priključak bi trebao imati svoj ) a sa traktora se može skinuti sa samim izlaskom iz PROMETNICE tako da ne smeta u kapčenju priključaka ili samome radu u polju ,,,,,,,,,, normalno NE smije biti kruto vezan za traktor da se može skidati ,,,
A tablica ograničenja brzine na prikolici ( što nas vjerojatno uskoro očekuje i na traktorima ) bi se trebala dobiti na prvom teh. kada se snime sva perfonanse , postroj , dimenzije guma , konstrukcija i pitaj boga što sve ne i to bi trerbalo služiti bez obzira sa kojim traktorom vućemo jer ni traktor koji ide 50 km/h nije uvijek u toj brzini i on se vozi 20 i slićno ,,,,,
jer isto je tako pitanje da li neki traktor od 100 tinjak konja smio vući kamionsku prikolicu na kojoj je ogrenićenje 100 km/h ??? a smije ako je uredno registrirana i radi svjetlosna signalizacija , a poželjne su i kočnice :p
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Da ljepo su kolege stale u obranu pregledača ,da se nisu upitali kad se zakon promjenio i da li u opće je.
Sa druge strane uredno podržavaju te iste ljude koji ugnjetavaju ( pojedinci ) jadni narod koji spaja kraj sa krajom.
Da li se netko zapitao slučajno od koga oni žive i dobivaju plaću , te da li je itko od ljudi koji rade u stanicama ikad išta spomenuo u korist seljaka i nepravilnostima koja se dešavaju.
Pitam se da li je Vama pojedincima logično da zaklonite zadnju šajbu u kabini i ne vidite pozadi radni stroj ili ne daj Bože kad se kvaće strojevi sa nekim - kakva je preglednost.

I da pitao sam ga za pravilnik - odgovor je bio kako on zna svoj posao.
Odite na stranice Centra za vozila Hrvatske Vi kojim je jasno njegova reakcija i pronađite promjenu pravilnika.
Ako ga nađete ja se duboko ispričavam svima koji tako tvrdite.

I zadnja stvar u svim nelogičnostima je to što u Zakonu u prometu RH ne postoji kaznena odredba kojom Vas može temeljni prometni policajac kazniti zbog ne nošenja trokuta.

Da , mogu podnijeti reviziju pregleda , traje minimalno 20 - 30 dana i ja u među vremenu ne smijem na cestu.
Pa da sam i u pravu moram ići na privatnu tužbu koja traje u takvim slučajevima preko godinu dana i upitan je rezultat.
Mene osobno ne dira s trokutom, bez njega, gore, dole ............... ali o zaklanjanju vidljivosti sam pisal još onda kad se neko te nakaze setil da se ugradi i sad se napokon neko setil da bi ga trebalo ugraditi da ne zaklanja vidno polje retrovizora ...................
Trokut je po mojem mišljenu (naročito ovih gabarita) glupost i samo smeta, ali u tvojem slučaju, ako ga metneš u kabinu, dobivaš na trajnosti istog ;)

Kakav je ko kao kontrolor na tehničkom pregledu bi se dalo raspravljati ali ipak mislim da svaki od njih posel čuva.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
A kak registrirati prikolicu, ako traktor nema sustava kočenja prikolice, dakle, prikolica nemre biti kočena (osim, recimo, sajlom i ručnim zatezanjem kočnice)?
Naime, prikolica ima zračno kočenje, ali niti jedan od traktora mi nema kompresor, čak niti ventil za hidraulično kočenje.
Može li se uopće registrirati i na koliku nosivost (Tehnostroj ETK410, 4T).
Sad nosi do 5,5T, bez kočnica.

Stvar je jednostavna , PRIKOLICA BI SE MORALA MOĆI REGISTRIRATI bez obzira na vućno vozilo ako je u teh ispravnom stanju , a što se tiče kočnica dobiče nosivost koja zadovoljava obzirom na težinu vučnog vozila a ako mi kasnije kopčimo nešto što nije primjereno sami smo si krivi !!!
NPR. ,,,,,,, kamo bi došlo neko špeditorsko poduzeće kada bi za svaki kamion imala jednu šlepu koju smije kapćiti ??? kamion je jedno a šlepa može biti , sandućar , kiper , mikser , stoćar , kontejnerska ,,,,,,,,,,,,,,,,,, samo po osobinama mora odgovarati vučnom vozilu !!!! tako i naše prikolice , možemo ih voziti sami ili posuđivati ali se mora znati za što ih kapčiomo !!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
prikolice

Stvar je jednostavna , PRIKOLICA BI SE MORALA MOĆI REGISTRIRATI bez obzira na vućno vozilo ako je u teh ispravnom stanju , a što se tiče kočnica dobiče nosivost koja zadovoljava obzirom na težinu vučnog vozila a ako mi kasnije kopčimo nešto što nije primjereno sami smo si krivi !!!
NPR. ,,,,,,, kamo bi došlo neko špeditorsko poduzeće kada bi za svaki kamion imala jednu šlepu koju smije kapćiti ??? kamion je jedno a šlepa može biti , sandućar , kiper , mikser , stoćar , kontejnerska ,,,,,,,,,,,,,,,,,, samo po osobinama mora odgovarati vučnom vozilu !!!! tako i naše prikolice , možemo ih voziti sami ili posuđivati ali se mora znati za što ih kapčiomo !!
nije baš tako. na tehnički možeš odvesti prikolicu s tuđim traktorom koji ima sve uređaje, i prikolica će biti registrirana na svoju nosivost po tehničkim karakteristikama,neovisno na traktor. prikolica do 8 tona najveće dopuštene mase može imat samo naletnu kočnicu, s tim da se nesmije kretat brzinom večom od 40 km/h, a samo parkirnu kočnicu mogu imati prikolice do 3,5t ndm, a na cesti je smije vuči traktor dva puta veće težine. tako da se nemora znati za što ju kačimo, to moramo sami znati.
 
B

BAGERISTA

Guest
Tako je,,,,,,vlasnik prikolice nije dužan imat traktor odgovarajuči za nju,,,niti ga uopče imat,,,,prikolica mora bit registrirana na njegovo ime,,,a na tehnički je more dovest bilo ko,,,,kao i kod kamiona,,,samo šta vlasnik mora bit tamo,,...
Ako je prva registracija,,,,,,,sve se pregledava,,,(i uredu je da se pregleda sve živo i da bude dali tehnički,,ili svijetlosno ispravna),,,jer svi znamo na šta liče nekima vozila,,,,,a sam sam bio stavljen u tri dijelča s fergijem pa znam o čemu pričam.............a poslje je druga priča,,,,šta je vuče,,,,,,,,,,,,,a baš gledam na nekim slikama,,,pa kače po dvije iza serbe,,,,a nema ni parkirnu kočnicu,,,,,a kamoli ručnu,,,,,.

Evo ja sa svojom s balama,,,,sva sreča ima zračne kočnice i stane bez greške,,,,,,,,,a di je jedna,,,,,a sad nek mi neko kaže,,šta da su dvije...
 
I

ihorzic

Guest
Čini mi se da Vi svi govorite po svom vlastitom nahođenju ili ste čuli negdje nešto.
Nitko nije nigdje citirao zakon, što izričito piše.

Muhaničar ;
Ti si u pravu kad si ukazivao na nepravilnost trokuta na blatobranu , ali ja govorim da je ovo sad još veća glupost na zadnju šajbu - to mi zaklanja vidno polje.

I ponavljam kad je i tko promijenio zakon ili pravilnik ?
To mene interesira , sve mi se čini da oni samovoljno rade na terenu kako im se digne.
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam zašto,,,,,,,ali trokut imat na zadnjem staklu je opča glupost,,,,,,,,,,,,a iza na ljevom čošku,,ili sredina di ne smeta,,,,je razumno,,,mada vani imaju vozila koja su šira ,,,još i sa ljeve strane,,,,na boku,,odnosno,,,na onoj strani di je vidljivo za ostale sudionike u prometu.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh