• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Slikanjem traktora na tehničkom se malo iskompliciralo švercanje samo s prometnom. (y)
Svako vozilo, po meni, treba biti tehnički ispravno kaj se tiče vitalnih dijelova (koćenje, upravljanje i signalizacije. Ekološki osvješteniji bi tome pridodali i eko test, ali to bu kod nas zbog jako starog voznog parka još malo pričekalo. Pri meni svake godine imaju problem sa internet signalom, a ove godine nisu uspjeli niš napraviti u zakazani dan pa su dali novi termin. Meni je bolj pasalo prejti u KR pas sam si odmah u gajbi dopelal plavog dizela.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Trebalo je i prije, pa ne bi bilo toliko neispravnih.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Padali su najviše zbog mačih oči, štopa i šajbi, pita mene kaj ne valja, reko priajtelj pa to je raketa, to jede sve tu 🙂
Pa se samo nasmijal.
Veli da nemam špiglja vani, reko pogle unazat 10 let stare slike i de buš ga videl? Nigde, nemoj me zajebavat, da ali morate imat, reko da moram imal bi, tak da sa raketom sve biko ok.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
I kod nas na tehničkom sve temeljito pregledavaju, barem je tako svake godine meni, donekle je i u redu to. Barem signalizacija bi trebala biti ispravna i kočnice.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Pri nam ak nemaš vani retrovizor ili iza trokut bolje da se ni ne pojaviš na tehničkom..
Ferkiću čak očekuju da i kočnice istovremeno blokiraju i da volan nema lufta.. A svi znamo kakvi su IMTi po tom pitanju 😅
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pri nam ak nemaš vani retrovizor ili iza trokut bolje da se ni ne pojaviš na tehničkom..
Ferkiću čak očekuju da i kočnice istovremeno blokiraju i da volan nema lufta.. A svi znamo kakvi su IMTi po tom pitanju 😅
Danas su i kod nas brenze gledali, kao moral si krenut i naglo zaskočiti, ali na asfaltu, ja sam odbil, reko prijatelj mene nebuš veslal, on se mjeri po asfalru, gleda tragove kočenja, pa kaj to mjerodavno? Veli nije, al moramo, reko ne moraš kad buš imal onaj uteđaj, valjke onda gledaj kočnice, a ne ti tu rušiš ljude kak tebi paše, i ravnaš se po tragu koji lovi slabije, okrekul se i prešel.
Normalno na raketi su u milimetar poštelane kočnice, nema odstupnja, ali dal sam mu doznanja da i ja nekaj kužim. A luft ko luft malo ga ima🙂
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Danas obavljen tehnički sa raketom🙂
Po novome sve gledaju, kočnice, štop, trokut, žmigavce, tablicu, špigle🙂
Od 120 kaj ih jučer bilo 70 su rušili.



Kako je profesionalno obojan... Pa treba mu ruke polomiti...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,889
Padali su najviše zbog mačih oči, štopa i šajbi, pita mene kaj ne valja, reko priajtelj pa to je raketa, to jede sve tu 🙂
Pa se samo nasmijal.
Veli da nemam špiglja vani, reko pogle unazat 10 let stare slike i de buš ga videl? Nigde, nemoj me zajebavat, da ali morate imat, reko da moram imal bi, tak da sa raketom sve biko ok.
Pa to ti nije problem. Ideš u trgovinu, kupiš za cca 85kn retrovizor i staviš si gore. 😉 Torpedo je imal samo na lijevoj strani kabine original tvornički retrovizor, a sa desne strane pušten nosač, doduše bez retrovizora i reko sam sebi, budem ja stavil i na drugu stranu pa sam bez brige, nebude mi mogo nitko prigovoriti na tehničkom.
 
Posljednje uređivanje:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Kod nas na tehničkom za sada gledaju da su sva stakla, dva retrovizora, trokut, sva signalizacija, malo drmat i volan i probat zakočiti.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,701
vidi se koliko je državi stalo do poljoprivrede.
Stvarno, ako te točno razumijem da bi poljoprivreda uspjela, traktori mogu i bez kočnica i bez svjetla, neispravni do zadnjeg šarafa. Da li tako misliš? Ja mislim da moraju biti tip top ispravni i pouzdani...
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ja sam sada morao registrirati svog 533 (zadnji put bil registriran 77) jer se policija počela voziti po selu i zaustavljati traktore bez registracije. uložil sam 2000+ kn (sve sam radil ) da bi napravil instalaciju, nove blatobrane,žmigave,lampe,bojanje. nova desna guma da bi bila ista kao lijeva. hauba je išla limaru na ravnanje kitanje, bojanje.pakne(stare su bile dobre ali kada se sve radilo promijenjee su pakne). i dalje mi motor puši i hidraulika diže sa 30% brzine i skače. svi u selu su vozili neregistrirane. sada neki su registrirali. realno moj traktor se vozil istih 800 metara do nerazvrstanog puta svih svojh 43 godine. i nikada nije bilo nikakvih gluposti sa traktorima u selu i okolnim selima da je netko poginul ili povredil se zato kaj nema žmigavac.
isto traže svakakve gluposti. morao sam staviti okrugle blatobrane na 533 jer takav je izašao iz tvornice. tu država je pritisnula samo kako bi pobrali novce.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Isto tako je i kod mene , na cestu skoro da i ne idem. Najvise mi je žao kabine moram isto stavit okrugle blatobrane.
 

Prilozi

  • 20210509_185825.jpg
    20210509_185825.jpg
    22 KB · Pregleda: 27

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ovaj dio di ide tablica ja najgora stvar ikada. samo smeta. ako se vozim iza na drvenoj daski koju stavim na blatobrane i držim žagu onda mi mać stoji čudno. ako na hidrauliku stavim dasku na kojoj vozim travu onda kada nabacam travu samo čekam da se potrga. kada vozim senator u rikverc onda mi ti blatobrani samo povečaju ajnšlag.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Nemreju oni očekivati od tih starih trakrora da su ko novi, jučer su na nekom zetoru sa kabinom tražili da ugradi mačje oči, i kak sam uspijel čuti rekel im je vlasnik kad ih bude tvornica ugradila onda bude i on, znači tvornica ih nije ugradila a ovi traže.
E onda morate ugradit svjetla ko na fergusonu kaj imaju mačje oči.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Zeznuto je kod vas u HR ,u BiH kod nas to ide lagano skroz.Sad mi je traktor trajno registrovan i placam samo osiguranje na godisnjem nivou za njega i prikolicu cca 50 eura. Na tehnickom sam bio kad sam kupio u decembru i samo slikaju upisu broj radnih časova i ko fol prodjes kroz garazu i gotovo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh