• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinković - podešavanje zazora ventila

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
D

delagano

Guest
interesuje me kako se steluju ventili na tv, tj kako treba ikrenuti remenicu na radilici prilikom stelovanja ventila?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: stelovanje ventila

ako je jednoklipac dovedes ga u gornju mrtvu tacku klip kad je na paljenju. ili ako ti je zgodnije teras u krug i kad je klip gore pocnu vagati naizmenicno oba ventila. onda zabelezi ako nema repere na radilici i deklu i jos jedan tacno krug okrenes i onda ti je na paljenju takt . tad ih stelujes na meru. ako je dvoklipac kad su kod prvog cilindra ventili vagaju tj. u gornjoj tacki je klip tad stelujes ventile od drugog cilindra . kad su od drugog na vazi stelujes prvi cilindar. i kad prestelujes jos jednom dovedi na isto i proveri ponovo.
 
D

delagano

Guest
Re: stelovanje ventila

jednoklipac je, a kako da znam da je klip u gornju mrtvu tacku?
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: stelovanje ventila

dovedes ga prvo na vagu ventila. ajde ovako cemo da ti je lakse .prati izduvni ventil dok okreces radilicu u pravcu njenog rada. kad izduvni ventil pocne da se spusta dole i vrati se gore onda ce poceti usisni ventil da se spusta. taj trenutak kad se okrene radilica levo -desno i oba ventila se pocnu kretati naizmenicno gore dole se zove vaga ventila.da bi se nastelovali zabelezis flomasterom na remenici i deklu taj polozaj vage i okrenes jos jedan krug na tu opet markaciju i stelujes oba ventila.
 

aidg

Novi član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
20
Re: stelovanje ventila

pozdrav majtori viliki pozdrav interesujeme na koliko se saspijunima steluju ventili izduvni i usisni za tomo vinkovic 420-523
 

aidg

Novi član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
20
Re: stelovanje ventila

pozdrav majstore jedno pitanje
zar netreba biti veci ispusni ventil od usisnog zato sto se vise grijeje
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: stelovanje ventila

ja sam uvijek vidio da je usisni veći, a sad zašto....:eek::
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: stelovanje ventila

Majstor muha posudil sam jednu tvoju sliku nadam se da nebu ljutnje,jer se na njoj vidi da pecurka od ispusnog ventila ima veci promjer od usisnog.
Ispusni bi trebal biti veci da uspije sto brze odvest toplinu i plinove van kompresijskog prostora .

Al ima modela di su jednaka oba ventila valda ovisi o konstrukciji ispusne grane i polozaja usisnog kanala?
Evo par slikica.




 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: stelovanje ventila

Majstor muha posudil sam jednu tvoju sliku nadam se da nebu ljutnje,jer se na njoj vidi da pecurka od ispusnog ventila ima veci promjer od usisnog.
Ispusni bi trebal biti veci da uspije sto brze odvest toplinu i plinove van kompresijskog prostora .
Evo ti onda još jedna moja slika od istog modela traktora da vidiš da pišeš gluposti.




Znam da bu tebi teško ovak prokužiti koji je koji pa onda evo ovak, možda ti bu lakše



photo sharing

Kaj se tiče ventila koji imaju pečurku isog promjera to je istina da takvi postoje, ali u večini slučajeva je tak kak je Edo napisal i sve ostalo su iznimke.
Pečurka ispušnog ventila je manjeg promjera ali je zato debljeg mesa
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Re: stelovanje ventila

To je tako kod atmosferaca u pravilu, a caka je ta da na usisu treba povećati presjek jer potlak ide do cca -0.2 bar, što nije mnogo, a ispuh je manji nauštrb usisnog jer nakon eksplozije i otvaranja ventila brzina istrujavanja je ohoho veča.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: stelovanje ventila

Očeš reči lakše je ispuhnuti nego usisati jer ga kod ispuha ima kaj pogurnuti
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Re: stelovanje ventila

Čitaš mi misli, jebi ga, nisam znao kako to sročiti, sad i sam vidim da iz toga nije jasno kaj sam htio reči:mur:
 
T

Todi

Guest
Re: stelovanje ventila

ovdje je rijeć o podešavanju ventila,
sad smo počeli brkat zazor ventila i izgled ventila,
usisni ventil je veći dok zazor ventila je veći kod ispušnog
koji dio nije jasan???????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Re: stelovanje ventila

Ćitam taj radionički za TV prvi put od kad ga imam i tam stvarno piše 0,20.
Pošto je zračnjak bilo bi to ok.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Re: stelovanje ventila

To je tako kod atmosferaca u pravilu, a caka je ta da na usisu treba povećati presjek jer potlak ide do cca -0.2 bar, što nije mnogo, a ispuh je manji nauštrb usisnog jer nakon eksplozije i otvaranja ventila brzina istrujavanja je ohoho veča.
konačno neko...:icon_pray::(y):

ovdje je rijeć o podešavanju ventila,
sad smo počeli brkat zazor ventila i izgled ventila,
usisni ventil je veći dok zazor ventila je veći kod ispušnog
koji dio nije jasan???????
Misliš pečurka ventila? Ovdje se vodi diskusija o zazoru ventila na Lombardini motoru, svi koji pogone TV imaju jednak zazor ventila stoga uzalud tarete tipke pišući o ovoliko usisni onoliko izduvni

Ćitam taj radionički za TV prvi put od kad ga imam i tam stvarno piše 0,20.
Pošto je zračnjak bilo bi to ok.

neće sigurno dobit krila ako se postavi na tih 0,20 nadam se da klackalice nisu "ujedene" i onda ničime ne izmjeri tih 0,20 :eek::
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh