• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4506

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Na 55.4 mjenjaču je normalno da se malo čuje zujanje getribe, ako je jako onda provjeriti uzubljenost konusno tanjurastog. Majstori znaju kako se uzubljuje, mislim da se mora prepustiti papir kroz zube, neznam kako se to radi, moram oca pitat, pa ću nadopisati.


majstor mi je rekao papir(pr.novinski) mora proći između njih kroz zube i ne smije se oštetit,,,
mislim da postoji i neka spravica za mijerenje zračnosti na hipoidnim prijenosnicima
 
T

torpedo td4806c

Guest
menjac i hidraulik

Ljudi ja takodje imam malih problemcica sa mojim "TD 4806C"...
Jedan je taj sto mi mesa ulje iz hidraulike sa uljem u diferencijalu tj. menjacu, tako da moram pre svake sezone naliti 3-4litra ulja...
A drugi je taj sto mi se u prvoj i drugoj ( i cetvrtoj sporoj ) brzini , na vecim opterecenjima cuje jako zujanje u menjacu...
Ako je neko upucen u ovu problematiku molim za pomoc. Unapred HVALA!!!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
ima za prodati TD 4506 u dobrom stanju bez kabine ali sa zastitnom ramom
ako nekog zanima neka se javi
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
zna li netko kako popraviti kočnice na torpedu 45 i ručna uopče ne drži :confused:
 
Posljednje uređivanje:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
zna li netko kako popraviti kočnice na torpedu 45 i ručna uopče ne drži :confused:

a jesi dao opis kvara:confused:
uopče ili malo???
ako je uopče da ti se nije otkačila ona poluga između ručne i doboša
i dali si je uopče pokušao štelati, dali si skidao doboš ako nemožeš doštelati da vidiš kakve su pakne
aha sad vidiim nerade ni tj. slaba ti je i nožna, i ona ti se može doštelati bolje napolugama ili iza točka na onoj zvjezdici

sagni se malo i pogledaj, u najgorem slučaju nove pakne, mislim da sam platio nešto oko 10okn
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
zna li netko kako popraviti kočnice na torpedu 45 i ručna uopče ne drži :confused:
To je relativno siroko pitanje. Zavisi kakav je kvar, opisi, da li bar malo koci. Pogledaj kakve su pakne i u dobosima i na rucnoj. Treba mozda i ocistiti dobose i sve u njima, nekada moze upasti i zemlje, sve se to zaprlja. Stelovanje se vrsi na onim zupcanicima malim sa zadnje strane dobosa sto su zatvoreno sa gumenim cepovima. Evo jedan video snimak stelovanja kocnica ali na Deutz-u. To je isto kao i na TD 4506. Pomocice ti sigurno.
http://www.youtube.com/watch?v=b3g2RIyjSQs
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
To je relativno siroko pitanje. Zavisi kakav je kvar, opisi, da li bar malo koci. Pogledaj kakve su pakne i u dobosima i na rucnoj. Treba mozda i ocistiti dobose i sve u njima, nekada moze upasti i zemlje, sve se to zaprlja. Stelovanje se vrsi na onim zupcanicima malim sa zadnje strane dobosa sto su zatvoreno sa gumenim cepovima. Evo jedan video snimak stelovanja kocnica ali na Deutz-u. To je isto kao i na TD 4506. Pomocice ti sigurno.
http://www.youtube.com/watch?v=b3g2RIyjSQs
hvala budem probal:blackeye
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To je relativno siroko pitanje. Zavisi kakav je kvar, opisi, da li bar malo koci. Pogledaj kakve su pakne i u dobosima i na rucnoj. Treba mozda i ocistiti dobose i sve u njima, nekada moze upasti i zemlje, sve se to zaprlja. Stelovanje se vrsi na onim zupcanicima malim sa zadnje strane dobosa sto su zatvoreno sa gumenim cepovima. Evo jedan video snimak stelovanja kocnica ali na Deutz-u. To je isto kao i na TD 4506. Pomocice ti sigurno.
http://www.youtube.com/watch?v=b3g2RIyjSQs
OVdje nije baš objašnjeno do detalja ....stari švabo je preskočio jedan važan korak :madmana:
Brijem da je sve dobro debelo podmazano ...
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
desni zadnji točak mi lufta malo kad sa strane zaljuljam traktor
jel hitan popravak i koliko para djelovi. pretpostavljam da treba ležaj na poluosovini i semering
:?
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
Td4506 kapaciteti ulja

pozdrav i zivjeli dobri ljudi, molim vas ak mi morete reci kolike kolicine i vrsta ulja ide u td 4506 do sad je to mjenjal mehanicar a sad bi ja to sam posto imam malo vremena i na kolko radnih sati se gdje mjenja, sam da velim traktor se koristi 90% samo za transport nist tesko recimo drva iz sume za vlastite potrebe fala unaprijed!
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
pozdrav i zivjeli dobri ljudi, molim vas ak mi morete reci kolike kolicine i vrsta ulja ide u td 4506 do sad je to mjenjal mehanicar a sad bi ja to sam posto imam malo vremena i na kolko radnih sati se gdje mjenja, sam da velim traktor se koristi 90% samo za transport nist tesko recimo drva iz sume za vlastite potrebe fala unaprijed!

scan0005z.jpg

imaš tu podatke, sad jedino neznam razliku između 4506 i 45a, dali je uopče ima
a ulje u motor i hidraulik super3 , a ostalo nije ni potrebno tj mjenjč i dif, al ide hipenol
izmjena u motoru 100-200 sati, kako ko voli:D
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
e hvala vam svima kočnice su popravljene i sad koči ko lud :D:D
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Koliko ulja ide u boš pumpu u Torpedo 45 i koje ulje, mineralno 15w40 ili bolje neko aditivirano?

usput, vidim da kolega "vedrankc" nije na forumu duže vrijeme, zna li netko šta je s njim? thx.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Koliko ulja ide u boš pumpu u Torpedo 45 i koje ulje, mineralno 15w40 ili bolje neko aditivirano?

usput, vidim da kolega "vedrankc" nije na forumu duže vrijeme, zna li netko šta je s njim? thx.

neznam koliko ide ulja, ali točiš dok na odušak(onu cijev iza )ne krene čisto ulje
a točiš gore na inbusu
ulje što bolje naravno da je bolje, ali uglavnom isto kao u motoru
za vedrana nemam pojma, ali zadnji post mu je bio okršaj s đems bondom, možda se čovjek neželi spuštati na priglupu razinu pa je napustio forum, a kako mi se čini bit će takvih još i više


inaće mene zanima kako bi se 45 ponašao sa 1200-1300kg tereta odozada
nosivost mu je 1500 ali...
650 kila sam nosio(atomizer )i nizbrdo u rikverc ga zna dići, sad gledam neki viličar, čiča kaže ima cca 500kg i sad tereta 700-800kg, da mu neće biti puno
 
Posljednje uređivanje:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
neznam koliko ide ulja, ali točiš dok na odušak(onu cijev iza )ne krene čisto ulje
a točiš gore na inbusu
ulje što bolje naravno da je bolje, ali uglavnom isto kao u motoru
za vedrana nemam pojma, ali zadnji post mu je bio okršaj s đems bondom, možda se čovjek neželi spuštati na priglupu razinu pa je napustio forum, a kako mi se čini bit će takvih još i više


inaće mene zanima kako bi se 45 ponašao sa 1200-1300kg tereta odozada
nosivost mu je 1500 ali...
650 kila sam nosio(atomizer )i nizbrdo u rikverc ga zna dići, sad gledam neki viličar, čiča kaže ima cca 500kg i sad tereta 700-800kg, da mu neće biti puno

Riješeno ovo za ulje.. Ma znam gdje se toči, gdje se ispušta, gdje curi kad ima viška.

I sam sam točio odozgo na imbus dok nije počelo kapat na odušak. No to je krivo (kad tak napravim 2tjedna mi kapa po betonu na taj odušak). Treba otpustit bočni šaraf mislim 10tku, i točit na imbus dok ne počne curit na njega. Kad počne curit, zašarafit 10tku sastrane boš pumpe (lijeve strane, do filtera ulja) i to je to.

Tako piše u knjizi. Zadnje šta sam napravio je, otpustio tu 10tku sastrane, na medicinsku špricu nabio 15ak cm gumenog crijeva (šlafića), nešto slično kao gumica sa ventil, tanko elastično, a taman se naknap nabije na špricu, i to crijevo ugurao unutra kroz 10tku šaraf, izvukao staro ulje i ostatke nafte sa dna pumpe, i zatim natočio novo ulje kroz imbus, dok nije počelo curit na tu 10tku sastrane. Sve pošarafio nazad i mir mir.

Sa osavljanjem prvog kraja, nisam nikad imao problema, ni u šumi. Dodatne (kućne izrade) utege nemam, imam spod akumulatora dvije ploče koje su došle sa njim, kao utezi, polegnuti, a napred ispred maske imam vuču, ali ne samo kuku, nego onu masnovnu koja služi kao uteg i kao nosač dodatnih utega koji se kvače na nju. I to je to, samo gas.
 
D

Dragance

Guest
moj ima 4500r/h inače sam jako zadovoljan s njim ali dosta ljudi ga kudi kao torpedo nije dobar.
dao sam za njega 3500e od prvog vlasnikaje .prošli mjesec sam ga ofarbo na novo sad je ko iz dučana jedino još moram promjenit zadnje gume.znači to što mi se čuje diferencijal kažeš to nije ništa

e hocu i ja da kupim torpeda manjeg jel ima tamo kod tebe neko da proda al da je od prvog vlasnika! i odakle si ti??? pozzz
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
pozdrav imam jedno pitanje,može li se na torpedu 4506 štelovati brzina podizanja poluga.Pitam jer me zeza kad sijem pneumackom i na okretanju mora biti dodano gasa da održi sjeme na pločama i kad potegnem ručku sijača skoči ko luda i otresa sjeme.Ima li na njemu kakav ventil za štelovanje protoka kao na nekim traktorima.hvala u naprijed
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
pozdrav imam jedno pitanje,može li se na torpedu 4506 štelovati brzina podizanja poluga.Pitam jer me zeza kad sijem pneumackom i na okretanju mora biti dodano gasa da održi sjeme na pločama i kad potegnem ručku sijača skoči ko luda i otresa sjeme.Ima li na njemu kakav ventil za štelovanje protoka kao na nekim traktorima.hvala u naprijed

A mora biti dodano gasa, prilikom podizanja hidraulika, iz kojeg razloga?

Koja godina je Torpedo? Dali je Adriatic?


Ne može se štelati brzina dizanja poluga. Može biti da je neodgovarajuće ulje pa utječe na brzinu, ali sami "uređaj" za podešavanje brzine ne postoji na TD45, barem koliko ja znam, a vjerujem da bi ga pronašao ili čuo za njega koliko već radim sa Torpedom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh