• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo 75

J

john66

Guest
Evo i moje ajkule..konacno došlo i njenih 5 minuta za oživljavanje, rastavili smo mejenjač i diferencijal, skoro cjeli zadnji kraj, jedino što na njemu valja je motor koji radi ko zvono.. pali ko mina, ne dimi. Nakon sređivanja mislio sam ga i obojati pa imam nekoliko pitanja o tome

1.Koliko boje treba (3 kg zelene , 3 kg crne ,2 kg temeljne , 1 kg srebrene i 2 kg bezbojnog laka ) ?
2.Kakvu boju da kupim koja kvaliteta?
3.Koliko novca bi trebalo za boju?
4.Sta da napravim sa ovim držaćom kabine ( jel se da to rješit ili druga kabina )?
 

Prilozi

  • Fotografija-0235.jpg
    Fotografija-0235.jpg
    57.7 KB · Pregleda: 928
  • Fotografija-0237.jpg
    Fotografija-0237.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 543
  • Fotografija-0238.jpg
    Fotografija-0238.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 527
  • Fotografija-0240.jpg
    Fotografija-0240.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 573
Posljednje uređivanje:

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Evo i moje ajkule..konacno došlo i njenih 5 minuta za oživljavanje, rastavili smo mejenjač i diferencijal, skoro cjeli zadnji kraj, jedino što na njemu valja je motor koji radi ko zvono.. pali ko mina, ne dimi. Nakon sređivanja islio sam ga i obojati pa imam nekoliko pitanja o tome

1.Koliko boje treba (3 kg zelene , 3 kg crne ,2 kg temeljne , 1 kg srebrene i 2 kg bezbojnog laka ) ?
2.Kakvu boju da kupim koja kvaliteta?
3.Koliko novca bi trebalo za boju?
4.Sta da napravim sa ovim držaćom kabine ( jel se da to rješit ili druga kabina )?

ja danas završio slaganje svoje devedesetke farbo sam ga do zadnjeg šarafića
potrošilo se ovako odprilike
1 kg zelene, 2.5 kg tamnoplave, 0.5 kg srebrne stme da je ofarbano 6 točkova + tegovima
bezbojnog laka nisam kupovo jer sam uzeo auto lak boju 2k u kojoj več ima lak, boju sam platil 600 kn
a nosač kabine povari i maži dalje kak je išlo dosad :weedman:
 
J

john66

Guest
ja danas završio slaganje svoje devedesetke farbo sam ga do zadnjeg šarafića
potrošilo se ovako odprilike
1 kg zelene, 2.5 kg tamnoplave, 0.5 kg srebrne stme da je ofarbano 6 točkova + tegovima
bezbojnog laka nisam kupovo jer sam uzeo auto lak boju 2k u kojoj več ima lak, boju sam platil 600 kn
a nosač kabine povari i maži dalje kak je išlo dosad :weedman:
daj slike.. znaći autolak , samo kila zelene pa neznam bolje je u par slojeva kad se već radi...a za ovaj nosać neznam neki maistori su to gadno zabrljali i ružno izgleda .. probat cu sa gitom to malo rješit.. i kolko je vremena ošlo na 90-tku ?? zanima me jel bi se to moglo do sijanja rješit??
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
daj slike.. znaći autolak , samo kila zelene pa neznam bolje je u par slojeva kad se već radi...a za ovaj nosać neznam neki maistori su to gadno zabrljali i ružno izgleda .. probat cu sa gitom to malo rješit.. i kolko je vremena ošlo na 90-tku ?? zanima me jel bi se to moglo do sijanja rješit??

slike imaš kodmene u temi predstavi se
vremena treba puno ak misliš napravit kak treba mi smo ga radili više od 3 tjedna od jutra do mraka al samo farbanje a vidim tvoj je rastavit komplet zadnji kraj pa če ti trebat sigurno više vremena
ja i stari rastavljali i sastavljali a farbanje mi je radio jedan kolega autolakirer sredio ga je:finga: ko bonbonćić traktor izgleda
do sijanja sumnjam da bi moglo bit gotovo :scratch:scratch
 
J

john66

Guest
torpedo ti je predobar svaka cast.. jesi boju skido do golog lima ili kako??
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
torpedo ti je predobar svaka cast.. jesi boju skido do golog lima ili kako??

nisam ništa skido jer traktor nigje nije bio hrđav ni udaren samo dobro ga opro u ivasoli i prešprico antikorozivom , a blatobrane i haubu prešo sa nekim vodobrusnim papirom i odma farbanje
ako je dosta hrđav ili ima puno naslaga boja najbolje bi bilo ga dat na pjeskarenje
 
J

john66

Guest
nevalja pjeskarenje jer onda treba puno zaštite prije samog bojanja .. nije hrđav jedino kabina na kojoj bi trebalo više posla ( planiram rješit blatobrane haubu i "kostur" pa kabinu naknado stavit da je polako i fino sredim (može par tjedana bez nje ) .Ima original boju i još jednu koja uz malo muke ide dole sa miniwašom..a motor i ovo si samo dobro opro i deri sa bojom ??
 
J

john66

Guest
ove gume oko vrata stakal itd..jesi to kupovo ili stare stavljo.. jel znas di ima za kupit ??
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
ove gume oko vrata stakal itd..jesi to kupovo ili stare stavljo.. jel znas di ima za kupit ??

metio sam stare jer nisu loše, a di bi se to moglo nabavit nebi znao :D
 
J

john66

Guest
metio sam stare jer nisu loše, a di bi se to moglo nabavit nebi znao :D
onda cu se morat raspitat da nađem to negdje ....haubu sam pripremio sutra špic git pa boja.. neznam dali da poslje gita stavim i temeljnu ili samo git pa boja ??

kako si pripremo ovaj "kostur" mašinu i to..?? samo opro dobrano ( odmastilo) ili kako ??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
onda cu se morat raspitat da nađem to negdje ....haubu sam pripremio sutra špic git pa boja.. neznam dali da poslje gita stavim i temeljnu ili samo git pa boja ??
kako si pripremo ovaj "kostur" mašinu i to..?? samo opro dobrano ( odmastilo) ili kako ??
moje mišljenje je bolje temeljnom bojom preko gita nego odma sa zelenom bojom

kad sam sve porastavljo ( ostali samo točkovi i volan ) onda sam
dobro opro miniwošem pa ostavio da se osuši pa onda prešprico sa ivasoli da odmasti sve što nisam mogo oprat i onda opet pranje i kad se osušio prešprico sa antokorozivom onda u garažu poskido točkove kostur metio na klocne i drugi dan ujutro na farbanje :mrgreen::mrgreen:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sto se tice lima obvezno prejdi vodobrusnim smirglom.Mini vash nemoze isprati masnocu koja se upila u farbu.Znaci malo vode i smirgla i sav lim tako prejdi.
 
J

john66

Guest
daj mi recite kupo sam neki spric git i piše da treba razrjeđivaća koliko da ga stavim ( mora biti nisto ?? ) jel mogu samo dobro promješat u u špricu pa nanet ili baš mora razrjeđivać ??'
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,938
Ako je na šprici dovoljno velika diza ........
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
daj mi recite kupo sam neki spric git i piše da treba razrjeđivać koliko da ga stavim ( dali morabit nitro ?? ) jel smijem samo dobro izmješat i u špricu pa nanjet ili baš mora ic razrjeđivać

moraš znat kakav špric-kit imaš !!!!

ja sam danas koristio U-POL 2k (šprickit) u njega ide erter(brzi utvrđivač) U-POL u omjeru 4:1

neznam kaj bi se dogodilo da staviš neki običan razređivač

ova moja kombinacija kosta 1l šprickita 85kn i erter(laički sp.razređivač)2,5dcl 40kn
 
B

BAGERISTA

Guest
daj mi recite kupo sam neki spric git i piše da treba razrjeđivać koliko da ga stavim ( dali morabit nitro ?? ) jel smijem samo dobro izmješat i u špricu pa nanjet ili baš mora ic razrjeđivać

Moraš si miješat,,,,,isklučivo s onim šta piše na njegovom pakiranju,,,,ili da ti sam prodavač reče,,,ako postoji koja zamijena........dobro pazi koje boje koristiš,,,i da se podržavaju(ako ne če doč do guljenja,,,i jovo-na novo):shock::shock:

U nijednu auto lak,boju ne ide,,,nitro-a niti u špric kit,,,nakon sušenja,,moraš ga dobro pobrusiti,(špric-kit),,i da dođe ko jaje gladak,,,i nakon toga opet špricanje......svake rupice,,,i ostalo,,če ti se pooznat,,,ako egdje preskočiš,,,zato ruke na muke....:shock:;);)

Pitaj,,,več nekako čemo ti pomoč,,,,jer i tako je sve skupo,,,a kamoli da bacaš,još...........:madmana:
 
J

john66

Guest
ja dobro izmješo i malo nitro razrjeđivaća i to je dobro samo sam prvom rukom i dobro je skoro pa 100% glatko jos jedan sloj i ismirglat..
 

Najnoviji postovi

Na vrh