• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Teška drljača

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
evo malo teških drljača
Služe za zatvaranje zimske brazde nakon njih idu krimleri ili sjetvospremači i sjetva

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Zvona koliko metara su široke vaše drljače i za koji traktor idu ?
Recimo takva teška 6 metarska drljača bi bila prevelika za moj 200 KS traktor ?
 
R

ROKI

Guest
Josa sa svojim Fendtom 615 vuče Dubicinu tešku drljaču 6 metara, a vukao ju je i Robert sa svojim Case-om. Ove su mislim 10 metara i rekao bih da ih je pravio Beljski Remont. Imam njihov prospekt.
 
R

Ratarko

Guest
Da li ih još uvijek pravi ?
Zanima me zašto kotači na drljačama ?
 
R

ROKI

Guest
Valjda da hidraulika netrpi. Prije su traktori imali manju podiznu moć, a te se drljače prave odavno. Mislim da ih još rade. Dubica radi sigurno, a i AG Cret.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ratarko remont ih još radi,koja je širina neznam ali imamo i večih i manjih.prije su ih vukli JD 8200 ili 4755.Kotači iza jer su vučene
 
R

ROKI

Guest
Zvona pravilnije je polunošene, al jasno, mi svi kažemo vučene. ;)
 
J

japa

Guest
Bog dečki! mene osobno zanima da li je bolje kupiti rototiller ili rotodrljaču?doma imam falc rotodrljaču i zadovoljan sam s njom. čujem neke priče da je rototiler bolja opcija jer ne stvara takav otpor, okreče se u smjeru kretanja traktora, štedi gorivo i kao da je za istu radnu širinu za rototiller dovoljno manje konjskih snaga traktora. tko ima kakva iskustva ili preciznije informacije, molio bih da mi pomogne. svim forumašima želim sretan Uskrs! vidimo se uskoro na sajmu u Gudovcu.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,115
mislim kupiti trokrilnu drljaču i na nju napraviti valjak.zanima me je li bolje tako napravit ili kupiti lake drljače od pecke 180 cm zahvata sa dva valjka
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Telec i Pecka :(talk):
on to zna,on to može...ali teško vuće...ali neda se plavac: (grin):


 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo moja, nije nesto teska,
ali ja sam na ursusa bas zbog nje
stavio uteg od cirka 65 kila na prednji kraj,
4 krila sa roteksima...

08072012462.jpg
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Lijep pozdrav. Kupio sam neku talijansku drljaču za livade i zatvaranje brazde.... Zanima me gdje se mogu naručiti ovakvi klini.... Livade u 2 prolaza rasturi kao da je tanjira... Danas sam 2.5 hektara uradio ali nisam stigao slikati, počeo snijeg, a bilo je i 2 parcele koje nisu košene 2 godine.. Nakon 3bprolsza ostala je samo zemlja...
 

Prilozi

  • IMG_20200322_161640.jpg
    IMG_20200322_161640.jpg
    241 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20200322_161742.jpg
    IMG_20200322_161742.jpg
    130.9 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20200322_161703.jpg
    IMG_20200322_161703.jpg
    254.7 KB · Pregleda: 36

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
204
Da li zna razlike tko u poluteskim drljacama Dubica i Tupanjac?Koja sitnije napravi i koja bolje radi ?Koja prije zagusi npr.?
 

Najnoviji postovi

Na vrh