• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Pa kako će vozila reistrirati firme koje ne plaćaju poreze i doprinose?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
od 1.1.

svi koji imaju dugovanje prema državi nemogu izvaditi nikakve nove dokumente,
pasoš, osobna i sl., te produžiti prometnu dozvolu prilikom registracije vozila,
sad kako to važi za pravne osobe neznam
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Firme i državne institucije se več budu snašle, ko i obično, samo deri po malom čovjeku. Bog zna kak todorić svoje fendtove registrira :D:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Obavljaju li se u vašim krajevima organizirani tehnički pregledi po selima? Kakva su iskustva? Zagledaju li previše traktore ili slikanje i daj novce?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Kod mene pregledaju osnovne stvari. Ipak nemreš doći bez pol traktora. Do sad nemam loših iskustava.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Imam sva stakla, dva retrovizora, svu signalizaciju, trokut, kočnice više-manje dobre. Valda će me pustit...
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ako ti je još instalacija u redu i ako su gume iste (iste šare) nemaš problema.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Napisao sam, sva sginalizacija je ispravna. Pozicije, duga, kratka, žmigavci, štop svjetla.

Zadnje su iste šare, prednje nisu.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Sori za svjetl. signalizaciju.
Kod nas gume moraju imati jednaku šaru (ne mora biti ista dubina), ali isti proizvođač.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Pričao sam sa nekoliko ljudi iz mog sela, kažu da treba imati sva stakla, trokut i dva retrovizora.

Ne znam što će meni sve gledati pošto mi je ovo prva registracija, nije bio regan par godina
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovisi kakve je volje kontrolor tak ti bu i pregledaval.
Ako hoče rušil te bu al opet možda nebuš moral ni upalit traktor...
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ja sam bio prije dva dana i što kaže @oficir sve ovisi kakav je kontrolor ,ako naiđeš na nekog sjeb... onda sve striktno,a ako je neki "normalan" daj pare i teraj.
Uglavnom gleda svjetla,žmigavci,štop svijetlo,pozicije(signalizaciju) i kočnice,točkove ljevo-desno na mjestu da vidi da nema lufta... uglavnom uopće nisam ulazio u stanicu za tp. nego ispred,on poslika i to je to... i uopće ne ulazi u traktor!
Jedino nisam imao retrvoizor na vratima(imam al u traktoru) pa sam morao to ić riješit jer ga slika a na slici mora bit,znači bilo kakav,nebitno samo da ima ,i po pravilu bi trebao imat dva !
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Ljudi možda je sramota, al je realnost, u BiH je lakše registrovat kola nego u Hrvatskoj traktor.
Kod nas jedna registracija, i to trajna, polisa ide svake godine, a to ni 10% traktora ne uradi.
Ako je to cijena E.U. onda ja nebi tamo, ovo je samo moje lićno mišljenje.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Kod nas zadnje šta sam čuo je da ak nemaš sva stakla ne puštaju. Više ne priznaju ni plexiglas, samo staklo koje mora bit u okviru sa onom gumom. Par ljudi šta rade sa mnom su odjavili za sad svoje traktore jer nemaju zadnja stakla a nemaju ih na šta stavit jer nemaju ni onaj okvir a na tehničkom ih ne puštaju.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Dečki .... svi k meni na tehnički ! Za ne povjerovat kaj sve prolazi
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ljudi možda je sramota, al je realnost, u BiH je lakše registrovat kola nego u Hrvatskoj traktor.
Kod nas jedna registracija, i to trajna, polisa ide svake godine, a to ni 10% traktora ne uradi.
Ako je to cijena E.U. onda ja nebi tamo, ovo je samo moje lićno mišljenje.

To što je lakše ne znači ni da je bolje,definitivno nije sigurnije jer trokuti i ostalo doprinose sigurnosti.
Po mom mišljenju obavezan trokut i zaštitni luk ce sigurno spasit par života, zasad znam dvojicu koje je spasio zaštitni luk na 533/539.

Ulaskom u EU apsolutno se ništa nije promjenilo,postupak registracije je kod nas isti godinama i ne može se reci da je registracija za traktore skupa ni nešto previše komplicirana kao ni osiguranje za iste.

Osobno smatram da traktor koji je održavan što podrazumjeva tehnički isparavan zbog mene koji ga vozim ne zbog drugog i liči na nešto nece imati problema na tehničkom pregledu dok razne polupane i uništene bez ispravne signalizacije i pola dijelova sigurno nece pustit.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Imam neke neslužbene informacije zasad.. da se sad, ili je već, ili navodno bude uvelo slijedeće... Kad vas sruši na tehničkom, zbog kočnica, volana ili tak nečeg "većeg"..navodno po novom se više nebude moglo otići doma, sam zamjeniti i vratiti nazad, nego če se morati priložiti račun mehaničara koje se bude priklamao na tehnički list... sad.. gdje ima dima, vjerojatno da bude i vatre.... kažem, neslužbeno...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Imam neke neslužbene informacije zasad.. da se sad, ili je već, ili navodno bude uvelo slijedeće... Kad vas sruši na tehničkom, zbog kočnica, volana ili tak nečeg "većeg"..navodno po novom se više nebude moglo otići doma, sam zamjeniti i vratiti nazad, nego če se morati priložiti račun mehaničara koje se bude priklamao na tehnički list... sad.. gdje ima dima, vjerojatno da bude i vatre.... kažem, neslužbeno...
Znači da bu još više neregistriranih...
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
To su sve gluposti, samo ce trebat bolje pogledat traktor prije tehničkog što svatko normalan i radi a ne ici na tehnički s traktorom na kojemimaš par stvari za koje znaš da ne rade al ceš probat proc.
 

Najnoviji postovi

Na vrh