• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 7506

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Imal sam nesto slicno s 21ccm ,pa traje do neke 4god. kod mene.
Uglavnom kolko para tolko muzike.

Imao sam i Parkerovu 21 ccm i trajala nekih 7-8 godina, ali traktor nije radio ni u pola koliko radi zadnjih par godina, pa sam stavio Petoletkinu 19ccm. Trajala 3 godine, s tim da treća godina je cijela u banani, ali traktor je radio bar 3 puta više s hidraulikom nego s Parkerovom, tako da bi čak rekao da je petoletka nekak najisplativija.
Sad imam na jednom Capronijevu, zasad ok, budemo vidjeli.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Originalna mu je bila previsoko u donjem položaju, pa je napravljen most.
Lijepo je napravljeno, ne sviđa mi se to, jer to nije dobro rješenje za kvačenje jednoosovinske prikolice.
 
E

el pibe

Guest
ZJ kaj misliš da ima nedostataka?Reci,možda nisam sasvim sagledao situaciju.Po meni dosta dobro rješenje eventualno da ima regulator.Da se može seliti po visini kak ti odgovara.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Pa i originalna se može seliti po visini.
Ovakav tip kuke je predviđen za vuču dvoosovinske ili tandem prikolice, koja ima malo vertikalno opterećenje, i ne smije se koristiti za kvačenje jednoosovinske prikolice, jer ne podnosi vertikalni teret koji takva prikolica uzrokuje.
Da je na ovu ploču ugradil kuku kategorije D (fiksna i puno deblja od ove) ili fiksno sedlo (onaj konični klin koji se zatvara s gornje strane), te da ju je poduprl s donje strane diferencijala, onda bi bilo OK.
U svakom slučaju, donja kuka za jednoosovinske prikolice bi trebala biti fiksno montirana.
 
E

el pibe

Guest
Znam da se originalna da seliti po visini.Sumnjam da i ovaj traktor vozi jednoosovinku.Makar masivno je to napravljeno.Postoji mogućnost da ima ona i neki nosač od ispod na kojem dodatno sjedi samo kaj se ne vidi iz ovog kuta.Ali u svaku ruku zanimljivo rješenje.
 

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Inače, dobrodošli ste da date svoje mišljenje o traktoru kojeg sam stavio, dal je na oko u redu, dal bi se možda to isplatilo mijenjati za mojeg Zetora itd. makar ovako je teško preko slika. Cijena mi se čini korektna u odnosu na ove druge koji pitaju i po 65 000 kn.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Gle ljepo izgleda aj cijena nije neka ako je ispravan .
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
gdje najpovoljnije kupiti
stakla
zatvarače
pantove
plastična oka kroz koje ide vijak za stezanje na staklo
keder gume
gume oko vrata

za torpedovu kabinu, široku?

ima ko plastike za ispred blatobrana i onu pozadi iza sjedala?
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
863
U Srbiji, u Rumi ima sajam gdje to povoljno nabavljaju, samo ne znam kad se sve održava sajam.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
znam da je u rumi najjeftinije, nego me zanima ovdje kod nas.... u Rumi je vašar svakog 3. u mjesecu

..ima tko možda broj od čovjeka što tamo na vašaru trži stakla?? ..imao sam vizitku pa ju izgubio

..da nije možda firma "goran staklo"?
 
Posljednje uređivanje:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Zanemari poruku, vidim da si upucen i termine. Jbg, imam samo broj od dijelova za Rusa.
 

MarkoDe

Novi član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
9
Šta mislite da li se isplati dati za 75.icu adriatica 91. bez prednje vuče sa zf getribom 7000 eura? Dosta je očuvan, u originalnom stanju (sva stakla na broju, relativno oke gume, motor suh i živ. Čak ima i original tapecirung. Čini mi se dosta novaca, a opet..
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Trebal bi biti u savrsenom stanju za te novce .tak da-dosta je ocuvan nikako ne opravdava po meni cijenu ako se ne spusti malcice. Jel se taj traktor mota po oglasnicima ili ne??
 

MarkoDe

Novi član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
9
Nema ga trenutačno. Bio je kratko vrijeme nakon čega se čovjek predomislio, ali sam taman zvao i pogledao traktor nakon toga. Dosta očuvan mislim da je original boja, nigdje hrđav, originalni retrovizori, sve naljepnice, tegovi, poteznice, itd. Jedino ulaganje bi bila izmjena par potrganih mazalica, prednjih guma i redovni servis.
Jako mi se sviđa takav jer je i malo brži nego starija godišta, a i sam po sebi je taman snaga/getriba
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Kako promijeniti pikse na prednjem mostu na sredisnjem bolcnu.? Radi se o torpedu td 7506 dv adrijatic sa prednjom vucom?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
otpusti vijak (ako nije ispao ili ga netko prije izvadio) na mjestu crvene strelice.
na vrhu bolcna je urezan navoj M10 ako se ne varam, i tu si napravi alat od cijevi odgovarajućeg promjera i tako izvlači centralni bolcn prema van s navojnom šipkom i maticom kroz cijev. Najvjerojatnije će biti potrebno izvaditi cijelu kolijevku jer rijetko kad stradaju pikse oko bolcne, već dobije lufta na kolijevci, pa da se ubace čelične pikse i riješen problem za svagda.

20hreon.jpg


lufta na centralnom bolcnu kad se podine prednji kraj u zrak, puno, a pikse na bolcnu kao nove.
donx2q.jpg


problem je u prihvatu na koljevci, davno je ispao bočni vijak koji drži bolcn i definira njegovu namjenu, pa se nije vrtio bolcn u piksama kako je predviđeno, nego na prihvatu u kolijevci i tamo trošio provrt.

e0fzg3.jpg

kasnije je napravljen je novi bolcn, i stavljene čelične pikse u prihvat na kolijevci
2r5f7es.jpg
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Sve sam kompletno morao skinut pa sa zadnje strane do radilice izbijat cekicem bolcn. Pikae su plasticne bile.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Opisao sam koji je predviđeni postupak izvlačenja bolcna, a istina, i ja sam na kraju izbijao čekićem od radilice, jer sam oštetio navoj pa nisam mogao izvlačiti na šipku (ispao je plastični čep i s godinama je hrđa uništila navoj). Moj nije duplak i 45 je pa ima više mjesta ali je isto bilo improvizacije. Pikse sam naručio i došle mi poštom kao originalne (plastične), eno ih stoje u ormaru, nisam ih htio stavljati. U sredini koljevke su mesingane originalne kao nove, a u prihvate na kolijevci je išla 4 mm debela čelična piksa, i novi bolcn, ispalo je super na kraju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh