• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 7506

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
@ŠANANA
Nabavio sam nešto obećanih slika gdje se gume vide.






Po uzoru na kolegu markach-a, sa slike od prije par godina, složio sam si i ja 'mini kombinirku':
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Neuništiva 'sedamdestpetica', šta je ta sve prošla u ovih 18 godina koliko je kod nas.
15 godina je imala Welger AP52 iz sebe, godišnje smo tukli po 100 tisuća bala, nije se gasila u slami od rose do rose.
A bučan je, ali da se izdurati, kolegin 577,stara linija 560 i moj 542 su puno bučniji od njega.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
U to vjerujem da 75ica svasta moze izdrazat, ali kolega Kuba da ste napravili 100t bala s ap52, neznam kaj reci (ajme ajme -vi ste ludi :) svaka čast) i ja imam Welger ap52 od 2001.g. i rekord u slavna vremena je bio cca 20.000bala/godišnje.
Ako u tu priču ubaciš matematiku to je bruto promet samo s balirkom preko 200t kuna pa stime je zaslužila barem jednu novu balirku ....
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
To su bile zlatne godine.
Tad sam bio 2. razred osnovne kad sam na kombinatovoj tabli iza Lexiona balirao slamu, na jednom kraju oni kombajniraju, a ja na drugom baliram, pa sam se malo s njima vozao u kombajnima, onda mi je to bio doživljaj.
Tad su sela bila puna stoke, ljudi su držali po par krava, ovce...
3 ili 4 godine smo toliko balirali, nakon toga su svi ili poprodali stoku ili prešli na rolo.
To je balirku dotuklo, zadnjih godina sam balirao samo sebi, jer na našem kraju se nema kome balirati više.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Zašto da ne uradi toliko bala. Ja samo sijena za nekih 15 dana uradim od 15-20000 bala i to sve sa jednim traktorom. Skupljam i baliranje.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
A vidi se i kod tebe da skoro negasiš taj traktor, stalno izbacuješ nove slike u radu.....

meni se sviđa taj motor na njemu, i mjenjač nije loš.....al uglavnom, koliko sam ga imao i vozio, bio sam zadovoljan, a najviše me fascinirao krug okretanja i položaj točkova, koji rijetko koji traktor od 75ks ima.....

na kombajnu ĐĐ770 imam takav motor, palio ga, bilo nešto oko nule, nema grijač, nije radio 2,5mj i 2-3 kruga i upalio.....a nema muke oko vode i antifriza, pogotovo ovih dana kada su temp -15 do -20
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Jedino što motor imaju super ovo drugo je tako tako.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Da mali, a 12+4 sinkronizirani mjenjač, 2 brzine kardana, nekoliko mogućih pari izvora vanjske hidraulike, mogući prednji kardan...
Sve to ni jedan IMT nema.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma stroj nema šta diže piljevinu na pilani raspada se puca po pola.
I tako krče brzine jedino motor dobar ovo drugo tako tako.
Nisam ga uspoređivao s ničim nego samog s njime a kakvu cijenu ima kupiš dobrog zetora.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Meni je taj traktor prva liga.
Okretnost mu je veća nego kod većina traktora te snage.
Sa hidraulikom i mjenjačem nikad nismo imali problema, isto također u 18 godina nije dirano nikad.
Motor je mali potrošać jako, mogu reći da zaboravim kad sam ga točio kad ga punog natočim.
Grijač nema, ali nekidan je na -8 upalio bez problema.
Koristim ga ne baš svaki, ali u zimskom periodu svaki drugi dan.
Jednostavno je traktor za sve.
Da sam ga prodao pogriješio bih!

@mali
Kakvog Zetora mogu kupiti za te novce koliko za TD mogu dobiti?!
Ni urednog 5211, a kamol i nešto što se s njim može mjeriti.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da mali, a 12+4 sinkronizirani mjenjač, 2 brzine kardana, nekoliko mogućih pari izvora vanjske hidraulike, mogući prednji kardan...
Sve to ni jedan IMT nema.

kako na njemu rješiti prednji kardan????

potrošnja je skoro nemoguća, oko 10 litara po jutru sa plugom imt 756, koji mu je mali.....to je plug 2x12

koliko se sječam, imao je jedan jednoradni priključak i dva dvoradna

al sve je dobro ako se traktor kupi održavan, ako se uzme nešto i počne rikavati, onda nastaje problem.....djelovi nisu baš jeftini za mjenjač, za motor još i nije problem, generalka komplet sa novim cilindrima, klipovima, ovo-ono nije preko 7000-8000kn, tamo gdje sam ja gledao za djelove....

zetora se nebi usudio uspoređivati sa torpedom......dao bi ipak prednost torpedu, po svemu, za zetora u toj klasi, da se nađe može se kupiti odličan torpedo, al mislim samo na 75icu, drugi nisu zanimljivi....90tka je malo dugačka, radi dobro, al kod polovnih problem sa mjenjačem, nema koja nije rastavljana nekoliko puta, a i večina njih je radila po kombinatima......dok i 75 koje su bez DV radile na kombinatima, obično su bili lakši poslovi, najviše sam ih vidio u sjetvi
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
@mali ne sudi o svim traktorima po jednom kojeg si vidio

Vidim ih četri 90 i dve 75 jedna dv druga nije .
90 s dv na roto drljači gori od temprature pa ga hlade.
Mjenjači krče , a gle da je neki stroj realno nije .
Može ga neko hvaliti ali da ideš dati za 75 s dv 8000 eura neznam kakav moraš biti.
Motor je tu najača karika ovo drugo.
Jednog gledam na pilani taj je sav otišao niš ne radi osim motora .
Diže piljevinu i niš više .
Mislim za te novce bolje uzet nekog zetora i bolje bi prošao nego s torpedom.
 

telnett

Član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
81
Kuba

Vidim da je dosta podignut od haube ai i dugackih krakova utovarivac dali mozes da slozis na 4 ti red bale ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
kako na njemu rješiti prednji kardan? ...
Bilo je u oglasu pred jedno par godina: prednji reduktor s lamelastom spojkom za T75, koji se montira u prednju koljevku.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Kuba

Vidim da je dosta podignut od haube ai i dugackih krakova utovarivac dali mozes da slozis na 4 ti red bale ?

Nisam nikad ni probao slagati 4 reda.
Uvijek slažem 3 bale na zemlju i dvije na njih, jer najlon od plastenika je uzak da bih slagao 3-2-1.
Kad budem išao po sijeno i slamu probat ću na 4. dić, ali sumljam da će moći.
Izgleda da je jako podignut zato što je hauba srezana.
 

telnett

Član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
81
Ja ne mogu dic tako visoko 120x120 bale a valjalo bi velika usteda u prostoru koga ima malo . Ne pokrivam slamu jer jako malo zakisne . Treba probat slagati uspravno pa pokrivati al ne znam kako izvesti samo sa viljuskama moram probat .
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Ja sve pokrivam, i sve na palete slažem, također 120x120 bale.
Uspravno, hmm jedino sa kleštima za bale, ja ju sa šiljcima mogu uspraviti prva dva reda, na treći već nema šanse.
 

Najnoviji postovi

Na vrh