• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4506

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Nećeš pogriješiti s većom pumpom.
 

MironKc

Novi član
Tu od
11 Srp 2015
Poruka
2
Torpedo 4506

Znaci prije par dana smo ja i moj tata kupili novi traktor i ne kuzim kako se svijetlo upali jer smo se probali s onom ručkom za žmigavce i trubom ali i dalje neće,jedino svijetla hocu dok drzim ručicu gore a inače neču...
Ne kuzim se bas u traktore zato "no hate":) i molim vas tko se kuzi neka mi pomogne
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Re: Torpedo 4506

Na kontakt bravi palis. A na rucici za zmigavce mozes samo blicati. Zato ti se i vraca cim pustis.
 

MironKc

Novi član
Tu od
11 Srp 2015
Poruka
2
Re: Torpedo 4506

Onda mi nesto ne valja jer mi samo zadnja svijetla rade dok to napravim...
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Morao bih skinuti pumpu hidraulike s malog Torpeda. Zuji mi cijelo vrijeme, pa da vidim što joj je. Pitanje je kako i na što paziti prilikom demontaže/montaže i moram li ispustiti ulje iz kućišta hidraulika, da mi ne bi iscurilo van dok je pumpa skinuta.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Provjeri filter najprije. Ako je pumpa iznad rezervoara onda je normalno da zuji.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Provjeri filter najprije. Ako je pumpa iznad rezervoara onda je normalno da zuji.
Usisni filter u kućištu hidraulika sam očistio. I opet zuji. :^): Nekao mi se čini da je pumpa ispod razine rezervara ili tu negdje po visini.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Da ti ne vleče zrak negdje na usisnoj strani?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Po zujanju pumpe.
Skini usisnu cijev s pumpe i propuši ju ili pogledaj jel curi ulje na njoj.
 
Posljednje uređivanje:

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Od koje firme si kupio pumpu i kako se pokazala?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Bosch je. Za sad je dobro, ne grije se ulje i ne zuji. Moram jos novi razvodnik posto poskakuje hidraulika. Posto radi 20 sati godisnje ne zurim se puno.
Ne sjecam se tocno kako ide skidanje ali moras skinuti onaj dekl od naprijed, dvije cijevi( na donju ispustis ulje) i ona 4 sarafa. Moras paziti kad skidas zupcanik da ti kajla ne upadne u motor.
 

Sava

Novi član
Tu od
22 Srp 2016
Poruka
1
Torpedo TD 45

Pozdrav,kupio sam TD 45 prije 3 godine. Vrhunska mašina,ima nekih sitnica za popravit ali je dobar. Imam problem sa druk lezajem,crkao mi je prije 15ak dana. Od tada je majstor popravljao 5 puta i svaki put je radio jedan dan i ponovo crkavao. Ako neko zna u cemu je problem moze li da mi kaze,ili makar da mi kaze u cemu bi mogao biti problem jer u mjestu gdje zivim jedini imam taj traktor a majstori ih ne rade. E,da. Ukoliko neko nesto zna moze mi odgovorit na mail Savabulatovic1997@gmail.com jer se bas ne snalazim na ovom forumu
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Što se desi sa tim ležajem? Ima neka slika?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vendelin73

Novi član
Tu od
1 Ožu 2013
Poruka
12
Ljudi, dal netko zna dimenzije semeringa na kotaćima, moram mjenjat pakne, a nemogu naći oznaku dimenzije semeringa na osovinama., za TD 4506 S, 1984. godina.
Hvala unaprijed
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Semering, poluosovine? Nije ga baš jednostavno zamijeniti jer se s njime mijenja i čahura (tzv. tlačni prsten) koja je dosjed ležaju kotača, a ona se ugrađuje zagrijana na zadanu temperaturu i hladi.
Semering je 80x10x12 po katalogu, no kupuje se u pravilu ono što je dostupno a to je 80x100x13
143lvkn.jpg

20iw22o.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh