• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4506

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Oprati kak veli Mane prije svega.
I obavezno skinuti onaj limeni poklopac koji drže dvije kopče.
PAZI PRSTE
 

Jovan1122

Novi član
Tu od
11 Sij 2024
Poruka
1
Pozdrav. Imam pitanje. Za šta služi ručka između sica i mjesta za kačenje toplinga. U pitanju je TORPEDO 4506 1990 godiste. Model sa prednjom maskom.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Koliko se sjećam mislim da je to ručica za blokadu poteznica, valjda kad se podignu poteznice, ta se ručka okrene i možeš u vožnji pustiti poteznice i rasteretiti hidrauliku, a ta ručka blokira poteznice da ne padnu dole.
 

MateoBokun

Novi član
Tu od
13 Sij 2024
Poruka
2
Poštovanje, nije mi jasno u cemu bi bio problem traktor se inace ne koristi cesto to jest mogu reci da se ne koristi. Tu i tamo ga upalimo da radi malo i svaki put napunimo akumulator i onda ili upali iz prve ili ponekad zavergla me upali probas opet i samo se cuje klik. Mijenjao se anlaser prije par godina i bilo je sve u redu. Cini mi se kao da anlaser ponekad tesko okrece. Lp!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,762
Ako je prije par godina mijenjan anlaser, a traktor radi samo povremeno, onda je gore anlaser "kao nov", ne bi trebali sumnjati u njegovu ispravnost.

Nepoznato je dok se oglasi s "klik", kako se ponašaju kontrolne lampice. Da li svijetle jednakim intenzitetom, ili se zamrače, pogase, pa ponovo upale dok odustaneš od verglanja?

Zašto stalno punite akumulator koji ne radi? Koliko je akumulator star?

Za klikanje može krivac biti i oksidirana klema, loša masa, zahrđala kotva automata, teško pokretne i zmazane četkice, pregrijani rotor i izbačen "cin / kositar / lem", ovisno kako lokalno zovete materijal za meko lemljenje, može biti i pregrijana brika između automata i statora, može i još ponešto...
 

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
Pozdrav,vaše mišljenje torpedo adriatic 4506,96 godina jel se kvarenju često,i što može bit kad se upali u zvonu gdje su lamela kao da škripi nešto normalno ležaj a kad stignem kvacilo manje se cuje
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
71
Poštovani kolege došlo je vrijeme za generalku na TD 4506 pa me zanima di kupit najkvalitetnije dijelove na podrucju zagrebacke zupanije i koju marku sklopova stavit?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
Gledam sad taj Kolbenschmidt ima neke dve cijene 70e i 125e
Klip s karikama 1 specijala 35e
U bivšoj firmi Na bagerima i valjkima je taj kolbenschmidt znal papat ulje i to dosta, već nakon 1000 sati
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Mi kad smo na svome mijenjali karike rekli su da ne gledamo ništa drugo osim tog Kolbenschmidta. Bilo je još nešto u ponudi (ne sjećam se više šta) i to je bilo i više nego duplo jeftinije.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
Kolbenschmidt nije kriv za "papanje" ulja ,možda nisu cilindri mjenjani a bili jajoliki pa dok ne prelegne karika na stublini pa se događa to. Ili je nešto krivo okrenuto.
Usput jel se kome dogodilo da nakon polugeneralke motor gubi balans pa da ima vibracije?

@miha55 ako nemaš pravog majstora doma daj kompletan motor nekoj firmi koja radi Deutz pa da se to napravi kak spada. (tipa: strojna Jambrošić, Idm Čotić)
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
Kolbenschmidt nije kriv za "papanje" ulja ,možda nisu cilindri mjenjani a bili jajoliki pa dok ne prelegne karika na stublini pa se događa to. Ili je nešto krivo okrenuto.
Ajd pročitaj još jednom kaj sam napisal,nisam jedan takav motor složil s kolbenschmidt i original Deutz sklopovima. Kak ni trošil ulje do cca 1000 vur ak je "nekaj naopako" okrenuto.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,938
Kolbenschmidt nije kriv za "papanje" ulja ,možda nisu cilindri mjenjani a bili jajoliki pa dok ne prelegne karika na stublini pa se događa to. Ili je nešto krivo okrenuto.
Usput jel se kome dogodilo da nakon polugeneralke motor gubi balans pa da ima vibracije?

@miha55 ako nemaš pravog majstora doma daj kompletan motor nekoj firmi koja radi Deutz pa da se to napravi kak spada. (tipa: strojna Jambrošić, Idm Čotić)
Te vibracije su mogle biti i od premalog kompresionog odnosa.. Na tim motorima se glave moraju distancirati do određene visine kako bi motor delal lijepo.. Inače zna nabijat..
Pogotovo se to pozna na motorima koji su v šasiji (viličar kamion). Sve živo bruji oko njega.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
@mika
Znači ima kolbenschmidt org i kolbenšit?
Nisam dugo nabavljal djelove pa neznam. Ali unaprijed hvala ako možeš razjasniti.
Obično su 913 motori u radnim strojevima ili?

@Matija_E30
Je, treba biti isti kompresioni prostor na svakom cyl. A kreće se od 0.9-1.1mm, jel tak?
 

MateoBokun

Novi član
Tu od
13 Sij 2024
Poruka
2
Pozdrav, želio bih da mi netko pomogne tj da napise kako se pravilno radi mali servis na torpedu 4506s. Što i kako treba promijeniti i postoje li neke “fore/cake”! Hvala!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,912
Ne postoji "mali servis"!
Postoji, ali na papiru ili u glavi.
Kad jednom počneš, onda daj ovo, treba ovo i ovo, ovo je loše.....
 

tomek wolf

Novi član
Tu od
13 Tra 2021
Poruka
19
pozdrav svima,
imam problem s hidraulikom na 4506. Kad je pod opterečenjem (čak i cca 100kg), u vožnji počne propadati prema dolje, i onda se čuje nekakvo zujanje, struganje i vidim da se hidraulika diže u zadani položaj sama. Nakon toga se čuje i osjeti kao neki udarac i onda par sekundi mir. Nakon toga opet počinje propadanje, zujanje...
Da li netko zna što bi to moglo biti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh