• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković - dijelovi potražnja

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Nekada su na TAM i zastava kamione ugrađivane takve brave paljenja ili je samo kod mene tako bio neznam.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja sam na 522 imo taj kljuc, potrosi pola sata i sa brusilicom napravi doma, toga možeš i sa čavlom palit
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja mislim da je...ovo možeš i doma napravit, ovo je moj
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 128

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Noviji 523 su imali ovakve brave
IMG_9451.jpg


ne baš identične ali sa ovakvim ključem. Ovdje ima samo "kontakt" i start, nema svjetla. Ne znam dali baš odgovara ključ od druge brave, imam jednu staru ali nisam siguran da je ključ unutra, sutra ću da provjerim.
 

makferson

Novi član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
24
Pozdrav svima !
Ništa ne može biti gadnije od toga,da sam jedini primjerak ključa pohranio
"nekdje na sigurno",jer je jedini primjerak.
Tražio sam ga posvuda,kod žene u toaletnoj,u štali pod magarcem i u pilani pod svaku dasku-otprilike tako.Ne možeš sa traktorom izači ,gurati ga ne mogu jer ima malčer nakopčan,a njiva čeka,vrijeme ko u ljeto....
Kad sam ga prekrižio i počeo raditi na novoj bravi pa sam pošao uzeti nešto alata u torbu i na dnu - evo ga.U stvari jeste isti kao na prvoj fotki.
e sad idem da napravim kopiju jer stvarno nije nešto posebno,samo ako nemaš muštera ništa od toga.
Zahvaljujem na brigi i sažaljenju,ko da sam dobio na lotu.

Hvala i sve dobro svima !

LP
Mak:drink:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
EDOSOKO Ta slika je od mog tome i ta brava ima i svjetlo:icon_super:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A pa sta se nisi sjetio upalit ga na konop haha barem to nije neki problem kad nemaš ključa
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Imaš više vrsti, neki stVe od auta neki stave takve a imaš i one šumske ali sa njima ne možeš po tvrdome, par kolega sa foruma imaju više iskustva sa time pa nek ti kažu, firemanpeter ti ima lance na svome, i batek je imo lance na svome, pa vidi ako ce ti sta pomoc, svakako je bolje nego bez,ali nije preporucljivo po cistome betonu, i moraju bit na sva 4 kotača, bolje nego samo na 2 radi prenosa
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ovi cik-cik su dobri. Miza traktor imamo ravne, ali to nije baš najbolje rješenje.

Zavisi za kaj ti lanci trebaju.Ak su za ralicu, rekel bi da su dovoljni na prednjim kotačima, ak je za šumu, dovoljno je na zadnjima. Netreba ni u gripom pretjerivati.
 

dragon730

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
Trebaju mi provenstveno za oranje ripni na gumama ima ali su zaobljene pa mi proklizava na mokrom.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Za oranje malo pomognu, ne puno, ja imam ove za oranje u svim uslovima.

Imam i ove.
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ti prvi sa slike su za sumu,a mogu i za oranje ali ne za cestu ove druge mogu i na cestu
 

dragon730

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
Ja bi to stavio na njivi i nakon oranja skinuo .koji su bolji za oranje ovi sa kandžama ili ovi kosi? stavio bi ih samo na prve točkove mislim da nebi prenos patio jer sam na zemlji.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ma ovi kopitari za oranje zakon,idu samo na prve, montaža za minutu.
Provučeš žicu u rikverc da obiđe okolo skopčaš španer i to je to.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ja bi to stavio na njivi i nakon oranja skinuo .koji su bolji za oranje ovi sa kandžama ili ovi kosi? stavio bi ih samo na prve točkove mislim da nebi prenos patio jer sam na zemlji.

Za oranje staviš lance na one kotače koji nisu u brazdi ( ako imaš desni plug, onda na lijeve kotače). Naravno, ako imaš samo 2 lanca.
SSUCUR, kaj nisu ovi tvoji lanci okrenuti naopako? Ja mislim da bi ove kandže trebale biti okrenute prema tlu.
 
Na vrh