• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković 730 - ulje za mjenjač

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
..poštovane kolege dali mi netko može reći koja količina ulja ide za prednji i zadjni diferencijal - mjenjač te koja gradacija / marka bi bila najpoželjnija ... imam u planu kupiti "Inin transhidrol JD50" za mog johndira pa bi vas želio pitati dali bi to valjalo nasuti ??
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
za seriju 800 u knjižici piše 10l u mjenjač i 10l u zadnji most. Valjda imaš šipkice za mjerenje visine ulja. Hypenol 90
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
..pa nisam ga još počeo slagati kako sam ga kupio tako sam ga i konzervirao te pokrio i neka čeka red za remont ( uvjek neki prioriteti poslova oko kuće... ) , tako da bi ovih dana trebao početi pribaljati djelove za mjenjač pa polako krenuti s slaganjem .. te "špikice" što kažeš mislim da bi trebale biti na njem ako se sad dobro sijećam njihovih pozicija negdje na rukavcima , ili da su to samo čepovi u koje se sipa ulje u rukavce zar ne? ...s obzirom da mi je pokriven u garaži pa trenutno nemam točan uvid ali imam prospekte pa ih budem našao , najviše me zanimala količina ulja te koja je viskoznost preporučena , trebam cca 25 l za johndira pa reko da kupim i za njega ako može ić isto - zbog plaćanja i rabata ..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
serija 7 (7300, 731 i 732) ide 10l u prednji i 10 litara u zadri trap, znači ukupno ti treba 20 litara hipenoa 90. Ako ne misliš uzimati inin ima i onih turskih varijanti koje su isto odlične a puno jeftinije..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
ok, znači dvadestica - hvala na vodgovoru prem'da kad već kad smo već tu koje bi išlo u hidrauliku ima li tu nečeg posebnog ili može ići bilo koje samo da je hidraulično..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Hidraol 68 ako se ne varam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
..hvala :)


..zvao ja na kraju primu i tamo kažu da sipaju hidraol 48 : 6-7L a za difrenecijale mi lik rekao da ide samo cca 10L u prednji i zadnji zajedno ... što mi je malo čudno bilo premda se je ogradio te naglasio "neznam vam ja taj podatak točno" što ćemo i uvažiti ...:) ono što bi mogao reći je da sam se malo raspitivao malo po netu kontaktirao par dilera /distributera svi bi samo za keš rabat nemoj ni tražiti ...a ovdje po Osijeku cijene su paprene za razliku od recimo u križevcima ..

http://www.trgo-agencija.hr/

... možda će ispasti kao reklama i da mi admini neće zamjeriti , prem'da je to nama jako bitno kako i gdje kupiti jeftinije a kvalitetno :)
...recimio narudžba preko 500kn dostava bespla , mogućnost kupovine online, mogućnost kartica i čak na rate - ma sve 5 ..recimo da je samo razlika u cijeni INAtranshidrola jd 50 tamo i ovdije kod nas u osijeku 140kn na 10L .. tako da sam ja na svojih cca 60L raznog ulja uštedio čak 450kn što baš i nije malo :D

za seriju 800 u knjižici piše 10l u mjenjač i 10l u zadnji most. Valjda imaš šipkice za mjerenje visine ulja. Hypenol 90

..a jeli ima kakvih razlika s obzirom da sam gledao da INA hypenol 90 ima više vrsta GTL ; GTX ,...

http://www.ina.hr/UserDocsImages/pdf/katalog_INA_maziva_listopad_2009.pdf
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh