• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tri traktora ?????!!!!! Pa ti si kulak..... Kog vraga nisi u Saboru onda ?? :confused:
He he Žac jednog sam registriral u 12 mjesecu no sve su to starčeki . U saboru nema ovakvih kak ja tam se zaradi na sirotinji a ja to nikad nebi mogel .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Brže bi ti promijenil mišljenje, sam da tam zasedneš.
A nama nikakve koristi od tebe tam kak ni od drugih koji v saboru sjede.
Ovdje bar nekaj pišeš, a tam bi nabil naočale na nos i čital novine. :D:
Ili jos gore: predlagao bi zakon o zabrani IMT-ja :icon_rofl:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
A zakaj su vam traktori uopće regani na OPG??

Traktor nam je u opg-u jer kako i gdje da prikažeš novce koje si potrošio na njega. Recimo dali smo za traktor 35 000€ i kako sad da prikažem državi gdje sam novce potrošio,i usput mi traktor ide u trošak i 5 godina imam amortizaciju na njega nemoram državi platit porez,i svaki tehnički pregled i osiguranje mi idu na r1 račun.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I nama ide sve na r1 račun i sve kaj kupujemo za traktore ide na r1 račun i za novi traktor je vračen porez, ali eto nije regan na opg, regan je normalno na vlasnika :)
Sva 4 su regana na fizičke osobe.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,156
Kakvo je sad to sranje s aparatom i prvom pomoći? Ja imam preksutra tehnički
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Šanana, imaš li poseban žiro račun za transakcije? Vjerojatno je jednako kao kod obrta. Vlasnik je fizička osoba i može po svojem nahođenju raspolagati sa sredstvima koja su na posebnom žiro računu. Jedino pri tome treba državi platiti sve doprinose i poreze i obračunavati PDV te uredno voditi poslovne knjige. Samo se treba jako čuvati poteškoća u poslovanju. Jamstvo za naplatu potraživanja vjerovnika je kompletna imovina vlasnika, a ne samo imovina koja je proknjižena na tvrtku kao u slučaju d.o.o. ili j.d.o.o.
Nisam upućen može li se OPG registrirati kao d.o.o., odnosno imati d.o.o. za poljoprivrednu djelatnost i koristiti jednaka prava kao i OPG.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,670
Ja sam vozil nedavno firminog zetora na tehnički, nitko ništa nije niti pitao niti tražio od tog kaj je kolega naveo. Niti je murija išta pitala kad su nas ukebali neki dan. Bit če da si se namjeril na levog i "pravog" :) Meni je samo sral lani zbog trokuta na prikolici jel je bio napuknut di su vijci, i moral je novi ići, niš drugo.
Ali bilo bi ok da se uvede aparat obavezno u sva vozila kaj se kreću po cesti, tih 50-ak kn, čuda nekad može napraviti, za nedaj bože :(
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,555
Slazem se, dobra je stvar, ali gdje da ja to natakarim na svoj kramp?

Poslano sa mog V7A koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,414
Na kabinu, blatobran, tegove...
Ja se kod sebe nakanjujem vec odavno napravit nosace za svoje, aparate imam.
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Šanana, imaš li poseban žiro račun za transakcije? Vjerojatno je jednako kao kod obrta. Vlasnik je fizička osoba i može po svojem nahođenju raspolagati sa sredstvima koja su na posebnom žiro računu. Jedino pri tome treba državi platiti sve doprinose i poreze i obračunavati PDV te uredno voditi poslovne knjige. Samo se treba jako čuvati poteškoća u poslovanju. Jamstvo za naplatu potraživanja vjerovnika je kompletna imovina vlasnika, a ne samo imovina koja je proknjižena na tvrtku kao u slučaju d.o.o. ili j.d.o.o.
Nisam upućen može li se OPG registrirati kao d.o.o., odnosno imati d.o.o. za poljoprivrednu djelatnost i koristiti jednaka prava kao i OPG.

Kak nebi moglo. :)
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,086
Jel se može registrirat prikolica dvije osovine, 5t bez kočnica ?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,642
Nikako, samo prikolica do 750 kg, tj laka prikolica. Iznad 750 pa do 3,5 tone može s inercijskom kočnicom(to je ona povezana s rudom prikolice, kad se prikolica usljed sile približava traktoru, aktivira se kočnica prikolice) znaći kočnica nije ničim povezana s traktorom. A sve iznad 3,5 tone u koju spada tvoja, mora biti hidr. ili zrakom povezana za traktor, te reagira zajedno s pritiskom kočnice na traktoru. Ujedno sve preko 750 kg, mora imat dodatni uređaj kočenja ako se prekine veza s traktorom, nedaj bože rudo se otkopča. Ove kilaže znaće težinu prikolice sa dopuštenom težinom tereta, tj najveća dopuštena masa, a ne nosivost tj. teret koji ti smiješ voziti na svojoj prikolici. Nadam se da sam bio jasan,.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Kod mene u selu , sad dok je bio tehnicki, dosao jedan s nekom velikom starom njemackom prikolicom, nekih 7, 8 t nosivosti i bez greske ju registrirao, a ima samo naletnu kocnicu, koja, cini mi se ni nije bila ispravna..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,086
bhorv, jasan si potpuno.
Tako sam i predpostavljao, al rekao mi je jedan kako je skinio regao prikolicu bez kočnica, pa da tako mogu i ja pošto nije ispravna.
Al očito ništa od registracije dok se nerješi kočenje.

hvala :D
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Naletna kočnica je minimum za prolaz na tehničkom. Ako je dvoosovinka, sva četiri kotača moraju kočiti. Tak je meni rečeno na tehničkom.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,642
Kod mene u selu , sad dok je bio tehnicki, dosao jedan s nekom velikom starom njemackom prikolicom, nekih 7, 8 t nosivosti i bez greske ju registrirao, a ima samo naletnu kocnicu, koja, cini mi se ni nije bila ispravna..
Ivek mogao ju je registrirati na najveću dopuštenu masu do 3,5 tone bez obzira koliko ona bila velika, ali po propisu nesmije voziti teret da skupa s prikolicom teži više od 3,5 tona, vjerojatno je išao na tu caku jer ga možda policija neće gledat kad ima reg. ploćicu, ali... ako se nešto dogodi...onda će se sve gledat.. A znaš i onu.. para vrti gdje burgija neće... znam puno primjera gdje se na tehničkom svašta pušta za određenu sumu...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,872
Poštovani forumaši,

Traktor marke TORPEDO TD 55A prvi puta registriran 1994. godine i od onda više nije bio, zašto neznam, traktor je od mog tasta pa da ne ulazimo u detalje. Ja sad odlučio da ga registriram jer ga dosta koristim i vozim se po glavnoj cesti pa rekoh ajd neka bude da nebude problema. Uglavnom u prometnu vozila je upisano da je traktor bez kabine i da nema prednju vuču. Ja sam upitao tasta pa kako to da niste primjetili da je neispravno upisano, rekao je da je dobio papire i nije se ni obazirao što piše u prometnoj i tako je ostalo do dana današnjeg. Na koji način i kako, odnosno očito je da je došlo do propusta onih koji su za to odgovorni jer je traktor kupljen novi dovezen iz Rijeke, dakle ovaj tip traktora ima original kabinu i prednju vuču, nije mi jasno kako su mogli u prometnu napisati bez toga. Plaćeni računi, tast je platio osiguranje, piše broj šasije na papiru koji odgovara traktoru, no velim problem je u prometnoj i knjižici vozila jer je neko pogrešno to upisao, a traktor su davne 1994. normalno registrirali sa tim istim podacima. I ja sam sad bio uvjeren da neće stvarati probleme na tehničkom već da će oni upisati točne podatke, no nisu željeli i traktor nisam mogao registrirati. Kako sad postupiti, dal postoji kakav arhiv, izvadak iz policije pa da se njima obratim da nam daju original račune od samog traktora, pa da onda opet idemo na tehnički. Da li je možda netko imao slične probleme i kako ste riješili?

Hvala Vam unaprijed.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Odeš na policiju i tražiš iz arhiva original račun po broju tablice koji je tada bio i na temelju tog računa ti moraju ispraviti na tehničkom.
Imali takav slučaj kod mene u firmi jer je u staroj prometnoj isto bio upisan traktor bez prednje vuče, a ima ju.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,872
Hvala ti, još danas idem na policiju pa budem provjeril.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh