• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4506

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
torpedo je 81 g.p i sav je deutzov,ulje u hidraulici je 30-setka motorno a gas mora biti jer je sijačica pneumacka i aki nema obrtaja turbina nemože držati zrno na pločama.
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
koje ulje ide u hidrauliku od torpeda,kod mene je sad 30-etka pa kad se ugrije bude ko voda pa sumljam da mi je to uzrok što hidraulika prebrzo diže.čim pipnem ručicu a traktor na 14oo obrtaja sijača skoči u zrak i otrese zrno sa sjetveni ploča
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
koje ulje ide u hidrauliku od torpeda,kod mene je sad 30-etka pa kad se ugrije bude ko voda pa sumljam da mi je to uzrok što hidraulika prebrzo diže.čim pipnem ručicu a traktor na 14oo obrtaja sijača skoči u zrak i otrese zrno sa sjetveni ploča

INA Super5, u Torpeda 40, 45, 48, 55 ide 12L ulja.

Inače u uputstvima piše 20w40, no po zimi zna biti problema, iz iskustva, Super5 nema problema po ljetu, a zimi nije spor, tako, ako se mene pita, to je prava mjera.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
Ima li netko knjigu uputa za rad i održavanje Torpeda 4506?
Gdje ima za kupiti sajla za sat?
 
Posljednje uređivanje:

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
Trebaju ti intervali održavanja ili servisni priručnik?

Šta te konkretno zanima.

Zanima me gdje sve lijeva ulje i koje količine. Gdje se nalaze mjerni štapići za iste. Da li ide ulje u boš-pimpu i gdje? Intervali mjenjanja isto. Zatim u koji položaj ide koja ručica hidraulike prilkom rada sa priključnim oruđima. Kao i u koju rupu zakopčiti toplink. I tom slično. E sad, kako se zove knjižica gdje je to opisano to ne znam. :)
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
Danas probao zamijeniti sajlu sata i sav se izgrebao jer ne mogu dovoljno podignuti ploču sa satom da bih zavukao ruku. Kako vi to radite?
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
pa el je nisi odšarafio u nadigao??:!:

Ma jesam je odšarafio, ali je mogu nadignuti svega par cm, smeta mi onaj plastični poklopac oko osovine upravljača koji se upre do samog kola upravljača i to je to. Je li se da to kolo (iliti volan) skinuti dolje?
 

Belarus

Novi član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
15
Pozdrav bečarine!!!

Molim za savjet,naime u mom dvorištu se nalazi jedan td 45,78ili79god kojeg sam mislio popravit vlasniku iz usluge znači promjenit košaru kvačila druk ležaj,lamelu,ležaj spojničke na zamašnjaku,ispušnu granu,ulje filtere,farove žmigavce uglavnom dosta el instalacije i naravno kočnice s tim da je motor solidan,;)pošto je vlasniku malo teža fin.situacija mislim da bi ga htio i prodat a neznam koliko u ovakvom stanju vrijedi a nebi htio ponudom uvrijedit vlasnika,traktor takve snage bi mi dobro došao pa tko je upučeniji nek dade neki prijedlog za cijenu;)
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Ma jesam je odšarafio, ali je mogu nadignuti svega par cm, smeta mi onaj plastični poklopac oko osovine upravljača koji se upre do samog kola upravljača i to je to. Je li se da to kolo (iliti volan) skinuti dolje?

da se skinuti.šarafcigerom nadigneš onaj čep na kojem je znak torpeda i onda nasadni ključ unutra.neki je veči mislim da je 36 ili 38 i odšarafiš i lagano ga tuckaj po mogućnosti gumenim čekićom odozdo po krakovima dok neiziđe iz ripni...:supz:
Belarus...ak je u takvom stanju 2 tisuće eura je maksimalno po mome da vrijedi..
 

Belarus

Novi član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
15
Hvala na savjetu tako sam si i ja nešto mislio ali uvijek vrijedi čut još mišljenja nego se zaletit bez veze,ja sam traktor već rastavio i sve pripremio samo natrpam djelove gore i to je to,nisam jedino spomenuo haubu i blatobrane koji su na žalost tak zbombani da ču imat bar tjedan dana posla sa njima i gume su na nekih 60% sve 4,i moram prepiksirat prvi kraj,bilo kako bilo ako ga kupim stavit ću slike kakav je sad i dok završim sa njim....:eek:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
da se skinuti.šarafcigerom nadigneš onaj čep na kojem je znak torpeda i onda nasadni ključ unutra.neki je veči mislim da je 36 ili 38 i odšarafiš i lagano ga tuckaj po mogućnosti gumenim čekićom odozdo po krakovima dok neiziđe iz ripni...:supz:
Belarus...ak je u takvom stanju 2 tisuće eura je maksimalno po mome da vrijedi..

Fala. Budem probao. Nego, curi mi ulje na spoju desne trube i diferencijala. Izgleda da je silikon propustio.Kad nju izvlačim van jel moram na nešto paziti?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Fala. Budem probao. Nego, curi mi ulje na spoju desne trube i diferencijala. Izgleda da je silikon propustio.Kad nju izvlačim van jel moram na nešto paziti?
to nisam nikad skidao.probaj pitati Muhaničara on se u svašt kuži..:gitarist:
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
Ma jesam je odšarafio, ali je mogu nadignuti svega par cm, smeta mi onaj plastični poklopac oko osovine upravljača koji se upre do samog kola upravljača i to je to. Je li se da to kolo (iliti volan) skinuti dolje?

Skini poklopac sa volana šarafcingerom i unutra imas vijak kojeg trebas odaviti i onda polako skines volan...
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
Na kojem se šarafu odzračuje ova boš-pumpa. To je navodno IPM-ova.
 

Prilozi

  • DSC00933.jpg
    DSC00933.jpg
    43.3 KB · Pregleda: 3,115
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Na kojem se šarafu odzračuje ova boš-pumpa. To je navodno IPM-ova.

na ovome malome što je ušarafljen u veći šaraf ispod ova tri lajtunga što idu na dize..a zbog čeg bi ozračivao?pa nadrkaš i otšarafiš jednu dizu i zaalnasuješ i on pali,nije to imt,on proguta zrak..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Ne diraj taj rašaf jer buš poremetil iber druk ventil.
Samo napumpaj na opisani način
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
na ovome malome što je ušarafljen u veći šaraf ispod ova tri lajtunga što idu na dize..a zbog čeg bi ozračivao?pa nadrkaš i otšarafiš jednu dizu i zaalnasuješ i on pali,nije to imt,on proguta zrak..

Pa kaj ne bi trebao odzračiti boš-pumpu nakon promjene filtera? :scratch
 
Na vrh