• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
ma jebe lud zbunjenoga

šta onaj koji nema ni kabine neg ramu samo? :D ili ga stavi u malog ferbusona , kolki je trokut, tolka mu je i šajba skoro.. hahahah
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Čini mi se da Vi svi govorite po svom vlastitom nahođenju ili ste čuli negdje nešto.
Nitko nije nigdje citirao zakon, što izričito piše.

Muhaničar ;
Ti si u pravu kad si ukazivao na nepravilnost trokuta na blatobranu , ali ja govorim da je ovo sad još veća glupost na zadnju šajbu - to mi zaklanja vidno polje.

I ponavljam kad je i tko promijenio zakon ili pravilnik ?
To mene interesira , sve mi se čini da oni samovoljno rade na terenu kako im se digne.
Probaj odgovor na svoje pitanje potražiti ovdje http://www.cvh.hr/cvh/naslovnica.aspx
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
Može li se uopće registrirati i na koliku nosivost (Tehnostroj ETK410, 4T).
Sad nosi do 5,5T, bez kočnica.

ja imam istu takvu prikolicu, ili bar sličnu , ETK 4xx nešto je i kad smo je išli registrirat, pita tata na koliko se može registrirati, a on je odmah išao gledati prikolicu i našao onaj lim sa natpisom nosivosti i svega, jer je prikolica tvornička i koliko piše na toliko se registrira, čak nas je vodio na valjke i na kočenje.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
signalni trokut

stalno pominjete signalni trokut, taj izraz znači trokut koji imaju sva vozila u svojoj opremi i postavlja se na cestu u slučaju zaustavljanja neispravnog ili u nezgodi stradalog vozila, a ovo što mora biti na zadnjoj strani traktora ili njegovog priključka zove se ploča za označavanje sporog vozila, i normalno da nesmije zaklanjati vidno polje vozača, a ako se nevidi zbog priključka ili prikolice onda mora biti na zadnjoj strani tog uređaja za vrijeme prometa na cesti, a na tehničkom pregledu normalno da mora biti na traktoru i prikolici radi fotografiranja,a na cesti samo na zadnjoj strani vozila ili stroja.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
stalno pominjete signalni trokut, taj izraz znači trokut koji imaju sva vozila u svojoj opremi i postavlja se na cestu u slučaju zaustavljanja neispravnog ili u nezgodi stradalog vozila, a ovo što mora biti na zadnjoj strani traktora ili njegovog priključka zove se ploča za označavanje sporog vozila, i normalno da nesmije zaklanjati vidno polje vozača, a ako se nevidi zbog priključka ili prikolice onda mora biti na zadnjoj strani tog uređaja za vrijeme prometa na cesti, a na tehničkom pregledu normalno da mora biti na traktoru i prikolici radi fotografiranja,a na cesti samo na zadnjoj strani vozila ili stroja.

i koliko god se pričalo protiv njega, ja jesam za to da mora biti, jer se svi boje kazni i stavljaju ga od čezi za drva, berača i svega, kažem samo da je ljudska nemarnost da nemože dati 20 kn prije za 2 mala trokuta i to našerafiti bilo gdje, a odvelike je pomoći vozačima, pogotovo ujesen kad se vozi kuruza iz polja i po magli i noći i svačemu. sam sam se našao par puta u situaciji da se zašpanaš između sela po noći i onda se odnikud stvori neosvjetljen traktor/prikolica, makar da 1 trokutić ima, ali nema ni to, a ti jedva imaš vremena da reagiraš :( kako su se uveli trokuti i kazne, mogu reći da skoro pa se rijetko kad sad naleti na takvu situaciju na cesti
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
šta onaj koji nema ni kabine neg ramu samo? :D ili ga stavi u malog ferbusona , kolki je trokut, tolka mu je i šajba skoro.. hahahah

evo pogledaj di ja imam trokut...ovaj luk je prava stvar,debljina mesa 10 mm

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QVvrjgFwaoI&feature=g-upl[/YT]
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
evo pogledaj di ja imam trokut...ovaj luk je prava stvar,debljina mesa 10 mm

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QVvrjgFwaoI&feature=g-upl[/YT]

niš, sad u okvir ubaciš šajbu i trokut iza :-D
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja imam kabinu na traktoru i prošle godine kad sam bil na registraciji skoro me vratil jer nisam imal zadnju šajbu na kabini bila je izvađena zbog smetanja onda sam moral vaditi registraciju sa zadnje strane i stavljati ju na prednju da samo slika jer veli da bez toga nemožeš priječi na tehničkom veli to ti je isto kao da si došao bez jednih vrata na autu na registraciju stim se nebi baš složil ovo je ipak radni stroj koji nema neku brzinu i ta mi šajba jednostavno smeta u radu...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ma nekima je ovaj trokut potreban, a nekima nije i ja se slažem da je glupost, jer ako ideš na registraciju moraš imati sva svjetla, i što će onda još trokut ako me ne vidi sa svijetlima onda ni neće, prikolica svijetli ko betlehem, jer ima iza orginal par svjetala i štop i žmigavce i sve ostale pizdarije, a traktor bez prikolice ne vozim cestom,a i da vozim on svijetli još više.

Ovdje je pitanje registracije i mislim da to pri registraciji nije potrebno, jer za nju trebaju svijetla, a nitko neće voziti po mraku bez svijetala,
drugo je berač ili čeza koji nemaju nikakve signalizacije i svaka čast ljudima koji na takve priključke stave trokut.

i ovo sa šajbom mi je isto najveća glupost, jer ona nekad samo smeta za naprimjer rasipač ili nešto drugo. i sad ona mora biti tu stavljena, i one gluposti kad su kod nas ljude vraćali sa tehničkog jer im je hauba od traktora samo malo ogrebana kao ključem i on zbog toga mora farbati cijelu haubu, drugo je kad je to hrđa, hrđavoga ni ja nebih pusti da prođe.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ja imam kabinu na traktoru i prošle godine kad sam bil na registraciji skoro me vratil jer nisam imal zadnju šajbu na kabini bila je izvađena zbog smetanja onda sam moral vaditi registraciju sa zadnje strane i stavljati ju na prednju da samo slika jer veli da bez toga nemožeš priječi na tehničkom veli to ti je isto kao da si došao bez jednih vrata na autu na registraciju stim se nebi baš složil ovo je ipak radni stroj koji nema neku brzinu i ta mi šajba jednostavno smeta u radu...

Ma dajhe svragon više.......
Evo ja mojeg s prikolice jučer posija,,,,,ili ga je neko papnuo,,,kad smo kroz selo prolazili.....:madmana::mad:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
niš, sad u okvir ubaciš šajbu i trokut iza :-D

netrebam ja nikakvu šajbu :p
jedam susjed di je inžinjer u viaduktu mu je donesao znak sa ceste i onda smo to izrezali tako da nam paše na plastični trokut pa smo ga s tim pojačali...nema šanse da pukne sad
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Evo da ja napišem kak se kod nas prolazi na tehničkom
Imamo organizirano svake god u 9 mj u svom mjestu teh pregled
E sad,pretežito se uvjek na tim starijim traktorima nađe neka neispravnost,evo mene jednu godinu zezao da mora bit tablica obavezno u okviru plastičnom i da mi ga on posudi za slikanje,naravno 100 kn u knjižicu i prošao sam.Druge godine stavio ja odma 100kn u knj i sve bilo exstra ispravno,opet tak i ovu godinu,hoću reć tu kod mene ko god ima neku malu neispravnost stavlja STOJU u knjižicu i nema brige
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo da ja napišem kak se kod nas prolazi na tehničkom
Imamo organizirano svake god u 9 mj u svom mjestu teh pregled
E sad,pretežito se uvjek na tim starijim traktorima nađe neka neispravnost,evo mene jednu godinu zezao da mora bit tablica obavezno u okviru plastičnom i da mi ga on posudi za slikanje,naravno 100 kn u knjižicu i prošao sam.Druge godine stavio ja odma 100kn u knj i sve bilo exstra ispravno,opet tak i ovu godinu,hoću reć tu kod mene ko god ima neku malu neispravnost stavlja STOJU u knjižicu i nema brige

I još se hvalite s time!!!, bolje da šutite!!!!:axe:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
evo jedna informacija, koju nisam ni ja znao, danas sam išao registrirati autoprikolicu i sruši me u startu odma jel sam došao sa ceradom i arnjevima, i kao to nemože proči, jel se u papirima vodi samo visina sanduka, a za arnjeve je potrebo vaditi atest (oko 1000 kn) navodi razlog da je to zbog slikanja u hali, i sad ga ebi
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
evo jedna informacija, koju nisam ni ja znao, danas sam išao registrirati autoprikolicu i sruši me u startu odma jel sam došao sa ceradom i arnjevima, i kao to nemože proči, jel se u papirima vodi samo visina sanduka, a za arnjeve je potrebo vaditi atest (oko 1000 kn) navodi razlog da je to zbog slikanja u hali, i sad ga ebi

Posve točno , na registraciju to jest teh. pregled se ide sa vozilom u kojem je obliku i atestirano ,,,,,,,,,,,,,,,,,,, kao ugrađeni plin u automobil , ako ima atest ok ako nema skidaj ili atestiraj , , isto je i sa arnjevima , imamo sreća da nas i policija ne gnjavi zbog vožnje ne atestirane prikolice - sa arnjevima
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Posve točno , na registraciju to jest teh. pregled se ide sa vozilom u kojem je obliku i atestirano ,,,,,,,,,,,,,,,,,,, kao ugrađeni plin u automobil , ako ima atest ok ako nema skidaj ili atestiraj , , isto je i sa arnjevima , imamo sreća da nas i policija ne gnjavi zbog vožnje ne atestirane prikolice - sa arnjevima

neće tu policija još ništa, ali ajmo reć, to je "rupa u zakonu", gledaj ovak recimo, ti prođeš tehnički, staviš arnjeve, a ima ih 80% prikolica bez atesta i tih sranja, i nedaj bože da se tebi takva prikolica sa "nadogradnjom" otkaći ili ispadne nešta sa nje i nekoga razbije, prvo si popušio na osiguranju jel ti oni neče priznati policu jel vozilo nije "po propisu" u tom i tom trenutku, peru sami sa sebe odgovornost, to je prva stavka, pa onda dalje....
 

kukuruzovina

Novi član
Tu od
3 Svi 2010
Poruka
3
Vezano na ovu temu,ako nekog interesiraju TROKUTI NA ALUMINISKOJ PLOCI-LIMU.
zelim da pomognem ,jer ih osobno proizvodim stoga je cijena izuzetno-izuzetno povoljna 75kn-na vise popust.
Zainteresirani neka se obrate na meil:hladno@gmail.com
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Vezano na ovu temu,ako nekog interesiraju TROKUTI NA ALUMINISKOJ PLOCI-LIMU.
zelim da pomognem ,jer ih osobno proizvodim stoga je cijena izuzetno-izuzetno povoljna 75kn-na vise popust.
Zainteresirani neka se obrate na meil:hladno@gmail.com

Toplo preporučam svakom ko treba da kupi taj trokut na aluminiskoj ploči,ja ga imam i super je zahvalan,dok je mnogima oko mene plastični popucao zbog kojekakvih nepažnji i sl moj je još u komadu mada ga več par puta popigao:finga:
 

Najnoviji postovi

Na vrh