• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

R

reoo

Guest
jel mi možeš reći di si kupio taj limeni trokut? ja sam imao plastični i uvijek negdje zapne i potrga se sav...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
kolko ja znam ,ima samo plastičnih...
moj tata je nabavio primetni znak i izrezao oblik od trokuta i pojačao ga,sad može samo puknut ono željezo što drži trokut na traktoru :weedman:

ovde na slici se vide i šrafi di smo zašrafili taj komad od znaka


f3z31j.jpg
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
ima kod nas u V. Gorici aluminijskih za kupit. Košta 59,00 kn. Al su po meni bolji plastični. Aluminijski su fiksni ne mogu se skidati. Kad zapneš s njim sav se spiga. Samo treba steči naviku skidati plastične kad se ide u šumu itd....:supz:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja kupio taj aluminiski trokut u TOKIĆ autodjelovima,nekih 60kn bio i ima isti nosač ko i plastični:partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja trokut na traktoru imam samo kad idem na tehnički, samo tih sat dva, a dalje cijelu godinu visi na čavlu u garaži, evo ga ko nov je još :)
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja trokut na traktoru imam samo kad idem na tehnički, samo tih sat dva, a dalje cijelu godinu visi na čavlu u garaži, evo ga ko nov je još :)

:supz: najpametnije tak samo smeta u radu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
:supz: najpametnije tak samo smeta u radu

I kaj je najbolje nit tko pita zašto ga nema na traktoru...zapravo ga nemora niti biti, taj zakon u prometu još dan danas nije u potpunosti jasan...čuo iz povjerljivih izvora da nema kazne ako nema trokuta na traktoru, bitan je samo kod registracije zbog slike koja ide u bazu.
Al fora je ta da te mogu kaznit s 5000 kn ako imaš na traktoru ili priključnom vozilu (prikolici) one stare zelene ili bijele tablice, za to sad udaraju.
 
I

ihorzic

Guest
Ma ne treba šutiti , zato nam je tako .
Šta smo država u državi svatko pići po svom - ,..
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
neznam zasto ljudi ovakve stvari pisu po forumima.. onda kad dodu na tehnicki pa neprodju ni sa ti sto kuna, pitaju se ZASTO NISAM PROSAO???? ..vidis taj covje koji te pusta zbog ovakvih postova moze imat problema jer ga neko moze zaj.... SUTIS I UZIVAS DOK IDE.. ;) ovo je samo moj savjet, nista drugo.. da se nebi neko naljutio.. ž

Kaj se mene tiče može naje... jer ja sam isto za da se ruše traktori koji na teh dođu bez kočnica i pol toga im na traktoru ne valja
Al me živcira kaj taj lik na teh,još k tome je šef stanice kaj je.. takve kak sam ja koji se trude radi svoje sigurnosti da im rade kočnice i sve kaj treba na traktoru za neke sitnice koje nisu ni bitne.
Dođem prve godine i zeza me jer je tablica na sjedalu a ne na blatobranu,kapni mu da te ne ruši isto ko i onaj kojem ne rade kočnice
Dođem dr god pak me zeza jer mi obični katadiopter čist malo napuknut,a dr ih ni nemaju i nikom ništ
O tome pričam,da dođem neznam kak ispravan ak oče pare smislit če nekaj
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Jedno pitanjce, doduše nije direktno vezano uz trokut al ajde da ne otvaram novu temu. Kako gledaju na tehničkom ukoliko su stražnje lampe neoriginalne, nešto tipa vlastite proizvodnje.. ima li tko kakvih iskustava?

Naime ove originalke malo malo pa kvrcnem ili otkinem po šumi, grmlju itd s obzirom da strše ko još jedan blatobran :blackeye,,, sad bi napravio LED plitke cca 1 cm i u plexiju da mi se to ne događa no bojim se kako bi na to reagirali?
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Prošle godine sam slagal struju na IMT-u dva dana. Ugradil rotirku sve radi. Zadnje lampe nisu orginal nego su od mercedesa kamionske. Sredil kočnice. Dođem na institut na tehnički niko me nije pital ništa ni za signalizaciju ni za kočnice ni za bilo kaj drugo. Samo su poslikali traktor sa svih strana i to je to. A da nekaj nije radilo tad bi me sigurno za sve ispitali.
 
I

ihorzic

Guest
A jbg kod mene nije tak - gleda se da lampe imaju brojeve o homologaciji u protivnom ne prolaziš.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
dečki kaj mislite o ovom bi prošal ili ne na tehničkom pošto ima 4 katadioptera na lijevi blatobran ide tablica(trenutno je naprijed) a nigdje nepaše još i taj trokut da se stavi jer ako ga stavimo iznad žmigavaca neče se ništa vidjeti u retrovizor i nebi mogli otvorit zadnje staklo a da se ne uzima taj trokut dolje.traktor nije bio registriran več par godina tako da nije nikad slikan i traže kod nas te trokute ispod 30 km/h (traktoru u knjižici piše 25 a ide oko 35 ) pa pošto ga več sređujemo da nabacimo sve što treba da bi ga poslikali i da tako bude za stalno
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
dečki kaj mislite o ovom bi prošal ili ne na tehničkom pošto ima 4 katadioptera na lijevi blatobran ide tablica(trenutno je naprijed) a nigdje nepaše još i taj trokut da se stavi jer ako ga stavimo iznad žmigavaca neče se ništa vidjeti u retrovizor i nebi mogli otvorit zadnje staklo a da se ne uzima taj trokut dolje.traktor nije bio registriran več par godina tako da nije nikad slikan i traže kod nas te trokute ispod 30 km/h (traktoru u knjižici piše 25 a ide oko 35 ) pa pošto ga več sređujemo da nabacimo sve što treba da bi ga poslikali i da tako bude za stalno

bez trokuta nemoraš ni ič na tehnički uopće, zašerafi nosač bilo gdje na lijevu stranu, stavi trokut da te poslika i poslje ga skini
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
bez trokuta nemoraš ni ič na tehnički uopće, zašerafi nosač bilo gdje na lijevu stranu, stavi trokut da te poslika i poslje ga skini

oke onda čemo ga negdje stavit.hvala
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imao bih jedno pitanje za forumase iz srbije: naime hteo bih kupiti vladimirca t25 u dobro ocuvanom stanju. vladimirac ima tablice i saobracajnu i kupljen je u srbiji. covek iz susednog sela nije imao novaca odmah da prevede a pravi vlasnik je umro.proslo je dosta vremena otada oko 7 god.interesuje me postoji li nacin da se prevede sad ili da li bih ja mogao izvrsiti tehnicki iako mu nisam vlasnik. pre se moglo na svedoke uraditi ali neznam sad. traktor mi je jako povoljan jer je covek tesko bolestan i zato ga prodaje ,znaci nije kraden ili nesto drugo
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
oke onda čemo ga negdje stavit.hvala
nemoraš ni stavljat nosać..nepotreban posao. ja sam stavio neomidijski magnet promjera 1 kune, tak ga i ti možeš stavit na okvir zadnjeg stakla iznad žmigavca i tablice i trokut s onim metalnim nosačem samo zalijepiš..nema šanse da padne. kad vučeš neku prikolicu..isti postupak, zalijepiš ga na zadnju stranicu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh