• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Termometar i Indikator temperature

  • Temu pokrenuo baotica
  • Datum prvog posta

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, tema je već dugo neaktivna, ali da ne otvaram novu. Imam problem s pokazivačem temperature na yanmar motoru (tri cilindra). Znači kad dam kontakt, kazaljka na satu se lagano podigne (znači da reagira), ali nakon nekoliko minuta rada, kad bi se trebala početi dizati, počne lagano titrati oko minimuma i tako cijelo vrijeme. Do prije par tjedana sat je radio normalno. Zanima me u čemu bi mogao biti problem? Da li je indikator kriv (ako je, gdje se točno nalazi) ili je problem u satu?
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
Pozdrav, zanima me koji termometar da uzmem za IMT 533
namjeravam uzeti teleoptik,ali našao sam 2 modela koji mogu ići
https://www.tenej.com/teleoptik-zemun/termometar-673-215-4a-teleoptik-detail.html
https://www.tenej.com/teleoptik-zemun/termometar-673-215-7s-teleoptik-detail.html
ovaj prvi koliko vidim ima sondu(kapilarnu cijev ili kako da je nazovem) dužine 1600mm a drugi 1000mm. različite su sonde koje se šarafe u glavu,al ovom kraćem piše samo 539

meni bi odgovra ovaj s kraćom cijevi jer sad imam na traktoru termometar Rudi Čajavec ali ne radi kako treba
tako da ne znam koja je sonda u glavi
ako neko zna koji bi odogovarao od ova dva bez pravljenja redukcija itd.?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Trebal bi pasati onaj dulji radi navoja R3/8" , ali u pravilu je to samo redukcija koja ionak ostaje na motoru tak da bi trebala pasati oba.
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
hoćeš reći da se na kraju termometra dobije redukcija koja se može skiniti a navoj sonde je isti pa će pasati na moju staru redukciju?
pretpostavljam da ima sad redukcija neka,al pošto nije pristupačno a i nakon 45 godina je zapeklo,pa nisam odvidava da vidim kako točno izgleda
jer ako pukne il nešto neću imati šta zavidati u rupu dok ne nabavim termostat
valjda si razumio što mislim :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Točno tak, sigurno je kamenac uhvatil redukciju koja ide u glavu, a i ovaj dio koji je vezan za sondu zna stvarati probleme.
 

Spera

Novi član
Tu od
28 Stu 2022
Poruka
5
Pozdrav. Tema je stara ali imam jedno pitanje. Na imt u 533 mi je pukao saraf gdje ide sonda za termometar.Probao sam zavariti maticu na taj saraf sa mig (co2)aparatom ali ne ide,ocito je taj saraf od giza pa se ne da zavariti odnosno odma pukne kad krenem odvidavati kljucem.Jeli se moze gdje drugo ugraditi osim na to mjesto?Dali pase navoj za sondu na cepu za ispustanje vode da ne ispustam antifriz bezveze? "Kabel " od termometra odnosno sonde se ne moze produziti?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh