• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković 523 - dimi iz filtera zraka

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Dujas

Novi član
Tu od
26 Sij 2013
Poruka
7
Nedavno sam kupio TV 523, '88.god. Motor je dobro radio sve do trenutka kad sam radio na izvlačenju drva vitlom. Prvi dan je bilo sve OK, međutim drugi dan počelo se nešto dimiti. Pregledom otkud dim izlazi, utvrdio sam da dimi na filter od zraka. Molim vas pomoć. O čemu se radi, što moram napraviti, jer se ne usudim više jače opteretiti motor. Unaprijed hvala, pozdrav svima iz Like!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Re: TV 523 - dim iz filtera

Vjerovatno si ga preopteretio...dimi baš na filter van ili dimi na odušak?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: TV 523 - dim iz filtera

Jesi mu mozda dal postelati ventile?
Di je njemu odusak od motora jel blizu filtera?
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Re: TV 523 - dim iz filtera

Usisni ne dihta dobro, prvo presteluj venitle na 0.2mm i ako je opet isto znaci treba da se slajfuju sjedista a mozda i ventil je iskiven
 
Posljednje uređivanje:

Dujas

Novi član
Tu od
26 Sij 2013
Poruka
7
Re: TV 523 - dim iz filtera

Pozdrav
Nisam bio jedno vrijeme pri internetu samo da se javim forumašima. Hvala forumaši na savjetima. Preštalali smo ventile na 0,20 i dobro očistili , ispuhali cilindar a i bilo je malo i prljavštine po rebrima cilindra. Moglo bi se reći da je sada u redu.Jučer sam vozio drva malo je bilo teže ali nije ispuhivao dim na filter.
Usput neka mi se netko javi za zamjenu. Mijenjao bih rotacionu kosu 110 cm za frezu ili vitlo za drva. e-mail: mistarce@gmail.com
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh