• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tehnički pregled - signalni trokut

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,872
Naša glavna podružnica, tj. policijska postaja se nalazi u Pregradi, pa sam išao kod njih samim time što poznam policijskog službenika i gospođu koja radi na odjelu za prometne dozvole. Imao sam sa sobom svu dokumentaciju, prometnu dozvolu i knjižicu vozila.

Nakon svih pregleda ispostavilo se da traktor uopće nije upisan i uveden u policijskoj postaji Pregrada, tj. ne postoji nikakav dokument/račun koji bi potvrdio tip i registraciju traktora.

Što je po meni i logično, jer koliko sam vidio original ŽIG kojim je potvrđena prva registracija
iz 1994. tj. prvi tehnički pregled su obavili službenici iz KRAPINE. Danas bude službenica iz policijske postaje Pregrada nazvala u Krapinu i provjerila ako imaju u arhivu original račun od traktora.

Rekla mi je sama da rješenje mora postojati, pa se nadam da budu uspjeli riješiti. Čak mi je i policijski službenik rekao da su nekad morali sami prijaviti i upisati u policiju da je traktor bio na tehničkom, tj. na registraciji. Sad, dal je to istina ili nije neznam, uglavnom, moj tast nezna ništa o tome.

Nadam se da imaju u KRAPINI u arhivu potrebnu dokumentaciju/račun koji nama treba, a ako nemaju onda neznam kakav je daljni postupak, treba pričekati.

Htio sam najbolje, a sad ispada da me dočekala hrpa problema.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,872
Naša glavna podružnica, tj. policijska postaja se nalazi u Pregradi, pa sam išao kod njih samim time što poznam policijskog službenika i gospođu koja radi na odjelu za prometne dozvole. Imao sam sa sobom svu dokumentaciju, prometnu dozvolu i knjižicu vozila.

Nakon svih pregleda ispostavilo se da traktor uopće nije upisan i uveden u policijskoj postaji Pregrada, tj. ne postoji nikakav dokument/račun koji bi potvrdio tip i registraciju traktora.

Što je po meni i logično, jer koliko sam vidio original ŽIG kojim je potvrđena prva registracija
iz 1994. tj. prvi tehnički pregled su obavili službenici iz KRAPINE. Danas bude službenica iz policijske postaje Pregrada nazvala u Krapinu i provjerila ako imaju u arhivu original račun od traktora.

Rekla mi je sama da rješenje mora postojati, pa se nadam da budu uspjeli riješiti. Čak mi je i policijski službenik rekao da su nekad morali sami prijaviti i upisati u policiju da je traktor bio na tehničkom, tj. na registraciji. Sad, dal je to istina ili nije neznam, uglavnom, moj tast nezna ništa o tome.

Nadam se da imaju u KRAPINI u arhivu potrebnu dokumentaciju/račun koji nama treba, a ako nemaju onda neznam kakav je daljni postupak, treba pričekati.

Htio sam najbolje, a sad ispada da me dočekala hrpa problema.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,872
Izgleda da ni Krapini nemaju, budu još provjerili, ali izgleda da nebudu previše od pomoći. Dajte mi recite što se može desiti da se pravim #lud# i dođem na tehnički bez ijednog papira i bez tablice, jednostavno se izgubilo i sad tražim od njih da naprave papire i registriraju traktor, ili bi trebalo to da se prije riješi, uz prisustvo svjedoka, više ni sam neznam što napraviti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,663
Neće se ništa dogodit, vjerojatno će te vratit sa tehničkog.
Registracija na svjedoke kolko znam više ne prolazi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nikola,
moral buš biti jako uporan. Prošlo je puno godina i tko zna u kojem arhivu je sad predmet. Službenicima je često najlakše reći da nema i na taj način se riješiti dodatnog posla. svaka čast onima koji pokrenu postupak da se nekaj takvoga riješi.
Dok čekaš informacije s policije, raspitaj se na tehničkom kaj je potrebno da se registrira traktor koji je naknadno preuređen (dodan originalni prvi pogon i kabina). Možda taj smjer rješavanja ispadne jednostavniji, iako bu vjerojatno nekaj koštalo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Nebu jednostavnije, jer ja to nisam uspel napraviti. Stalno treba nekaj novo...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Ti ZJ si sam kriv kaj si propustil priliku kad sam ti sve dogovoril.
Onda se još moglo sve bezbolno riješiti ali ti nebi bil ti da nekaj jednostavnog ne zakompliciraš do gordijskog čvora ;)
 
  • Like
Reactions: ZJ

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,872
Puno Vam hvala dečki na informacijama, budem još provjeril u Zaboku pa budemo vidjeli što će se dogoditi. Najvjerojatnije da budemo morali traktor odpeljati na tehnički pregled u Krapinu, napraviti homologaciju ili atest, no, naravno to bude trebalo dodatno plačati, kako kaže iwanho i na taj način rješiti stvar.
 

luka1002

Član
Tu od
27 Kol 2015
Poruka
58
To sam ti ja prošao sa svojim traktorom, stvarno patnja. Moj je bio regan 1986 u Bjelovaru ,a od tada nikad. Proizveden je 1980 i postoje kupoporodajni unazad 3 vlasnika ali ne i orginal račun. Otišao sam na tehnički sa svim papirima i ostavio ih par dana da provjere sve. (u tom trenu nisam znao da je bio regan ikad). Nakon par dana su me zvali da su jedva uspjeli saznati da je bio u Bjelovaru 1986 i da moram tamo na policiju sa svim papirima da mi izdaju "Uvjerenje za tehnički pregled". Uz to je zbrka nastala jer su upisali noviji model u startu na policiji ,a pločica na traktoru kaže stariji. Olakotna okolnost je što ostalo odogovara ,broj šasije i broj motora pa su prihvatili ali im je trebalo 2 tjedna. Naravno da su iz arhive vadili i iako je traktor bio regan tamo u arhivi moraju imati orginalni račun koji su meni dali uz uvjerenje. Možda nije loše otići tamo fizički i izeti bombonjeru ili tako nešto... Uglavnom patnja od mjesec dana dok nisam sve papire izhodio.

Edit: Nemoj ga voziti tamo, prvo odi sa papirima i poslikaj taktor iz svih kuteva zajedno za pločicom.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,872

luka1002

Sve smo ti mi to napravili kako si i sam naveo, no problem je bio što originalnih papira od traktora nismo imali, nažalost zagubili se, a iz arhiva policije nisu pronašli nikakav dokument. Jedino što nam ostalo je originalna prometna i knjižica vozila iz 1993. godine prema kojoj smo mogli dokazati da je prvi vlasnik i jedini vlasnik moj tast. Nažalost probali svašta, kako i sam kažeš prava patnja i muka no nitko nije obraćao pažnju.
Kad si već to spomenuo evo da ti kažem, morali smo traktor voziti na tehnički pregled, tamo su napravili atest vozila poslali u Centar za vozila RH, da bi oni obradili te podatke i poslali njima da je sve u redu. Nakon toga napravili registraciju, naravno dobili novu tablicu i novu prometnu dozvolu sa točno upisanim podacima. Koštalo nas malo više novaca i vremena, no to je bio jedini način na koji se moglo rješiti, sad je traktor registriran, i podaci o njemu su ispravni, nadam se da ubuduće nećemo više imati s tim problema, ako se ko od Vas susretne sa time, slobodno me pitajte, ako ikako mogu, rado ću pomoći.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Da se mene pita tak bi i trebalo svugde biti. Ruku na srce malo su to zadnjih desetak let priterali u red. Kad se samo setim kakve su to kamikaze putovale cestama pune drota, čavlov i plave špage.

Vjerujem da je te neke dijelove malo cukal radi kamere ali kočnice, signalizacija i volan u pravilu gledaju. Pa kaj je to tak puno za dovesti u red?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Pa od nas su uvijek bežali na Vrbovec i okolicu i prije te strogoće...

Znate kak se veli: gdje nema znanja, ima discipline ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Jesu, i samo prometnu su nosili u Zagreb u centar. Ali tega više nega, kak ni na Vrbovcu
 

Najnoviji postovi

Na vrh