• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4506

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Od Zeksa je čep pol cola, paše od vodovoda... ali i njega pretegnu toliko da više nije dovoljno konusni.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
:unsure:Sad si me sijetijo na izreko, koje sam se naučijo na tom forumu i objašnjavam i pričam svima kod mene u tvornici, da se smiju ko blesavi: "Pedri i silađije mogu uništiti sve":hahah:,nije mi poznati autor, ali svaka mu čast, niko me nije tako nasmijao na tom forumu. Dobro, ak pretegneš vijk, a da razženeš karter, onda si čista silađija i peder:LOL::ROFLMAO:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
Za mnoge čepove ulja (koji nisu konusni) , a pod predpostavkom da je takvih manje.
Zato prije zatezanja , prezatezanja i naravno uništavanje navoja ili čak kidanje kartera. Dobro je znati samo koji je fi podloška čepa, tih podloški ima ta kupiti u svakoj trgovini auto jelova i dijelova za poljoprivrednu mehanizaciju, košta nekoliko kuna.
Ali uvijek postoji ali, ide se mijenjati ulje i kod zavrtanja čepa pušta ulje, jer je ta podloška prezategnuta i ne brtvi.
download.jpg
Brtva je identičnoga oblika kao i na svijećicama, Kad znate koji je fi , nabaviti nekoliko komada i mirni ste, Brtva može izdržati nekoliko (primjerenog ) stezanja, onda se previše spljošti i "NE" brtvi, treba samo 2 - 3 kn.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ovakva sa Brgudove slike ne, takve brtve su za jednokratnu upotrebu.
Naalost, današnje bakrene pločice su također za jednokratnu upotrebu jer su tak tanke da nakon jednog stezanja nemaš više kaj popuštati u njima.

Ovo je slika pločice koju Brgud spominje

 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ja sam te bakrene pločice grijo do užarenja i odma stavljo u hladnu vodu prije montaže.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Na taj način se i popuštaju, ja popuštam i nove.
A naletel sam u nekom dučanu na bakrene koje i nakon popuštanja ostaju tvrde
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,938
Bakar kad se zagrije postaje mekan.
Vremenom ponovo otvrdne, a isto tako i kovanjem - lupanjem po bakru!
Hladna voda samo pomaže da ne spališ prsteke!
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Nakon deset godina, moje druženje s Torpedom završilo je. Za moje buduće potrebe je bio prevelik i spor na cesti.
Jako sam bio zadovoljan s izuzetno malom potrošnjom, dobrim rasporedom brzina za rad na polju, suhim motorom, dobrim ajnšlagom. Manje zadovoljan onim što su u Rijeci radili: mjenjač, kočnice i diferencijal. Hidraulika je priča za sebe. Draft kontrola radila savršeno, ali regulacijski ventil me razočarao. Snage za rad imao sasvim dovoljno za svoju KS. Kao i za druge traktore iz 30+ godina starosti, glavni problem su naći kvalitetne rezervne dijelove.
 

TD 4806

Novi član
Tu od
26 Stu 2022
Poruka
2
Pozdrav svima,
Pukla mi je šipka između papučice kvačila i spojnice s getribom na TD4806. Kako je to najbolje riješiti? Da li se može zavariti ili je bolje da se kupi nova šipka.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Pozdrav. Znate li možda koliko je težak 4506 adriatik ? Zanima me koliko bi mogao tereta nositi sa stražnjim traktorskim viličarom, a da mu ne diže prednji kraj.Hvala.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Evo iz uputa pa čitaj



Hvala. Mislio sam ako neko ima taj traktor i radi s viličarom pa da mi iz iskustva kaže koliko tereta može na viličaru dizati i nositi da se ne propinje.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
604
Imam ja 4506 i viličar lakše izvedbe, što bi dizao sa njim ?
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Imam ja 4506 i viličar lakše izvedbe, što bi dizao sa njim ?
Najviše kod berbe raznog povrća u palet boxove. Zavisi od povrća ali box je 300-350kg.....Zanima me da li može podići i nositi 2 boxa.Imam i špricu 500L.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
604
Uz malo utega naprijed i ako je hidraulika ispravna može on to ako je viličar neke lake konstrukcije
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Ovo je kombinacija utega i sijačica iza koja ima 800-900 kg, radi bez problema, hidraulika uredna bez pomoćnih klipova.
 

Prilozi

  • IMG_20230421_170100_822.jpg
    IMG_20230421_170100_822.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 20

Najnoviji postovi

Na vrh