• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 7506

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Pozdrav ekipa.. dali mi netko može reći kako je zadovoljan sa TD75
Imao sam 9006 na kojem je motor bio dobar ali sve ostalo je bilo dosta loše, mjenjač loš i hidraulika loša, prednja vuča bila u banani.. prodao sam ga proljetos i kupio IMT 577 DV eh sad, uz taj 577 imam 560 kojemu je na knap radit sa nekim strojevima, npr sijačica 6 redi, imam i kutije za gnoj a ne može to ovaj jadnik nosit, prskalicu bi uzeo 1000 litara, rasipac isto.. pa gledam da nabavim neki TD 75 sa prednjom vučom, i stavit uske zadnje gume.. našao sam jedan na oglasu, 91 godina.. motor mu je loš kaže vlasnik i tvrdi da je sve ostalo utegnuto i u super stanju.. gume su prednje skoro nove a zadnje 60 posto cca, zanima me koliko bi bilo okvirno da se uradi remont motora.. inace trazi 5000 europskih novaca za taj TD jel se to isplati ili ne
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
13000 mene izaslo za 560

Ovdje idu novi sklopovi koji su skuplji nego kod imta, a treba uzeti kvalitetnije i to je bez bosch pumpe, koja je reglazirana, itd..... Toliko racunaj ako hoces posteno napraviti
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Sad sam gledao, 4 Kolbenschmidt sklopa su oko 2800 kn, ventili i vodilice i gumice nebi trebali bit više od 700 kn, ležaji radilice cca 500 i još 1000 dodaj na brtve, filtere ulje i remont pvp nebi trebao bit više od 2000 i strojna obrada je 2000

Ja ne znam kako te mogla za 560 izaći toliko puno
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ako je tu motor loš onda se i ostalo naradilo sigurno.
5000 vrijedi ako je uredan al opet bude sw svega našlo stari su to strojevi.
Ako je zanemaren ode brdo novaca
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Zato i pitam, kažem imao sam 9006 di je motor bio odličan a sve ostalo loše, da sam to sve popravljao, rupa bez dna.. kad bolje razmislim ne vrijedi 5000 europljana ni da je samo motor u pitanju
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
To ti je bar 7000 u startu a gdje je ostalo .
Gume ili nešto
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
A getriba ? Fuckas motor to ces slozit getriba je tu veliki problem srca sinhrona lezajevi itd.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ma na 75 getriba još nekako i izdrži, čovijek tvrdi da je sve ostalo u super stanju, al na 90, ko je malo življi šofer, a to sam nažalost i ja, to ne može istrpit.. na 90 motor ne staje, 6 cilindara kad zapne nema da ne ide.. ali zato getriba vrišti.. na mom koji sam prodao su radne brzine mrtve bile, a u rikverc je išao kad držiš mjenjač rukom ili nogom haha
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ak na TDu 75 nije loš mjenjač i hidraulika i takve još neke sitnice da fino rade motor i da je loš bude za lakše poslove dural. Naravno po zimi bude to malo šakljivo, ali lakši poslovi su ionako najviše preko ljeta..
Tak da palac gore za 75 torpeda :(y):
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma čim je njemu motor loš zamisli si koliko sati ima.
Brat je radio s njime u firmi ista situacija.
Generalku složili a na kraju počeo iskakat .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Mozda mu je samo pukao remen i pregrijao se, to je problem kod vecine, odvrte ti motori jako puno, imam ga na oba kombajna gdje rade bez problema na punom gasu i na suncu od preko 40 stupnjeva u žetvi.....
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Teško ja velim samo ako je motor.loš traktor ima brdo sati.
Jer sam ih vidio.dosta ali ne s lošim motorom
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Oko mjenjača sve zavisi kak ga je ko naganjal, ko i kod bilo čega. Nije ni slavna golf dvojka vječna ak ju naganjaš i šaltaš ko sivonja.. Torpedo je po meni za lakše radove izuzetno dobar zbog svog mjenjača (kolko naprijed tolko nazad tzv. revers). A na njuški sam vidio neki prerađeni sustav zabravljivanja brzina koji je i kolega ZJ potvrdil da je dobar, a sad kvaliteta tih dijelova kakva je to ne bih komentirao. Treba samo dobro ga pogledati, već je ovdje objašnjavano na kaj sve treba gledati i koje su im bolesti sam si treba dati vremena i pročitati ovaj forum o torpedima, sad preko zime bar toga ima na pretek ako je oranje gotovo ;)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Treba i racunicu staviti na papir takvog torpeda nema ispod 50000 tisuca da je necem. Plus jos popravci i blizu si 60000 do 65000 kuna. Jedina prednost tih traktora motor i potrosnja.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da al gledam onog deutza ko torpedo i ista cijena synchro pa ti vidi šta bi kupio za iste pare.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
O kom deutzu ti pričaš? I ja ne znam kak je po vama prednost na 7506 samo motor, a mjenjač ? To svi zaboravljate ili mislite da on ima onaj mjenjač 8 + 2 ko mali torpedi ?
 
Na vrh