• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4506

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Koliki je promjer te poluosovine pod lagerom?
MTM? Kaj nije to mjesto zaslužilo bolji lager? Skuplje ga je promijeniti neg kupiti.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Taj je bio na stanju pa sam ga montirao. Za sada je ok. Original je bio Rumunjska i bio je kao novi nakon 4500 sati rada i 15 godina. Semering je uvijek malo slinio, vjerojatno su ga oštetili još kod montaže.

poluosovina je masivna mrcina, 70 mm promjer na ležaju
2j1q7vc.jpg

256sayd.jpg

2zp40wm.jpg
 

BRMIC

Član
Tu od
2 Stu 2015
Poruka
35
Pozdrav svima
Tata ima Torpedo 4006, 77 g, ima orginalnih 5000 radnih sati. Kupujemo malčer za košnju livada jednom godišnje jer ih više ne kosimo. Imam dva pitanja koliko široki malčer može tjerati taj traktor, da li uzeti y noževe ili one druge ( uvijene čekiće )
 

MarkoDe

Novi član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
9
Osobno imam 4006 i gramipa gs55 160cm sa čekićima i ide to na povremenim košnjama, ali na duge pruge uz često korištenje, mislim da bi tražio klipove po livadi
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Trebao bi informaciju za kolegu.
Od torpeda 45 dimenzije klipa I cilindra.
Znaci fi, duzinu, fi bolcna I cilindar fi nutarnji, vanjski
I duzinu.
Hvala

Poslano sa mog GT-I9105P koristeći Tapatalk
 

alenaky

Novi član
Tu od
6 Pro 2016
Poruka
1
pozz,nedavno sam kupio Torpedo 4506 i zanimaju me malo vaša iskustva s njima,traktor je 1980 god i relativno je ušćuvan,bar kako mi se čini,nov sam na forumu pa nemojte zamjerit ako sam otvorio temu na krivom mjestu il sl :D Evo i slike: http://imageshack.com/a/img923/3092/sdjxLP.jpg
 
Posljednje uređivanje:

lukavtc

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
34
Ima li netko, nekavu dokumentaciju za TD4506, upute za korištenje ili možda radionički priručnik? Treba mi malo literature za zimske dane :D
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Imam ja katalog rezevnih dijelova i upute za korištenje Adriatic serije TD45,TD55. Veći dio sklopova isti na 4506 i 45 kao i održavanje. Ako želiš javi na pp, moram to stavi preko Iskon Jumbo maila jer je veliko cca. 13 MB svaki.
Radioniči priručnik još nisam našao da netko je voljan podijeliti ili ih nema :(
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Pumpu hidraulike kojeg kapaciteta bi preporučili za TD4506. Original se u uputama navodi 11 L/okretu, a ima u prodaji i 14 L/okretu. Može li naštetiti hidrauliku/razvodnom ventilu malo jača pumpa?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
moze ici 14, ako ima servo ide do 19 L i funkcionira bez problema, isprobano, jedino je brži hidraulik pa kad bude potrebno fino podizanje bude tesko jer poluge skoce brzo, govorim za 19 L, a 14 ide i to uzmi bolje nego 11.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Imao 19 l na torpedu,kada podize silokombajn hoce da prevrne traktor koliko brzo poluge idu. Nisam imao preciznost dizanje jer poluge doslovno skacu bilo prazne bilo pod teretom.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Dodaj vanjski cilindar pa bude dovoljno spora, a radila bude sa znatno manjim tlakom.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Pumpi hidraulika ima u trgovinama raznih, kao i cijena. Odgovara li po dimenzijama konusa i rupama za prišarafit original Boschova pumpa (Bosch rexroth) koju mogu naći za Deutz 4506? :icon_scratch: Možda je glupo pitanje, ali ipak da provjerim. DA nisu ovi u Rijeci opet nešto kemijali s dimenzijama prihvata?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Evo ti iz kataloga petoletke, tu imaš kat. br. i za Bosch a onda za njega imaš i dimenzije. Nisu ovi u Rijeci kemijali, sve standard.

vmujgl.jpg


_8B3bIB3_IzLYIvGYK3AWp-EfGhAJFzum2o2
 

Ljubisa56

Novi član
Tu od
14 Srp 2017
Poruka
2
Imam problem tako sto ubacuje gorivo u karter i povecava nivo ulja. Radjena je bosch pumpa, AC pumpa je menjana nova, dizne su uradjene. I dalje je stanje isto. Majstori ne mogu da pomognu. Traktor vuce dobro, malo vise dimi. Godiste je 1981.
Ako neko ima predlog, bio bih zahvalan.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Provjeri ti Ac pumpu, ove što prodaju su nikakavog kvaliteta. Tako sam i ja bio kupio novu Ac pumpu i to IPM orginal. Ali odmah je bila skinuta i vraćena stara jer nije valjala
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
ljudi trebam savjet gledao sam jednog torpeda 4506 iz 1981 god sa kabinom ima preko 9000 radnih sati i čovijek je prvi vlasnik s time da je traktor dobro očuvan i da bi neke sitnice trebalo promijeniti tipa prednje gume,nagodinu zadnje,spone volane i krajnike,eventualno akumulator pa me interesira koja bi bila realna cijena za takav traktor jer čovijek traži 3500e i dali se isplati uzimati takav traktor,tnx
 
Na vrh