• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Lijepo si to prepisal.
Iz toga opisa se nemre (bar ja nemrem) zaključiti, kam spada prikolica za gnoj ili pak cisterna.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Mlad si.. nitko se nije učen rodio.. do tada plačaj kazne organu..koji u x slučajevima zna manje od tebe.
288.gif
, znaš onu poslovicu ..pametan zapisuje a budala pamti...zar je to teško pročitat i zapamtit..očito je kad ovdje neki znaju više od propsisa...čao...
301.gif
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kolege hajde da budemo ozbiljni i pomognemo si. pretpostavljam da nismo svi pravnici i ne znamo Zakone, Pravilnike i dr.

Kolege sa ovoga foruma uglavnom zanimaju traktori, vučena i radna vozila koje koriste.

Uhvatili smo se za prikolice. Prikolica sa dokumentima se registrira na osnovu dokumenata. Prikolica samogradnja ako zadovoljava potrebite parametre se atestira (atest oko 2500 kn) i sa atestom na registraciju.

To bih bilo to kratko i jasno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
bhorv, kome odgovaraš?
Ak si odgovaral meni, onda mi, molim te, pojasni, jer ja iz toga teksta nemrem nikaj zaključiti.
Ne samo iz toga, već ni iz jednog zakona i pravilnika. Ko da su ih debili pisali.
 
Posljednje uređivanje:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@ZJ nisam mislio na nikoga konkretno, treba da svi smanjimo tenzije i da pomognu članovi koji stoje iza onoga što pišu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja se čudim svemu ovome....ali baš čudim!!!!

Svaki stvavak bilo kojeg zakona je toliko NE definiran da je to strašno!!!

Sva priključna vozila (konstruirana kao prikolica ili poluprikolica) moraju biti registrirana, ona bez papira prvo atestirana, Traktorski priključak (je zamjenjivo oruđe za obavljanje poljoprivrednih i drugih radova koje vuče, gura ili nosi traktor) nemora biti registrirano..berač, balirka,cisterna.
Znači, treba znati, i poznavati zakon i njegove pojmove i onda si miran na csesti od policije i ak se nešto desi i pred sudom,a ne iznosit nešto što neznaš.
Znači, pojam prikolica ili poluprikolica mora biti registrirana, a sve ostale prikolice (za gnoj, za drva, za sijeno, pa čak i cisterna spada "pod prikolicu" jer i ona prevozi nešto) nebi trebale biti registrirane...ja i dalje tvrdim da je svaki članak zakona totalno nedefiniran!
Ako čemo več nešto nazivati Traktorskim priključkom, onda svaka prikolica ili poluprikolica spada u tu kategoriju, a jedino se prema "njoj" zakon drugačije odnosi...opet nebuloza nekog kretena foteljaša!


Sad idem malo u prošlost.
Svi ste nekad nešto kupili kod švercera, samoutovarnu, đubretaru, cisternu....mogli ste na svim tim strojevima uveženim iz njemačke ili austrije vidjeti iza njihove registarske pločice, malene, kockaste, a slova gore ko rukom ispisana s kistom i bojom?? Ajde sjetite sa malo, siguran sam da se sječate toga!!
Što to govori? Govori da je u tim uređenim zemljama svaki taj traktorski priključak bio tehnički ispravan i upisan u neku evidenciju i siguran sam da nikog nisu plašili s velikim kaznama i sudovima jer su se takve strvari uredno i jeftino odrađivale!


Ali kod nas u lijepoj našoj se uvjek rade scene oko zakona koji nisu definirani, naši zakonodavci valjda moraju biti VEČI I OD BOGA da bi se nekome nešto dokazalo, što je več davno dokazano i sprovedeno i zato sve je to jedno veliko sra** kod nas i nevidi se kraja tome!
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Ma oni samo u svemu tome vide još jednu priliku da smanje deficit i da nam pokažu tko je tu ipak gazda
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Niko nije još napiso da se na prikolici smiju voziti i osobe.Kod nas je u zakonu da se smije na prikolici voziti do 5 osoba koji su pomoč kod utovara i istovara robe.Te osobe moraju bit trijezne,ne smiju da stoje,i ne smiju da sede na tovaru.Mislim da i zbog toga prikolica odstupa od ostalih prikolica koje su namjensk-samoutovarne,za gnoj,gnojnicu i drva.Za kod vas neznam imate li u zakonu da se smiju vozit i osobe na kiperici na primjer?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Takvim vozilima o kakvima mi ovdje pričamo i njihovim priključcima osobe koje su pod utjecajem nesmiju niti blizu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
@Abarth, naš zakon kao i vaš je prepisan iz Jugoslavenskoga, stoga je 90% isti, osim visine kazni. nego dal si ti dobil od mene PP u vezi obiralnih valjkov za T-40.
Naravno na kiperici se nesmiju prevozit osobe.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Takvim vozilima o kakvima mi ovdje pričamo i njihovim priključcima osobe koje su pod utjecajem nesmiju niti blizu.

Jesi mislil pod utjecajem Žene ili punice?:icon_anal::tongue:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Pod utjecajem opojnih sredstava, a ponekad čovek može biti opijen svojim sposobnostima :icon_wink:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
a nije svemu kriva ni policija ,nisu ni oni toliko načitani zakona kada svako malo neka budaletina napiše neku nebulozu,evo primjer susjeda zaustave u Virju jer je jurio sa MF om 55 na sat,ali eto šenkali mu tih 5 km,ali da nije imao reganu prikolicu ,onda bi platio za obadvoje,evo vam isto primjer prije nekoliko godina,ljudi su uzimali iz onog nekog fonda za kupnju mehanizacije za transport gnoja nove cisterne i prikolice za stajnjak,jedan od uvjeta da dobiješ subvenciju je bio da moraš to regati,koja je to bila pišanija u stanicama,nigdje nikakvih podataka,pa se igralo pokvarenog telefona,stanica za tehnički proizvođač prikolice,živa koma nastala od mjerenja i vaganja,tu oko tih raznoraznih registracija vezanih za poljoprivredu bude još puno manevarskog prostora za punjenje proračuna,ali evo opet jedno hebačko objašnjenje za trokut,ako je onaj iza pijan ,on ne vidi ni cijeli traktor a kamoli komad pleha ili plastike
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa bilo je nekih riječi da se taj famozni trokut nigdje ne spominje u našim zakonima, čuo osobno od policajca i nema sankcija ako ga nema na traktoru, veča je sankcija kao nemaš dokumente kod sebe ili recimo upaljena svijetla...
Logično ispada da je trokut potreban jedino kod tehničkog pregleda :) No definitivno da se je dobra lova namlatila kad se to uvelo!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Lijepo si to prepisal.
Iz toga opisa se nemre (bar ja nemrem) zaključiti, kam spada prikolica za gnoj ili pak cisterna.

Mlad si.. nitko se nije učen rodio.. do tada plačaj kazne organu..koji u x slučajevima zna manje od tebe.
288.gif
, znaš onu poslovicu ..pametan zapisuje a budala pamti...zar je to teško pročitat i zapamtit..očito je kad ovdje neki znaju više od propsisa...čao...
301.gif

bhorv, kome odgovaraš?
Ak si odgovaral meni, onda mi, molim te, pojasni, jer ja iz toga teksta nemrem nikaj zaključiti.
Ne samo iz toga, već ni iz jednog zakona i pravilnika. Ko da su ih debili pisali.

Još čekam odgovor???
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
@ZJ.. rekao sam da ne raspravljam više o tome.nisam odgovarao samo tebi već svima koji pišu bez veze..bitno da se piše...kolegi @Šanana odgovorio sam pp.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Odgovara na direktno pitanje, dakle, nema.
Prema napisanom mogu samo zaključiti da o temi koju si načel neznaš dovoljno i da to neznanje nadomještaš bahatošću. To nije u redu. Očito sam se za objašnjenje obratil krivoj osobi.
Uostalom, odgovor duguješ i drugim članovima, a ne samo meni.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
@ZJ.. sve je tako kako ti kažeš.. jer ti si moderator i s tobom se nesmije raspravljati...a svatko koga nešto zanima može mi se obratit PP.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Imaš krivo.
Ja sam samo obični član koji ponekaj zna a nekaj nezna i želi saznati. :)
To kaj ponekad ispravljam tuđe greške, nema veze s mojim pisanjem. I nikako ne znači da i ja ne činim greške.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Joj decki oko ceg se vi prepirete svi dobro znamo da nam je zakon u banani pun nebuloza i gluposti i da neznam sta napravimo uvijek obicnog covijeka lupi po đepu ove glavesine nece sigurno!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh