• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TIGAR

  • Temu pokrenuo farmerLuka
  • Datum prvog posta
F

farmerLuka

Guest
Kao sto naslov govori traktor TIGAR proizvodio sa kod nas neznam gdje ni dali se jos proizvodi traktor je nesta izmedju TAFE i IMT 539 na haubi mu je pisalo TIGAR 35 astra i ima na sebi kabinu od topeda adriatik samo crvenu haubu kao IMT 539 i bila su takva dva nova u djakovu za kupit negdje 98-99god i bila im je cijena negdje 17-18 tisuca DM-a dali neko zna nest vise o njima i dali ima ko sliku od njega.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
TAFE 35DI.
Ne rade ih više, već uvoze cijele TAFE traktore i na nake od njih stavljaju Orašje kabine.
 
B

Bobo

Guest
ZJ kaže:
TAFE 35DI.
Ne rade ih više, već uvoze cijele TAFE traktore i na nake od njih stavljaju Orašje kabine.

OZBILJNO?!?

Tigar je u biti bio TAFE 35? Bio je jedan nedaleko od Pozege dugo godina pred jednom trgovinom i nije se jako dugo micao s mjesta. Na taj traktor sam bio u potpunosti zaboravio dok ove tema nije bila otvorena. Nisam se ni nadao da bi to mogao biti TAFE.
 
F

farmerLuka

Guest
Gdje se TIGAR pravio (sastavljao) štali već bio je jako lose napravljen zalosno
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Taj se traktor proizvodio u Indiji, dolazio je u tvornicu "Progres Jastrebarsko" gdje su stavljali kabine i limariju. Inače "Progres Jastrebarsko" je proizvodio limariju i kabine za Torpedo traktore, te se nakon propasti Torpeda u Rijeci probao baciti na drugu marku, ali to im baš i nije uspjelo. Tako da danas i ta firma više ne postoji, možda postoji, ali kabine više sigurno ne rade.
 
F

farmerLuka

Guest
Tak sam i ja bio nacuo da se sastavljao u jastrebarskom samo sto sam ja mislio da je samo kabina jastrebarsko a neki djelovi limarije za torpedo i te kabine zadnjih godina su se pravili u djakovu to znam dobro zato sto me dopalo nest tih djelova kad se tvornica raspala.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
ta je tvornica jako loše prošla....zbog gluposti ljudske....ali 19-20 000 DM-a za taj traktor???????? koješta......previše.....kak TAFE može bit jeftiniji????????'
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Evo jednog Tigra:

dsc00821na.jpg


dsc00822j.jpg


dsc00823zy.jpg
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
vedrankc kaže:
Taj se traktor proizvodio u Indiji, dolazio je u tvornicu "Progres Jastrebarsko" gdje su stavljali kabine i limariju. Inače "Progres Jastrebarsko" je proizvodio limariju i kabine za Torpedo traktore, te se nakon propasti Torpeda u Rijeci probao baciti na drugu marku, ali to im baš i nije uspjelo. Tako da danas i ta firma više ne postoji, možda postoji, ali kabine više sigurno ne rade.

tamo se servisiraju sad uređaji od beton lučko
 
F

farmerLuka

Guest
Ova kabina mal te ne veca i teza od tog traktorcića
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
pa naravno da je, trebalo je odmah ugrađivat tehnomehaniku orašje.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh