• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4506

M

mboz245

Guest
pozdrav! kupio sam torpeda td 4506 84 god. pa pošto se baš ne razumijem u traktore zamolio bih vas za par korisnih informacija. koje su mu mane i prednosti na što moram obratiti pozornost,svakih koliko radnih sati se radi servis.
preko čega se podmazuje diferencijal dali preko hidrauličnog ulja ili od mjenjača??kada se vozim sa traktorom dosta mi se čuje diferencijal zbog čega?
unaprijed se vam zahvaljujem na korisnim informacijama kao novi vlasnik torpeda
zoki :D
 
D

danijel

Guest
Re: torpedo td 4506 84 god.mane i prednosti

ja imam takvog istogodiste i model. Imas ispod sica vijak s prednje strane odvrnes ga i ispod na sebi im sipku za mjerit ulje u difrencijalu. Tako i moj ima zvuk, ali ima ulja u mijenjaču, zadnje dvije godine se počeo čut. Najvaznije kad radis u prahu da cistis filter zraka, i kočnice nisu bas nesto, ak te zanima jos sta slobodno pitaj
 
M

mboz245

Guest
Re: torpedo td 4506 84 god.mane i prednosti

puno hvala na odgovoru,a onaj plastični vijak iza sica ,tu se mjeri ulje za hidruliku?svakih koliko radnih sati radiš servis motora i dali si zadovoljan sa torpedom jesi imao kakve kvarove
 
D

danijel

Guest
Re: torpedo td 4506 84 god.mane i prednosti

da tu mjeris ulje za hidrauliku. Traktor je zmaj, ima mislim preko 30 000 r/s, ore, balira, kosi, kupi sijeno, imao je 1 generalku i jedno mjenjanje prstenova, ali za to sam ja kriv jer sam vozio dalje kad je filter zraka bio zastopan, pa se pregrijao, sada ima 7 000 r/s poslije generalke i ide ko lud. Od kvarova sam mijenjao lamelu kvacila 3 puta, ali i to sam ja kriv jer sam preforsirao, imao veliku prikolicu za gnoj , pa sam po blatu zapalio kvacilo, kočnice par puta popravljao, i tak, inace nakon 200 r/s mijenjam ulje u motoru, i stavljam shel ulje. Mijenjao sam i u difrencijalu nesto jer mi je ostala blokada upaljena i to je to, sve u svemu traktor sta je sve prošao, jos radi ko lud
 
M

mboz245

Guest
Re: torpedo td 4506 84 god.mane i prednosti

moj ima 4500r/h inače sam jako zadovoljan s njim ali dosta ljudi ga kudi kao torpedo nije dobar.
dao sam za njega 3500e od prvog vlasnikaje .prošli mjesec sam ga ofarbo na novo sad je ko iz dučana jedino još moram promjenit zadnje gume.znači to što mi se čuje diferencijal kažeš to nije ništa
 
D

danijel

Guest
Re: torpedo td 4506 84 god.mane i prednosti

nesto zuji ali napravir ce jos meni vec 7000 r/S ZUJI i jis radi, tako samo šibaj, pun gas, i uvijek idi vecim gasom posto ima zracno hladjenje, pogotovo po ljeti
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: torpedo td 4506 84 god.mane i prednosti

mboz245 kaže:
moj ima 4500r/h inače sam jako zadovoljan s njim ali dosta ljudi ga kudi kao torpedo nije dobar.
dao sam za njega 3500e od prvog vlasnikaje .prošli mjesec sam ga ofarbo na novo sad je ko iz dučana jedino još moram promjenit zadnje gume.znači to što mi se čuje diferencijal kažeš to nije ništa
Možda zuji zato jer nije dobro uzubljen konusno tanjurasti zupčanik, ako su ga rastavljali a popravak je radio neki neki loš mehaničar?

Što se tiče održavanja, mjenjaš ulje u motoru, provjeravaš nivo u getribi i hidrauliku.
U getribu ide hipenol, u hidraulik motorno ulje.
 
C

clever

Guest
Re: torpedo td 4506 84 god.

pozdrav svima DF&Torpedo otkad u u hidraulik ode motorno ulje valjde nisliš Hydrol smrdi po ljepilu ko vrag ja u moga u motor sipam Delta 5 isto ko i u mjeljač a u hidrauliku Hydrol i tako već 28 godina i ide ko lud a gorivo sipam dizel(čisti) jest malo skuplji al je čišći i manje troši od njega nemoraš toliko mijenjat filtere. i imam jedno pitanje zašto mi gubi pritisak na hidrauliku samo nekad nekad propadne i odma ga vrati al samo kad je pod opterećenjem ako nko za kako da to riješim kek mi javi a tebi žto ti zuji difeerencijal nemoj se igrat i meni je tako prije jedno 5-6 godina pa sam skoro moro mijenjat cijelu zadnju osovinu bolje ti to pregledaj
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Re: torpedo td 4506 84 god.

Ja u svoj Torpedo Adriatic Td 45, u motor stavljam 15w40 Shell, a isto to ulje imam i u hidrailuci, ispod sica. Ne čujem nikakvo zujanje u getribi. A što se tiće hlađenja motora, najbitnije je što češće skinuti poklopac sa cilindra i ispuhati cilindre kompresorom, da nebude prašine, kako bi protok zraka bio što bolji, i naravno redovito mijenjati filtere. Ja u traktoru imam kontrolnu lampicu, koja u slučaju puknuća remena, ili ako nije dovoljno napet svijetli, i ako se upali obavezno se mora zaustaviti i provjerit gdje je greška, jel zaribat će ako turbina ne hladi.

I već je jedan kolega napomenuo da treba ići večim gasom, to je istina, ja npr. imam 12cola IMT plug, 2 brazde i traktor bi ga mogao vuči drugom brzinom, ali ja uvijek idem prvom, i to pun gas, da što bolje vrti i hladi ga. Inače, deutz/torpedo, samo ga goni, moj je uvijek kad sam na cesti pod punim gasom, ide 40km/h, mora biti razigran, a ne ko moji susjedi , voze traktore u 4. ili ako imaju 5 brzina, na leru bez gasa, i tvrde da čuvaju traktor, a kad mu daš gasa nikad ga primit, samo se guši. Torpedu kad si dao gas on odmah konstantno ubrzava, nema gušenja ni trokiranja.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Re: torpedo td 4506 84 god.

TorpedoTD45 kaže:
Ja u svoj Torpedo Adriatic Td 45, u motor stavljam 15w40 Shell, a isto to ulje imam i u hidrailuci, ispod sica. Ne čujem nikakvo zujanje u getribi. A što se tiće hlađenja motora, najbitnije je što češće skinuti poklopac sa cilindra i ispuhati cilindre kompresorom, da nebude prašine, kako bi protok zraka bio što bolji, i naravno redovito mijenjati filtere. Ja u traktoru imam kontrolnu lampicu, koja u slučaju puknuća remena, ili ako nije dovoljno napet svijetli, i ako se upali obavezno se mora zaustaviti i provjerit gdje je greška, jel zaribat će ako turbina ne hladi.

I već je jedan kolega napomenuo da treba ići večim gasom, to je istina, ja npr. imam 12cola IMT plug, 2 brazde i traktor bi ga mogao vuči drugom brzinom, ali ja uvijek idem prvom, i to pun gas, da što bolje vrti i hladi ga. Inače, deutz/torpedo, samo ga goni, moj je uvijek kad sam na cesti pod punim gasom, ide 40km/h, mora biti razigran, a ne ko moji susjedi , voze traktore u 4. ili ako imaju 5 brzina, na leru bez gasa, i tvrde da čuvaju traktor, a kad mu daš gasa nikad ga primit, samo se guši. Torpedu kad si dao gas on odmah konstantno ubrzava, nema gušenja ni trokiranja.

Inače, dolazim od Siska.
Zanimljivo, da ide 20km/h još bi i povjeroval, ali 40? Pa, pri vama niti nema neke nizbrdice gdje bi mogel ići 40km/h :lol:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: torpedo td 4506 84 god.

To je isto ono što sam s Bobom raspravljao za 549, vjerojatno je Adriatic i ide 30 km/h, a ako ga autom mjeriš pokazuje 40 km/h. :blackeye
 
B

Bobo

Guest
Re: torpedo td 4506 84 god.

vedrankc kaže:
To je isto ono što sam s Bobom raspravljao za 549, vjerojatno je Adriatic i ide 30 km/h, a ako ga autom mjeriš pokazuje 40 km/h. :blackeye

Mjerio mi stari GPS-om i ide nesto malo ispod 40... Sad su se zadnje gume vec pojele, pa ono. Da su nove mozda bi ocepio i 40...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: torpedo td 4506 84 god.

Neznam, ali ta nazivna max. brzina je uvijek manja nego u stvarnosti, tak je isto i sa bržim traktorima, moj Agrostar ide 50 km/h, a u kabini na displayu i u tehničkim podacima piše 40 km/h.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Re: torpedo td 4506 84 god.

Vjerovali ili ne traktor ide 40. Provjereno sa Deutz agrotronom 150, i neki Same, isto preko 100ks. vozi se s autom iza njega i ide 40, da ne kaže sitno preko 40, skoro 45. Bosch pumpa je RBR originalna, nikad skidana, sve plompirano, ništa nije štelano ni otvarana, traktor tak ide od prvog dana. Nema bržeg u selu, ni imt ni ursus ni rus, ništa ga ne šije, osim naravno ovuh velikih traktora po 150 ks, ali to je druga priča. Gume su tvornički dimenzija, sve je tvornički, stvarno ništa nije preslagivano. Susjed ima 4806 i isto ide tako, još je malo brži od mene, zanemarivo, ali stavil je neke veće gume. 1.,2.,3. brzina su mu "normalne" kao npr kod IMT 539, a kad ubaciš u 4. ona je kao transportna i stvarno trakor ide.
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Re: torpedo td 4506 84 god.

vedrankc kaže:
Neznam, ali ta nazivna max. brzina je uvijek manja nego u stvarnosti, tak je isto i sa bržim traktorima, moj Agrostar ide 50 km/h, a u kabini na displayu i u tehničkim podacima piše 40 km/h.

Meni u knjizici od 549 pise max brzina 30, jer 40 ne smije pisati. Svaki IMT ide 30km/h "na papiru" al ja se kladim u janje da sam od 35 sigurno brzi, da mjeris ne znam s cim.

Torpedo traktori hoce potegnuti na cesti fino, barem oni koje sam imao prilike voziti ili se voziti iza njih, 7506 mi se cinio spor i trom, al ipak dvije prikolice pune nisu mala stvar.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: torpedo td 4506 84 god.

TD 7506 special je jako spor, max. brzina je svega 25 km/h, dok adriatic (ili TX) je ubrzan na 30 km/h, a razlika je se toliko osjeti da nebi vjerovali. S TX-om sam se vozio iza jedne 90-tke, pratio sam ga sa manje od pola gasa, i obišao samo tako.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Možda zuji zato jer nije dobro uzubljen konusno tanjurasti zupčanik, ako su ga rastavljali a popravak je radio neki neki loš mehaničar?

Jel ima tj. jel postoji kakvo uputstvo kako se uzubljuje konosno tanjurasti zupčanik. Interesira me jer imam 75icu (55.4) koja zuji od kak je kupljena polovna, al nemam priručnik o diferencijalu...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Jel ima tj. jel postoji kakvo uputstvo kako se uzubljuje konosno tanjurasti zupčanik. Interesira me jer imam 75icu (55.4) koja zuji od kak je kupljena polovna, al nemam priručnik o diferencijalu...

Na 55.4 mjenjaču je normalno da se malo čuje zujanje getribe, ako je jako onda provjeriti uzubljenost konusno tanjurastog. Majstori znaju kako se uzubljuje, mislim da se mora prepustiti papir kroz zube, neznam kako se to radi, moram oca pitat, pa ću nadopisati.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Na 55.4 mjenjaču je normalno da se malo čuje zujanje getribe, ako je jako onda provjeriti uzubljenost konusno tanjurastog. Majstori znaju kako se uzubljuje, mislim da se mora prepustiti papir kroz zube, neznam kako se to radi, moram oca pitat, pa ću nadopisati.

pa zuji toliko da te lagano zivcira
 

Najnoviji postovi

Na vrh