• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tokarski strojevi

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
E za detalje ti nebih znao reći ali koliko sam ja amaterski zaključio ne treba žuriti. Najviše iz razloga prvog kontakta noža sa materijalom.
Ima 4 brzine i najviše koristim najsporiju , par puta sam koristio drugu a treću i četvrtu nisam nikada.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
U4 brzini je moj šeping šetao po radioni..hihi.zapravo bio je vani pod nadstrehom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Ma za moje potrebe može biti još pet puta sporiji , uradim 10-15 kajli godišnje i to je to .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Vrijednost najviše zavisi od toga koliko prodavcu ne treba odnosno koliko kupcu treba :hahah: :ppozdrav:

Evo i ja ću prodati onaj moj dosadašnji strug ali nema nešto bog zna zainteresovanih .
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,961
Vidi koja je najmanja brzina amerikanera i koje su maksimalne dimenzije materijala za obradu.
Daj mu 300!
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,593
Ok. Stim da od alata nema skoro nist. A i ono sta ima mislim da nije zanista
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,736
Na tvojem mjestu, ja bi ponudil 50e, jer si rekel da ti ne teba...pa do kud dogurate.
Pribor ti može koštati više od tih 300e ;)
Ne vidim niti zupčanike za promjenu posmaka, navoja...a niti mjenjač brzina vretena. Ukratko, ne znam čemu bi mogel služiti bez dosta ulaganja.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,370
Trazi covjek 350 eur. Da mi treba? Netreba mi. Da znam radt stim? Neznam. Al sve mislim mozda uzeti pa nek stoji. Simpatican mi je.
Ako imaš potrebu za obradu drveta, plastike ili izuzetno mekih metala možda može raditi. To nemože držati mjeru jer je loša izvedba konstrukcije, okrugle šipke koje stvaraju vibraciju. Od rada ništa, jedino za gušt .
 

Mirso1

Član
Tu od
29 Sij 2024
Poruka
62
Pozdrav,novi sam u ovoj temi,volio bih imati neki tokarski stroj za metal,ponrkad mi zatreba a nemam u okolici nikog da tokari, pa odnesem u svoju firmu pa odradim to ali nisam uvijek u mogucnosti da koristim strug u firmi zbog količine posla.Da li ima neka preporuka za kupovinu istog, ali imam problem oko struje nemam trofaznu struju vec monofaznu. Ako ima neko neki prijedlog neka kaze 🙂
 

Najnoviji postovi

Na vrh