• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
nemoraš ni stavljat nosać..nepotreban posao. ja sam stavio neomidijski magnet promjera 1 kune, tak ga i ti možeš stavit na okvir zadnjeg stakla iznad žmigavca i tablice i trokut s onim metalnim nosačem samo zalijepiš..nema šanse da padne. kad vučeš neku prikolicu..isti postupak, zalijepiš ga na zadnju stranicu.

A gdje ima za kupiti tog neomidijskog magneta?
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Lijep pozdrav svima.

Lijepo bih molio ako mi može netko citirati zakon gdje i kako se postavlja registarska tablica i trokut za spora vozila na traktor
Dakle molio bih isključivo citat zakona ili link na zakon.

Još sam 2 dana na selu i želim to rješiti a zeznut mi je internet za to naći.

Hvala unaprijed svima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
PRILOG II.

1. OBLIK I DIMENZIJE PROSTORA ZA UGRADBU STRAŽNJIH REGISTARSKIH PLOČICA

Prostor za ugradbu treba biti potpuno ili gotovo ravna pravokutna površina sa sljedećim najmanjim dimenzijama:

– duljina: 255 ili 520 mm;

– širina: 165 ili 120 mm.

Pri izboru moraju se uzeti u obzir dimenzije koje su propisane u odredišnim državama članicama.

2. POLOŽAJ PROSTORA ZA POSTAVLJANJE I PRIČVRŠĆIVAJE PLOČICA

Prostor za postavljanje treba biti takav da pločice nakon ispravnog pričvršćivanja imaju sljedeće značajke:

2.1. Poprečni položaj pločice:

Središte pločice ne smije prelaziti udesno ravninu simetrije traktora.

Lijevi bočni rub pločice ne smije prelaziti ulijevo vertikalnu ravninu usporednu s ravninom simetrije traktora i koja dodiruje točku u kojoj je poprečni presjek traktora najširi.

2.2. Položaj pločice u odnosu na uzdužnu ravninu simetrije traktora

Pločica treba biti okomita ili gotovo okomita u odnosu na ravninu simetrije traktora.

2.3. Položaj pločice u odnosu na vertikalnu ravninu

Pločica mora biti vertikalna s dopuštenim odstupanjem od 5°. Međutim ona može biti nagnuta u odnosu na vertikalu kad to uvjetuje oblik traktora:

2.3.1. najviše za 30° kad je površina s registracijskim brojem nagnuta prema gore, pod uvjetom da gornji rub pločice nije više od 1,20 m iznad tla;

2.3.2. najviše za 15° kad je površina s registracijskim brojem nagnuta prema dolje, pod uvjetom da je gornji rub pločice više od 1,20 m iznad tla.

2.4. Visina pločice od tla

Visina od tla donjeg ruba pločice ne smije biti manja od 0,3 m; visina gornjeg ruba pločice od tla ne smije prelaziti 4,0 m.

2.5. Određivanje visine pločice od tla

Visine koje su navedene u točkama 2.3. i 2.4. mjere se na neopterećenu traktoru.


Kaj se tice trokuta nema tocno mjesto,pise da bi trebal biti na desnoj strani na vidljivom mjestu.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I ja sam trazil za trokute i dosta ih se odnosi na prikolice.
Stavi ga tam kam ti je najzgodnije i stavi na ljevu nije na teh bitno nitko ti nece srat,bitno da ga imas,a tablicu bus kod njih dobil i poslje si ju stavis di bus imal najvise mjesta.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
evo kak je to kod mene rijeseno...niko se na tehnickom ne buni

993955_565413976838430_1422775091_n.jpg


32414_523934404319721_413146838_n.jpg
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
post 342.. zar ti nečitaš????
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Pa i ne bas s posebnom pozornoscu , vise pazim da nekome ne dam krivu informaciju i da nekomu ne nepravim stetu , mislim da nije greda to sto sam previdio da je link ispod poruke !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,322
Ko da bu on na njemu sedel :icon_confused::icon_confused:
Ali sam ja zato drugi put došel s dekicom na zadnjem sicu pa nek si ju meče po poterbi
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nista cudno kad ti nemoze nista drugo nac onda ti ovakve nebuloze pisu znam kad sam s kolegom iso na tehnicki jer par dana prije ga je rusio na tehnickom pa isli kod ovog ovaj je umirio od smijeha zasto ga je rusio na tehnickom radi rasklimanosti retrovizora radi jos puno drugih sitnica pocela otpadat boja s zaruljica od zmigavaca i reko da mu nevaljaju zmigavci i tak!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Kolega mi pričao kako su ga rušili na tehničkome zbog širine traga kotača..Naime traktor mu je bio širi nego je pisalo u prometnoj i nisu ga pustili..Otišao doma okrenuo felge i prošao..:icon_smile:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Takve sitnice se odma na licu mjesta rješavaju sa 100kn u prometnoj :(mm):i prolaziš.
Mislim koda vi to neznate ali si mislite da me nema zbog čega srušit.
Vozilo mora biti kompletno,teh.ispravno i vizualno bez oštečenja i djelova koji fale.
Može te srušit i zbog trube koja ne radi ili svjetla u kabini,ako nešto vozilo posjeduje to mora radit i.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To obavljanju teh pregleda sam u školi ucil i znam kak se radi i kaj se gleda.
Ja fala bogu nemoram dat ni kune za takve stvari.
100Kn u prometnoj nije mito nego znak pažnje za ljubaznost kontroloru,a i ak pita kaj je to veliš da ti je ostalo od prije,i kad se tak ide ide se prek veze a ne bezveze sa starijim auto.
Oni imaju norme i moraju 5%auta u danu srušit.
 
T

Todi

Guest
Učio sam ja štošta u školi,
ali zakon je druga priča,a njega se moramo držati,

malo si prouči što je davanje i poticaj na mito, a što je zahvala odnosno dar za obavljeni rad,

ja znam o čemu pišem jer sam davnih dana to završio i dobio licencu, a tebe upozoravam da se ne igraš jer bi mogao loše proći,

ako imaš vezu molim te nemoj javno o tome,rekao sam da se strogo drži propisa 90% ih ne bi prošlo,

i jedna bitna stvar koju brkate, za svaki nedostatak ispravnosti imaš rok u kojem to moraš popraviti, tj. nije te rušio i ponovo naplatio teh. nego ti vrijedi prva uplata ako to riješiš u zadanom roku,

iznenadio bi se zbog čega sve možeš na ponovni teh. prgled.

LP
Todi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Svih zakona se nemoguće pridržavati, jer ih ima previše, a mnogi su i kontradiktorni.

Ovak pisani zakoni nemaju tehničko već ekonomsko opravdanje (forsira se potrošački mentalitet, jer starija vozila gotovo da nemogu zadovoljiti ono kaj se traži).

Previše se toga formalizira, dok bitne stvari promiču.

Držite se dozvoljenog minimuma, jer sve drugo diže troškove u nemoguće razmjere.
 

Najnoviji postovi

Na vrh