• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

tomonh

T

tomonh

Guest
Pozdrav svima.Zovem se Tomislav,21godina. Student VGU Križevci 3.God. smjer "Menađment farme". Živim u okolici Dugog sela,bavim se ratarstvom od 15godine. Sad obrađujemo oko 180ha zemlje,Do sada 90 ha. Sijali smo najviše kukuruz i pšenicu a nešto malo ostalih žitarica a sad čemo uvest i uljarice,soju i uljanu repicu.
Od mehanizacije posjedujemo gotovo sve kaj nam je potrebno:
Novi kombajn New holland tc5070 sa kukuruz,žito+adaptacija za uljanu repicu.
Traktor New holland tm155
" Fiat 100 ks
" Imt 35ks
Plug 4br vario vogle noot
Plug ravnjak 3 br.neznam marku
Sjetvospremać 4.4m
Tanjuraču 36 diskova
Rototiler i sijačica3m
Rotobrane 3m
Prskalicu Leško 1200l
Prskalicu 400l
Rasipač vučeni 1.5t
Dva malčera Ino
Pneumatsku sijačicu 6redi Poljostroj odžaci
Front Sternkreker 3m
Pipo rovokopač do 50cm
Kamion zastava 4t kiper
Podrivač 5tjela
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Dobrodošao kolega student :D :D
I ja isto studiram u križevcima, vanredno, sad sam prva godina. Ti si isto vanredni?

Dobre strojeve imaš :D
Kak ide NH s 4 brazde? Budući da si uduplao površine, misliš kupit veči traktor?
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Dobrodošao kolega student
I ja isto studiram u križevcima, vanredno, sad sam prva godina s Mariom . Ti si isto vanredni?
Jel težak smjer menađment farma :?:
 
T

tomonh

Guest
Ne ja sam redovni. Ide sad svama kolega Kruno,on se također bavi retarstvom.Dal ga znate?
Ide Holand jako dobro sve ovisi o zemlji,a zato smo uzeli vario plug. Tu kod mene je bolja zemlja i na 16-18" brzina 7-8km/h. a kaj smo sad unajmili nije dugo obrađivano 7-8god. jako se teško ore.Na 12-13" brzina 6km/h.
Nije menađment težak,malo više od drugih smjerova.
 
T

tomonh

Guest
Dobro je bilo mojoj generaciji,godina prije neki profesor al je dobil pedalu srušio od petoricu od devet u smjeru. u razgovoru sa nekim profesorima oni kažu da je bolje završit klasičan smjer nego menađment. a menađment je mix od sveg pomalo. Ako imate engleski nagrabusili ste ko i ja,a tloznanstvo rješite što prije,i malo je ekonomika zeznuta.
A trebal bi još neki traktor, svidio nam se Holand T7060 210ks,malo je škakljivo doba,budemo vidli do jeseni kaj bu sa tom poljoprivredom.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
I ja mislim ići na menađment.
Da li misliš ići na magisterij?
 
T

tomonh

Guest
Ma ni sam neznam. Trebalo bi iči, a sve ovisi o više faktora. A baš mi se neda učit,a sad je i puno više posla. Ja sam pogriješil kaj nisam vanredno upisal doma su me starci odgovorili.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
O dobar kombajn..
5 slamotresa :?:
Koliko ks je motor :?:
Kak si zadovoljan s njim :?:
 
T

tomonh

Guest
On je bio u Gudovcu izložen. Dobar je,nema tak pretjerano puno elektronike,da 5slamotresa,207ks,6.8l iveco,ulaz 130cm. Žitni adapter sa adaptacijom za repicu 4.5m. Možda da mu je malo veči bunker ima oko 5.5kubika,a to je svima mana. Nije velik potrošač dva dana u kukuruzu potroši oko 350 litara.
 
T

tomonh

Guest
Tak imaju svi u toj kategoriji,medio 310. U prospektu je mogučnost do 6m,i 6redi.
 
Na vrh