• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4806 A

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Dosad sam i sipao peticu,,mozes li mi malo poblize objasniti kak' da ukljucim blokadu(speru),,jer dosad nisam na torpedu sa njom radio.?:?:
E to neznam ni ja :oops:
Vele da to treba osječajno, pa je to valjda ko i na drugim tipovima traktora, ako si se kad susretal sa njima
 

Torpedo19

Novi član
Tu od
25 Ožu 2014
Poruka
3
Torpedo 4806 hidraulika problem

Pozdrav..


dali neko zna možda u čemu bi mogao biti problem na mojem torpedu 4806,dakle:dok je traktor hladan tanjuraće donekle diže sa pola gasa,čim se traktor ugrije pod punim gasom jedva podigne tanjurače mrvicu,tolko ih "podigne" da tanjurače strugaju po cesti prilikom prolaska kroz svaki zavoj,ako neko zna u čemu je riječ neka pomogne..hvala
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Re: Torpedo 4806 hidraulika problem

Najvjerojatnije hidraulična pumpa ne postiže radni tlak, osobito izraženo kad se ugrije ulje. Provjeriti radni tlak hidraulične pumpe.

Koje ulje je u hidrauliku? Kolika je razina ulja u hiraduliku? Provjeri razinu ulja u motoru da ti nije probio semering hidraulične pumpe pa prelijeva ulja iz hidraulika u motor

Koliko traktor ima radnih sati? U kakvom je stanju manžeta i gumice glavnog regulacijskog ventila?

Ipak, prvo sumnjam na pumpu.
 

Torpedo19

Novi član
Tu od
25 Ožu 2014
Poruka
3
možete li mi još reči dali je problem skinutu hidrauličnu pumpu sa motora,kakav je postupak,kolko traje i jel treba na šta posebno obračati pažnju što bi moglo poči po zlu prilikom skidanja?

i dali je moguće promijeniti samo taj semering ako je problem u njemu?

ako šta pomaže u informiranju traktor je bio kod majstora prošle godine ,tada smo ga i kupili,kada smo ga kupili hidraulik se prilikom paljenja traktora digao do kraja i nije se dao spustit sve dok se nije ugasio traktor,majstor je to kao složio ali za par tjedana se počelo događat ovo da ne može podič ništa malo teže poput tanjurača
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Hidraulicnu pumpu skidas tako sto prvo skines cijevi sa nje i pustis da istece svo ulje. Zatim sve sarafe sa pumpe odvrenes i zatim sa prednje strane motora odmah prije pumpe imas poklopac sa tri sarafa . Skines taj poklopac i izvadis kajlu pumpe i samo je svuces.

Kako ti kipa? Mislim jel strasno sporo kipa ili ide prilicno lijepo ?

Desavalo mi se isto to da cim se ulje zagrije ne mogu podici prikolicu da ukopcam. Rijesio problem promjenom ulja INA S5, i detaljnim ciscenjem razvodnika, promjenom njegovih gumica i ciscenjem sigurnosnog ventila... Sada dize bez problema ne bitno koliko zagrijan bio. Pozdrav
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Dali netko ima knjigu ili zna koliko ima okretaja kardan na gasu 1000-1100okr.motora na 4806?
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Osla mi spojnica-cahura koja spaja(ukapca) kardan na traktoru,jel mora traktor na pola ili se moze da se skine poklopac hihraulike i koliko dodje ta cahura?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ako se ja ne varam traktor mola na pola jer ta spojna čahura je u zvonu mjenjača.
Kad rastaviš videl buš jel bu dosta samo čahura ili je i osovina dobila po piksi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Stvarno se ne sječam ali ako me pamčenje dobro služi negde ima rupa kroz koju se može prištelati lamele, a kroz nju bi se trebala i čahura na spojničkoj vidjeti pa prije nego kreneš rastavljati probaj provjeriti da nebum ja poslje kriv da sam te u krivom pravcu poslal rastavljati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Osla mi spojnica-cahura koja spaja(ukapca) kardan na traktoru,jel mora traktor na pola ili se moze da se skine poklopac hihraulike i koliko dodje ta cahura?
Mora na pol, jer je spojnica unutar spojničke osovine od pogona.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako sam dobro razumio njemu je otisla spojnica koja ukopcava kardan.Napisao je spojnica koj ukopcava kardan.
i01617-kopija.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ahh, ta.
Jesu taj traktor zmislili svaka im čast. Pun je jadan spojnica ko da je od legica napravljen
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Osla je ova sto ju ja polugom guram tj ukljucujem ronda pod nogama kad sjedim moram cekat iduci tjedan sad se nema vremena.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Pa ne mora traktor na pola i skidati kabinu ako je ta spojnica u pitanju, samo hidraulika dole, poklopac iznad prikljucnog vratila kojeg drze 3 sarafa skines i izvuces osovinu sa spojnicom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh